ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حجت الله ایوبی: نه «هفت» می‌بینم، نه «سینما پرس»

حجت الله ایوبی: نه «هفت» می‌بینم، نه «سینما پرس»

تسنیم/ مرد آرام ساختمان سنگی و قدیمی میدان بهارستان سال گذشته اعلام کرده بود که از این به بعد صریح‌تر خواهد بود، حالا او می‌گوید: زیر بار زور نمی‌رویم، مگر اینکه مثل ماجرای «رستاخیز» خیلی پرزور باشد.
گویا موجودیتی به نام «سینمای ایران» بنای آرام ماندن ندارد. بهروز افخمی، کارگردان مشهور سینمای ایران، این بار یک‌تنه به میدان زده است و آن‌قدری اعتبار و نفوذ دارد که خواب آرام سینمای ایران را آشفته کند و سرانجام بعد از 4 برنامه جنجالی با بلندپایه‌ترین مقام دولتی سینمای ایران رودررو شود: حجت‌الله ایوبی، مرد آرام سینمای ایران به مدت 2 سال، تمام سعی‌اش را کرد که سو‌ءتفاهم‌ها، دشمنی‌ها، اختلافات و دلخوری‌ها را کمرنگ کند. اتفاقی که سینمای ایران را حداقل برای یک سال از تنش‌ها و جنجال‌ها دور کرد.اما این سینما، بنای آرام ماندن ندارد و هر چه‌قدر مرد شماره یک این سینما، با لفط محبوب این سالهایش، «پدرانه»، سینما را مدیریت کند، باز هم اهالی سینما کنار هم نخواهند نشست.
یک سال بعد از گفتگوی سال پیش تسنیم با رایزن فرهنگی سابق ایران در فرانسه، گفتگویی که به خاطر طعنه‌های او به بیست‌ساله‌هایی که می‌خواستند به جای او سینما را مدیریت کنند جنجال‌ساز شد، حالا ایوبی خسته‌تر از سال‌های پیش، در حالی که دائما به محافظه‌کاری و انفعال متهم می‌شود، همچنان مسیری را که انتخاب کرده است ادامه می‌دهد، در حالی که دستش از آمارهای این دوسال پر است و ذهنش از جنجال‌های هفته‌ای یک بار سینما آشفته. اما هنوز می‌خندد و آرام است.در مورد عملکرد 2 ساله سازمان سینمایی و همه حاشیه‌ها و جنجال‌های اخیر با او صحبت کردیم. رویه دیپلماتیکش را حفظ کرد، اما گاهی اوقات هم از آن قالب بیرون آمد و حرف‌های صریحی زد.
ایوبی با رسول صادقی، مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی به تسنیم آمد.
تسنیم: از آخرین گفتگویی که با شما داشتیم، حدود یک سال می‌گذرد. اگر خاطرتان باشد، در آن گفتگو گفتیم که بزرگترین دستاورد دوره مدیریت شما، برگشتن آرامش نسبی به سینماست.
ایوبی: حتما می‌خواهید بگویید به هم خورده است( می‌خندد)
تسنیم: ظاهرا به هم خورده است و دوباره در رسانه‌ها؛ منازعه و جنجال بر سر سینما شروع شده است. ماجرای جالب هم اینجاست که سرمنشاء آن هم یک برنامه تلویزیونی سه ساعته است.سینما دارد دوباره به سمت ناآرامی می‌رود؟ و این چه شرایطی در سینماست که یک برنامه تلویزیونی سه ساعته می‌تواند برایش ایجاد چالش کند؟
صادقی: آن هم یک برنامه تولیدی نه یک برنامه زنده.
ایوبی: ما همیشه بر مناسبات سینما و تلویزیون تاکید داشتیم و گفتیم که تلویزیون یک کشور می‌تواند به سینمای‌ آن کمک کند و اگر کمر همت برای نابودی سینما ببندد هم، می‌تواند به هدفش برسد. همیشه هم درخواست من این بوده که تلویزیون به آرامش و اقتصاد سینما کمک کند. اما ماجرا اینجاست که در همزیستی سینما و تلویزیون، این تلویزیون است که باید به سینما کمک کند، بخاطر حضوری که تلویزیون در خانه های مردم دارد، بخاطر نفوذ، امکانات و قدرتی که تلویزیون دارد. البته خواه ناخواه، رقابتی بین سینما و تلویزیون وجود دارد ولی ما همیشه از مدیران تلویزیون که از دوستان ما هم هستند، خواستیم نسبت به برخی برنامه‌هایی که با موضوع سینما ساخته می‌شود و ممکن است تنش آفرین باشند، یک بازنگری کنند.
از حق خودم می‌گذرم، بر صندلی پدری سینما نشسته‌ام/ آتش‌بیار معرکه نباشیم
در عرصه سینما به خاطر رقابت‌های طبیعی و حتی غیرطبیعی که وجود دارد و همچنین به خاطر این‌که سفره سینما خیلی کوچک است و به هزار و یک دلیل دیگر، زمینه برای تنش و درگیری وجود دارد و این ماییم که باید سعی کنیم «آتش بیار معرکه» نباشیم و به این موضوع دامن نزنیم. در مورد اتفاقات اخیر سینما هم فکر می‌کنم که بخش قابل توجه این منازعات، جنبه های شخصی پیدا کرده است. والا چه کسی است که از آرامش بدش بیاید؟ کارنامه‌ی آرامش دوساله‌ سینما را ببینید. از طیف‌های مختلفی در این دوران، فیلم ساختند و همه هم فیلم‌هایشان را خوب فروختند و اگر دولت وظیفه حمایتی نسبت به سینما داشته‌است شامل حال همه فیلمسازان شده است. سینماگران این دوران آرامش را تجربه کردند و فهمیدند که این آرامش به نفع همه است. اگر آماری که بنیاد سینمایی فارابی در این دوسال منتشر کرده است را مرور کنید، خواهید دید که همه‌ی اهالی سینما از وظیفه حمایتی دولت بهره‌مند شدند و نمی‌توانید بگویید که فقط یک جناح از وظیفه حمایتی دولت بهره‌مند شده است.
بنده هم که بر صندلی پدری سینما نشسته ام هر جا لازم باشد از حق خودم بگذرم، خواهم گذشت تا سینما گرفتار این فراز و فرود‌ها و موج‌های طوفانی نشود.
بلند کردن پرچم احتضار سینما در این دوره زمانی به‌شدت عجیب است/ به‌راحتی می‌توانیم دندان‌های این اسب را بشمریم
تسنیم:این تعبیر وجود دارد که برافروختن تنش‌ها، نتیجه کار آقای افخمی در برنامه هفت بوده ولی خیلی‌ها هم می‌گویند این آتشی زیر خاکستر بوده است و اینکه سینما در این دوسال آرام نبوده است بلکه دچار یک رکود بوده است؛ چون مدیریت سینما ظاهر بیطرفی داشته است، این تنش‌ها ظهور پیدا نمی‌کرده است. همان چیزی که این روزها خیلی تکرار می‌شود که سینما مرده است و وقتی مرده است دیگر عملا تنشی هم وجود ندارد.
ایوبی: اینکه سینما دچار رکود بوده و هست، مبحثی نظری و فلسفی نیست که اثباتش خیلی سخت باشد. به راحتی می‌توانیم دندان‌های این اسب را بشمریم. اینکه دخل و خرج سینمای ایران به هم نمی‌خورد، نیاز به بررسی‌های عمیق علمی و جلسات و شوراها ندارد. من دوسال پیش با صدای بلند اعلام کردم که دخل و خرج سینمای ایران به هم نمی‌خورد. حالا اسم این را ورشکستگی می‌گذارند یا هر اسم دیگری می‌گذارند، بگذارند، اما مساله این است که این گونه نیست که این ماجرا به یکباره اتفاق افتاده باشد. اما در این‌گونه موارد باید نگاه عالمانه داشت و باید به صورت روندی نرخ رشد را ببینیم و این نرخ رشد است که نشان می‌دهد که جوانه‌های امید در سینما وجود دارد یا نه. برحسب آمارهایی که ما داریم و نرخ رشدی که ما می‌بینیم بلند کردن پرچم احتضار سینما در این دوره زمانی خیلی عجیب است.
اتفاقا کتابچه ای هم فراهم شده است و تمام آمارهای جهانی را از منابع دقیق بررسی کردیم و وضعیت سینما در دنیا را با وضعیت سینمای ایران در ده سال گذشته مقایسه کردیم و منابع این آمار هم غیرقابل انکار است و با نگاه به این آمارها واقعا برای من سوال است که چرا الان این پرچم احتضار را سر دست گرفتند.
کاری به دولت‌ها ندارم، شما فقط روندها را ببینید؛ یک محاسبه سرانگشتی کنید بین آخر دولت گذشته در سال 91 و فعالیت ما در سال 93 و 94 (سال 92 هم نه! چون سال بین دو دولت است و مدیران موقت بودند و فضا انتخاباتی بود.)
اجمالا عرض می‌کنم که در سال 91 تعداد سالنهای سینما 306 بود ولی در حال حاضر 431 سالن سینما داریم و 125 سالن سینما اضافه شده است. البته از این آمار 57 سالن مجتمع فرهنگی است که به برکت فیلم «محمدرسول الله (ص)» به سیستم دیجیتال تجهیز شدند. اینکه طی دوسال بحران مالی دولت، بیش از 100 سالن سینما به ظرفیت اضافه می‌شود؛ کار با ارزشی است که نمی توان آنرا نفی کرد.
سالنهای سینمایی به لحاظ نور و صدا تجهیز شده است و همه سالن‌ها دیجیتالی شدند. همین حالا، 15 سینما در سطح کشور و در 9 شهر با حمایت ما و مشارکت بخش خصوصی، در حال ساخت است. با این سینماها که دارای 69 سالن خوب و درجه یک هستند، 16450 صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه می‌شود.
شاخص دیگری که کارهای ما را می‌سنجند تولید است. در سال 91، تعداد فیلم‌های تولیدی 85 فیلم بود و در سال 93، تعداد فیلم‌های تولیدی به 97 فیلم رسید. در سال 2014 سهم ایران در کل تولیدات جهانی حدود 1.5 درصد شده است، که نسبت به سال 2011 (با سهم 1 و 2 دهم درصد) رشدمناسبی داشته است.
فروش سینمای ایران در سال 91، 26 میلیارد و صد میلیون تومان بود ولی در سال 93، فروش فیلم به 51 میلیارد و 800 میلیون تومان رسید. میانگین رشد فروش آثار سینمایی در سالن‌های سینما 27 , پنج دهم درصد بوده است.
به لحاظ تعداد تماشاگر نگاه کنید در سال 91 ، 7 میلیون و 900 هزار نفر ولی در سال 93، تماشاگر به 12 میلیون و 100 هزار نفر رسید. شش ماه اول امسال هم 14 درصد به تعداد تماشاگران اضافه شد.
در حوزه نمایش خانگی، 157 و نیم میلیون تومان آورده به ازای هر اثر به همراه داشته است. البته قاچاق در این بخش خیلی زیاد است. در سینمای خانگی روی بکارگیری VOD، تاکید داریم و معتقدیم که آمدن VOD انقلابی در سینمای ایران است چون دیگر فیلم، کالایی یکبار مصرف نیست و دائما در شبکه نمایش خانگی وجود دارد و همانند هنرهای تجسمی بر ارزش آن افزوده می‌شود. همه تهیه کننده‌ها خیالشان راحت باشد که با VOD وضعشان خوب می‌شود.
همه سینماگران از جوان و بزرگان فیلمسازان دارند فیلم می‌سازند و صنوف همه کار می‌کنند. انجمن سینمای جوان پویا شده است و با تمرکز زدایی از تهران، در شهرستان‌ها فعال شده است. پس همه علائم حیاتی در سینمای ایران دیده می‌شود و تعجب من از این است که چرا الان پرچم احتضار سینمای ایران را سر دست گرفتند.
