ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتشار باکتری‌ها با دستمال‌های مرطوب آنتی باکتریال

انتشار باکتری‌ها با دستمال‌های مرطوب آنتی باکتریال

سلامانه/ دستمال‌های مرطوب پاک کننده آنتی باکتریال می‌تواند باکتری‌های خطرناک را پخش کند.
دستمال‌های مرطوب آنتی باکتریال امروزه در همه جا استفاده می‌شود؛ آن‌ها را با خود در جیب یا در کیف حمل می‌کنید، از آن‌ها برای پاک کردن دست کودکان، تمیز کردن میز آشپزخانه و مهمتر از همه برای استرلیزه کردن تجهیزات و سطوح در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.

اما تحقیق اخیر دانشمندان بریتانیایی از دانشگاه کاردیف نشان داد استفاده از دستمال‌های مربوط آنتی باکتریال در بیمارستان‌ها می‌تواند باکتری‌های مرگبار از جمله MRSA را منتشر کند.

در تحقیق آزمایشگاهی، متخصصان هفت نوع از دستمال‌های مرطوب آنتی باکتریال را که اغلب استفاده می‌شود، بررسی کردند و دریافتند آن‌ها برای از بین بردن و اسینتو باکتر بسیار قابل تردید هستند.

در واقع ثابت شد دستمال‌ها مرطوب آنتی باکتریال به سادگی این باکتری‌ها را به سطوح دیگر منتقل می‌کنند. دانشمندان از نتایج بدست آمده بسیار متعجب شدند، اما می‌گویند این تحقیق در شرایط بیمارستان انجام شده است، بنابراین نباید به صورت قطعی گفت که این نتایج در زندگی واقعی تکرار خواهد شد.

برای جلوگیری از انتشار باکتری‌ها، کارشناسان توصیه می‌کنند این دستمال‌ها را پس از تمیز کردن حداقل هر یک متر مربع از سطح دور انداخت. پس از استفاده از دستمال برای تمیز کردن یک سطح، برای مثال قفسه یا سینی غذا آن را باید دور انداخت و برای سطوح دیگر استفاده نکرد. اگر دستمال مربوط آنتی باکتریال بیش از حد خشک بود باید آن را دور انداخت، چرا که مواد تشکیل دهنده فعال تبخیر شده است. نوع دستمال نیز مهم است، دستمال‌ها برای اینکه به طور موثر میکروب‌ها را از بین ببرند، باید حاوی حداقل 40 درصد الکل باشند.
متخصصان تاکید می‌کنند دستمال‌های مربوط پاک کننده آنتی باکتریال اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند، نقش مهمی در بهبود بهداشت بیمارستان ایفا می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده