ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4گوشه دنیا ابر بادکنکی بر فراز بازار بزرگ لندن

4گوشه دنیا/ ابر بادکنکی بر فراز بازار بزرگ لندن

مدآنلاین/ چارلز پتیلون (Charles Petillon)، ابری عظیم از بادکنک‌های سفید را بر فراز ساختمان بازار معروف لندن بر افراشته است. این بازار از شاهکارهای معماری قرن نوزدهم است. این پروژه که به‌تازگی رونمایی شده است، جدیدترین هنرنمایی پتیلون با بادکنک است که به سری Invasions معروف شده است. البته این اثر اولین نمونه‌ای است که بصورت زنده در انگلستان اجرا می‌شود.
در این مجسمه ابر مانند از 100 هزار بادکنک سفید استفاده شده است که مانند ابری مار شکل بر فراز ساختمان Grade-II در این بازار به آسمان رفته‌اند. این بخش از این بازار تاریخی در یکی از آثار قبلی الکس چینک (Alex Chinneck) نیز استفاده شده بود که توهم کنده شدن آن از پایه‌های بتنی را در بیننده ایجاد کرده بود.
پتیلون درباره این اثر خود می‌گوید:«این اشغال توسط بادکنک‌ها که من ایجاد می‌کنم در واقع نوعی استعاره است. هدف تغییر روش نگاه ما به چیزهایی است که هر روز در کنارشان زندگی می‌کنیم بیآنکه متوجه آنها باشیم.»
او می‌گوید:«با این اثر تلاش کردم ساختمان بازار را به شکل قلب تپنده این منطقه نشان داده و گذشته و حال آن را بهم متصل کرده و به بازدیدکنندگان امکان دهم تا نقش این قلب را در زندگی لندن دوباره بررسی کنند.» این اثر که 54 متر طول و 12 متر عرض دارد در فضایی بین سقف عظیم بازار و پایه‌های نگهدارنده سقف و راهرویی در طبقه پایین آویزان شده است. نور سفید و نرمی نیز از میان آن مانند تپش تابانده می‌شود که تقلیدی از تپش قلب است.
این طراح فرانسوی می‌گوید«هر بادکنک ابعاد مختص به خود را دارد و در عین حال عضوی از یک ترکیب عظیم اما شکننده است که ابری سیال در فراز بازار پرانرژی زیرین، ایجاد می‌کند. شکنندگی این سازه با مواد سازنده آن نشان داده شده و البته با درخشندگی بادکنک‌هایی که در حال حرکتند و با تغییر نور گویی زنده‌اند و به خودی خود تابش دارند.»برای آویزان کردن این سازه از سقف از چند سیم استفاده شده است و هیچکدام از بادکنک‌ها با سطح ساختمان برخورد ندارند.

4گوشه دنیا/ ابر بادکنکی بر فراز بازار بزرگ لندن

4گوشه دنیا/ ابر بادکنکی بر فراز بازار بزرگ لندن

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده