ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انصار الله: آتش بس گامی مهم برای پایان جنگ یمن است

انصار الله: آتش بس گامی مهم برای پایان جنگ یمن است

نسیم/ "محمد عبد السلام" سخنگوی انصار الله یمن با تاکید بر اینکه توافق درباره آتش بس تنها برای آتش بس موقف نیست آن را گامی مهم جهت توقف کامل جنگ دانست.

محمد عبد السلام گفت: تاجران جنگ ها در تلاش برای ناکام گذاشتن توقف اقدامات نظامی هستند این در حالی است این اقدام گامی صحیح است که باید قبل از گفت وگوی سیاسی برداشته شود تا مردم یمن به جدیت مذاکرات اطمینان یافته از آن حمایت کامل کنند.

عبدالسلام با تاکید بر موافقت تیم مذاکره کننده خود شامل انصار الله وعلی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن با قطعنامه های شورای امنیت افزود: انصارالله تا ابد خارج از چارچوب دولت سلاح به دست باقی نمی ماند وموافق کنار گذاشتن سلاح است .

عبد السلام افزود: این همان موضعی است که ما آن را طی پیامی رسمی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اوایل اکتبر( مهر) سال گذشته اعلام کردیم .

عبدالسلام در خصوص پرونده زندانیان از جمله محمود سالم الصبیحی ، فیصل رجب وبرادر عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی گفت: این مساله در حال حل شدن است.

سخنگوی تیم مذاکره کننده انصار الله گفت: اوضاع نظامی وامنیتی یمن بیش از پیش پیچیده شده است چه به دلیل استقرار سلاح یا به خاطر نداشتن دولت در بیشتر مناطق جنوبی یمن، به همین دلیل کشور نیازمند توافق سیاسی واضح برای تشکیل دولت است.

عبدالسلام با اشاره به توافق های نمایندگان جبهه های نظامی وشخصیت های اجتماعی مشترک در ظهران جنوب یمن برای دستیابی به آتش بس دائم ،نظارت بر اقدامات نظامی وپایان دادن به آنها وبازگشایی راهها وگذرگاهها بر تشکیل کمیته های محلی تاکید کرد.

وی تشکیل این کمیته ها در هر استان به طور جداگانه را موجب ایجاد اطمینان میان همگان دانست وگفت: بر اساس توافق ،تیم هماهنگی سازمان ملل در مذاکرات سوئیس باید بر مسیر کار این کمیته ها نظارت داشته باشد.

ولد شیخ در 23 مارس ( 5 فروردین) اعلام کرد طرف های درگیر در یمن برای توقف درگیری از ابتدای نیمه 10 آوریل به توافق رسیدند.

دور قبلی مذاکرات صلح یمن در دسامبر( دی) گذشته در ژنو برگزار شد اما نتیجه ای نداشت.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

براثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان شهید و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده