ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت بیشتر برای تثبیت حجاب زنان بسکتبالیست

حمایت بیشتر برای تثبیت حجاب زنان بسکتبالیست

ایسنا/ معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، با تاکید به ثبیت پوشش زنان بسکتبالیست ایران در رویدادهای بین المللی، تصریح کرد: وزارت خانه و فدراسیون بسکتبال قصد دارد برای این مهم، دو رویداد برون مرزی دیگر را تدارک ببینند.
رباب شهریان در جلسه ای با کرم زاده نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال، با اشاره به قدمت حضور زنان کشور در این رشته، اظهار داشت: بسکتبال بانوان ایران، بعد از انقلاب نیز فعال بوده و توانسته در رویدادهای داخلی فعالیت های خوبی داشته باشد.

وی عدم قبول حجاب بانوان بسکتبالیست ایران از سوی مقامات جهانی را مشکلی برای بروز استعدادها و کسب تجارب ورزشکاران این رشته در بخش زنان دانست و افزود: با تلاش هایی که از سوی فدراسیون ایران صورت گرفت به سمت شرایطی رفتیم که در هفته های گذشته بانوان بسکتبالیست ما نخستین حضور بین المللی با پوشش اسلامی را تجربه کردند.

شهریان خاطرنشان کرد: این زنان و دختران با توجه به نداشتن تجربه مسابقه در خارج از کشور،‌ بازی زیبایی از خود به نمایش گذاشتند و راه را برای حضور زنان مسلمان بسکتبالیست دیگر کشورها هموار کردند.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که تصور تیم های خارجی از تیم ایران بسیار تغییر کرده است، گفت: تیم های مقابل ایران توان و انگیزه بالایی از این ورزشکاران دیدند که امیدوارم با اعزام های بین المللی و کسب تجربه بیشتر، بازی های بهتری نمایش بدهیم.

او در همین ارتباط و با تاکید بر تثبیت پوشش زنان بسکتبالیست ایران در رویدادهای بین المللی، اظهار داشت: وزارتخانه و فدراسیون بسکتبال قصد دارند برای این مهم، دو رویداد برون مرزی دیگر را تدارک ببینند تا فرصت های بیشتری برای قدرت نمایی این ورزشکاران فراهم شود.

در پایان کرم زاده نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال، ضمن تقدیر از تلاش های معاونت امور ورزش بانوان و مجموعه وزارت خانه برای به دست آوردن این مهم، گفت: امیدواریم روزی برسد تا زنان بسکتبالیست ما همانند مردان این رشته در سطح آسیا حرف اول را بزنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده