ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تلویزیون رژیم صهیونیستی موساد را عامل ترور دانشمندان هسته ای ایران معرفی کرد

تلویزیون رژیم صهیونیستی موساد را عامل ترور دانشمندان هسته ای ایران معرفی کرد

واحد مرکزی خبر/به گزارش خبرگزاری سمای فلسطین از قدس اشغالی تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی، بسیاری از ترورها از جمله ترور دانشمندان هسته ای ایران را به واحد کیدون در دستگاه جاسوسی رژیم (موساد) نسبت داد.

پایگاه اینترنتی شبکه دوم تلویزیون اسرائیل، واحد کیدون را واحد قاتلان در موساد دانست که متشکل از 40 عضو از جمله 5 زن جوان است که در ترورهای متعدد در نقاط مختلف جهان از جمله ترور محمود المبحوح از رهبران حماس و ترور دانشمندان هسته ای دست داشتند هر چند درباره عملیات اخیر (ترور دانشمندان ایرانی) همچنان در اسرائیل سانسور خبری وجود دارد.

رونین برگمن تحلیلگر سیاسی می گوید:« واحد کیدون در موساد، در واقع موساد در موساد به شمار می آید زیرا اعضای این گروه در اماکن سری آموزش می بینند و حتی عناصر موساد نیز آنان را نمی شناسند و اسم واقعی آنها را نمی دانند... از ماموریت های اساسی این واحد انجام ماموریت های ویژه همچون آدم ربایی، اعدام و ترور است، موساد این واحد را با هدف ترور و قتل ایجاد کرده است به همین منظور اعضای این واحد پیوسته دوران آموزشی متعددی را می گذرانند.

این گروه پیگیر هدف کلی موساد یعنی مقابله با دشمنی ها با اسرائیل است.»

منابع خارجی در این زمینه نوشتند این واحد در ترور محمود المبحوح نقش داشت هر چند تل آویو مسئولیت این ترور را بر عهده نگرفته بود.کیدون به معنی سرنیزه ای است که بر روی سلاح تعبیه می شود، البته به معنی آلت قتاله نیز می آید، این واحد از واحدهای عملیات ویژه موساد موسوم به (متسادا) است و تنها واحدی در جهان به شمار می آید که برای ترور مجوز دارد، کیدون متشکل از چند گروه و هر گروه متشکل از 12 نفر است.این گروه دوره های پیشرفته دفاع شخصی را می گذراند، آنان ملزم به دفاع از اهداف موساد هستند و در این راه تفاوتی نیست که کشته شوند یا دیگران را به قتل برسانند.این گروه تاکنون در تمامی عملیات ترور موفق عمل کرده است که ترور فتحی شقاقی دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سال 1995 که در مالت اتفاق افتاد یا ترور عاطف بسیسو در سال 1992 در پاریس از جمله فعالیت های کیدون به شمار می آید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X