ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضور گسترده شرکت‌های توزیع برق در معاملات امروز بورس انرژی

حضور گسترده شرکت‌های توزیع برق در معاملات امروز بورس انرژی

ایرنا/ در جریان معاملات امروز (چهارشنبه 20 آبان 94)، در تابلوی سلف موازی استاندارد برق بازار مشتقه، 18,096 قرارداد در قالب 248 معامله و معادل با 341,760 مگاوات ساعت به ارزشی قریب به 127 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

از کل معاملات امروز بورس انرژی، 16 میلیارد و 216 میلیون ریال آن مربوط به معاملات نمادهای کم‌باری روزانه و 110 میلیارد و 758 میلیون ریال آن مربوط به نمادهای بار پایه روزانه بود.

در آغاز جلسه معاملاتی امروز نمادهای بار پیک، کم باری، میان باری و بارپایه روزانه 20/09/94 گشایش یافته و در پایان نمادهای بار پیک، کم باری، میان باری و بارپایه روزانه 24/08/94، 25/08/94 و 26/08/94 متوقف شدند.

همچنین امروز بر روی تمامی نمادهای بارپایه فعال معامله انجام گرفته است که نشان از وجود تقاضا در کلیه نمادهای فعال دارد.

در جلسه معاملاتی امروز، در سمت خرید تعداد 31 شرکت توزیع نیروی برق و در سمت فروش 6 نیروگاه عرضه‎کننده برق در معاملات مشارکت نمودند.

همچنین امروز در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، کالاهای برش سنگین، گاز بوتان صنعتی، گاز پروپان صنعتی و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندر امام، میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی و پالایش گاز ایلام و نفتای سبک پالایش نفت شیراز مورد عرضه قرار گرفتند که کل معاملات صورت گرفته بر روی این کالاها و کالاهای مازاد عرضه معادل 2,694 تن به ارزش 21 میلیارد و 672 میلیون ریال بوده است.

از نکات حائز اهمیت معاملات امروز بازار فیزیکی می‌توان به رقابت خریداران بر سر کالاهای میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی و پالایش گاز ایلام اشاره کرد.خریداران میعانات گازی پارس جنوبی با تقاضایی به حجم 3,740 تن بر سر 1,496 تن از آن کالا به رقابت پرداختند و خریداران میعانات گازی پالایش گاز ایلام نیز با تقاضایی معادل 4 برابر حجم عرضه (506 تن) به رقابت با یکدیگر پرداختند.

همچنین طی جلسه معاملاتی امروز در تابلو سلف موازی استاندارد نفت کوره بورس انرژی ایران، جمعاً میزان 56 قرارداد به ارزشی حدود 666 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات امروز بورس انرژی ایران به حدود 150 میلیارد ریال بالغ شد.

در جلسه معاملاتی آتی(23 آبان 94) ، علاوه بر معاملات مداوم قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و نفت کوره در بازار مشتقه، کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل و حلال 402 پالایش نفت تبریز و متانول پتروشیمی زاگرس در رینگ داخلی و حلال 402 پالایش نفت تبریز در رینگ بین‌الملل عرضه خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X