ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین جزئیات قسطی‌شدن جریمه غیبت سربازی از زبان سردار کمالی

آخرین جزئیات قسطی‌شدن جریمه غیبت سربازی از زبان سردار کمالی

فارس/ جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در خصوص قسطی شدن مبلغ جریمه غیبت سربازی، آمار مشمولان غایب و ... سخن گفت.

سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد آخرین جزئیات طرح تقسیط غیبت سربازی مشمولان غایب که در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی بنا بر بند «ب» تبصره 11 لایحه بودجه سال 95 به دولت اجازه داد که کلیه مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت داشته‌اند با پرداخت جریمه به صورت یکجا یا تقسیط تا پایان سال 95، از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به مبالغ تصویب شده درمورد جرائم تصریح کرد: جرائم مشمولان غایب زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق‌دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان،فوق لیسانس 30 میلیون تومان،، دکترای پزشکی 35 میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی 40 میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون تومان است.

سردار کمالی ادامه داد: به ازای هر سال غیبت بیش از 8 سال 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه می‌شود؛ همچنین به ازای همسر و هر فرزند 5 درصد از مبلغ جریمه کم می‌شود.

این مقام ارشد ستاد کل در پاسخ به دیگر پرسش فارس درمورد اینکه آیا مبلغ جرائم نسبت به سال گذشته افزایشی داشته یا نه، گفت: خود به خود 10 درصد افزایش جریمه داریم؛ چرا که افرادی که در سال 94، 8 سال غیبت داشتند در طرح ثبت‌نامی امسال یک سال به غیبتشان افزوده می‌شود، چون ملاک پایان سال 95 است و بنابراین 10 درصد به مبلغ جریمه‌شان افزوده خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به ثبت‌نام 285 هزار مشمول غایب در مرحله اول ثبت‌نام در سال گذشته اشاره و بیان داشت: در مرحله دوم نیز 44 هزار نفر ثبت‌نام کردند؛ مجموعا می‌توان گفت که 329 هزار نفر در دو مرحله در سال گذشته برای پرداخت جریمه غیبت سربازی ثبت‌نام کردند.

وی افزود: از این تعداد حدود 198 هزار نفر جریمه را پرداخت کرده و تعیین تکلیف شده‌اند، اما چون سال مالی به اتمام رسید اجرای طرح متوقف شد.

کمالی به تصویب ادامه اجرای این طرح در سال 95 پرداخت و گفت: بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن از سوی رئیس جمهور مرحله سوم ثبت‌نام از مشمولان غایب آغاز می‌شود.

این مقام ارشد ستاد کل در پاسخ به پرسش دیگر فارس به چگونگی تقسیط این جریمه اعلام کرد: مجلس طرح تقسیط را تثبیت کرده اما ستاد کل نیروهای مسلح باید ضوابط اجرایی را با مبادی ذیربط تهیه و ابلاغ کند؛ لذا در حال حاضر ضوابط اجرایی نحوه تقسیط مشخص نیست.

وی افزود: بعد از ابلاغ توسط ریاست جمهوری، ستاد کل نیروهای مسلح به سراغ اجرایی کردن این طرح خواهد رفت.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این مطلب که تعداد غایبان به طور دقیق مشخص نیست اعلام کرد: پیش‌بینی ما در سال گذشته یک میلیون و 500 هزار غایب بود که با تعیین تکلیف شدن 198 هزار نفر در سال گذشته تعداد غایبان در حدود یک میلیون تا یک میلیون و 300 هزار نفر تخمین زده می‌شود.

وی در خصوص استقبال غایبان از طرح تقسیط جریمه غیبت سربازی گفت: چون جزئیات مشخص نیست نمی‌توان از هم اکنون پیش‌بینی کرد که چقدر از این طرح استقبال می‌شود.

این مقام ارشد ستاد کل به غایبان مشمول توصیه کرد: که منتظر تسهیلات بیشتر نمانند و نسبت به پرداخت جریمه یا تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند، چرا که سال به سال بر میزان جرائم افزوده می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده