کوهکن: برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند

کوهکن: برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند

تسنیم/ رئیس ستاد انتخابات جبهه پیروان با بیان اینکه برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند، گفت: تز توسعه برون‌زا که برخی به آن معتقد هستند، استقلال کشور و به تبع آن آزادی ملت را به خطر می‌اندازد.

محسن کوهکن با اشاره به اعتقاد برخی غربگرایان به تز توسعه برون‌زا اظهار داشت: حتی اگر تصور ما این باشد که هیچگونه برنامه‌ای از بیرون برای ساقط کردن نظام و انقلاب وجود ندارد، در آن صورت بازهم می‌توان گفت که تز توسعه برون‌زا که برخی به آن معتقد هستند، استقلال کشور را به خطر می‌اندازد.
وی ادامه داد: اگر جایگاه دشمن را به درستی تبیین کنیم، به این نتیجه قطعی می‌رسیم که دشمن با هوشیاری و بدون دفع وقت تنها چیزی که به آن راضی می‌شود، گرفتن استقلال و امنیت ما در همه زمینه‌ها بویژه استقلال فرهنگی است تا برای ملت چیزی به عنوان هویت معنا و مفهوم پیدا نکند و نهایتاً از ملت، یک ملت بی اراده برای اعمال سیاست‌های خود بسازد.
عضو جبهه پیروان افزود: ما باید آگاه باشیم که در دوران استعمار کهن به سر نمی‌بریم و استعمارگران نوین می‌دانند که برای تأثیرگذاری، صرف کشاندن حکومت‌ها به سوی خودشان کافی نیست و حتماً باید مبانی فکری و فرهنگی ما را نیز بدست بگیرند.
کوهکن با اشاره به وجود برخی نظرات مبنی براینکه به اسم درست کردن معیشت می‌توان استقلال کشور را از بین برد، گفت: من شخص خاصی را متهم نمی‌کنم؛ اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رگه‌های فکری که چنین دیدگاه و نظراتی را داشتند در کشور وجود داشته است.
وی ادامه داد: آنها هر زمان که فضا را برای طرح این موضوع مناسب می‌دیدند، صریح و روشن به صحنه می‌آمدند و نظر خود مبنی براینکه می‌توان به بهانه معیشت، استقلال را از دست داد، مطرح می‌کردند و زمانی که فضا اجازه طرح این مسائل را نمی‌داد، سکوت می‌کردند.
رئیس ستاد انتخابات جبهه پیروان یادآور شد: به جای اینکه جستجو کنیم این اشخاص چه کسانی بودند و در چه دولت‌هایی حضور داشتند، باید به سمت و سوی مبارزه با جهل آنها برویم و این موضوع را تبیین کنیم که در دنیای امروز آیا تأمین معیشت منهای استقلال معنا و مفهموم پیدا می‌کند یا خیر.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کوهکن: برخی می‌خواهند به اسم درست کردن معیشت، استقلال کشور را بر باد دهند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X