خیلی کم «هفت» می‌بینم؛ صبح ساعت 6 باید سر کار باشم
تسنیم: با این اوصاف و آماری که می‌دهید، حرفهایی زیادی برای رسانه ای شدن دارید پس چرا به برنامه هفت نمی‌روید و با افخمی گفت‌وگو نمی‌کنید؟
ایوبی: من از بینندگان هفت نیستم و خیلی کم هفت می‌بینم. چون من از آن مدیرانی هستم که ساعت 6 سرکار می روم و از آنهایی نیستم که بنشینم تا ساعت 3 صبح هفت ببینم. (خطاب به صادقی) هفت اصلا دعوت‌نامه ای فرستاده است؟
صادقی: دعوت‌نامه مکتوبی نفرستادند. اگر دعوت‌ می کردند در کنداکتور برنامه‌های ما قرار می‌گرفت. در ضمن اگر در یک برنامه زنده تلویزیونی از شخصی غایب صحبت شود، این حق را برایش قائل می‌شوند که روی آنتن بیاید و حرفش را بزند اما در برنامه هفت که تولیدی است و دعوتی در کار نبوده است، یکباره رو به دوربین می‌گویند که باید به برنامه بیایید خودتان را پنهان نکنید. مگر برنامه زنده است؟ مگر دعوت‌نامه ای فرستادید و کسی خودش را پنهان کرد. آقای مدقق برای برنامه شهر فرنگ، از یک ماه قبل دعوت‌نامه فرستادند و ایشان این پنجشنبه، به شبکه خبر می‌روند.
تسنیم: آقای ایوبی، شما امسال وعده داده بودید به صراحت. وعده‌ای که ظاهرا به هر دلیلی تاکنون عملی نشده است. اما دوست دارم به این سوال‌ها صریح پاسخ دهید. بعد از 2 سال، قضاوت جماعتی از سینمایی‌ها و اهل‌ رسانه در مورد رئیس سازمان سینمایی ایران این شده است: آقای ایوبی به شدت منفعل است، به شدت تحت تاثیر فضا‌سازی‌های رسانه‌‌ای قرار می‌گیرد؛ دنباله‌رو جوی است که رسانه‌ها ایجاد می‌کنند و به راحتی درموارد متعددی از تصمیمات خود کوتاه می‌آید و آنها را تغییر می‌دهد.
ایوبی: طبیعتا چنین چیزی را قبول ندارم. اگر خرده عقلی هم داشته باشم می‌گویم که نه چنین چیزی نیست. اتفاقا ما خیلی هم فعالیم و دوستان اشتباه می‌کنند واقعا.
یک بار هم به سایت سینماپرس نرفته‌ام
تسنیم: آقای ایوبی مشهور است که شما هر روز سینماپرس را رفرش می کنید و کوچکترین مطلبی که در آنجا در مورد خودتان و سازمان سینمایی می‌بینید جواب می‌دهید.
ایوبی: شاید باور نکنید، اما من تا حالا یک بار هم به سایت سینماپرس نرفته‌ام. برگزیده‌هایی است که دوستان درست می‌کنند و می‌آورند. چه برسد به اینکه بخواهم بر اساس این سایت نظردهی کنم.خیال می‌کنم که وقت ما خیلی بیشتر از این‌ها می‌ارزد.
زیر بار زور نمی‌رویم مگر اینکه خیلی پرزور باشد/ فیلم «رستاخیر» کشیده شد به مرجعیت
تسنیم: آقای ایوبی این دو اکران دو روزه در مدیریت شما، نقطه تاریکی است. تصمیم به اکران فیلم گرفته شده است و بعد یک روزه تصمیم برگشته است و چه جنجالی که در سینما برپا نشد.
ایوبی: راستش ما زیر بار زور نمی‌رویم مگر اینکه خیلی پرزور باشد. ببینید یک جاهایی در حوزه اختیار و اقتدار من نیست. مثلا فیلم «رستاخیر» کشیده شد به مرجعیت. آنجا دیگر کاری از دست من برنمی‌آید. ما نمی‌توانیم به خاطر یک فیلم، مسائلی برای کل مملکت ایجاد کنیم. وقتی از بالاترین جاها به ما اعلام می‌کنند که این اتفاق نباید رخ دهد، انتظار نداشته باشید که من کاری انجام دهم. در حد اختیارات و توانم می‌توانید قضاوت کنید که منفعل هستم یا فعال.این قصه همه مدیران این کشور است در همه عرصه‌ها.
گفتند دولت به سینما کمک نکند، ما هم از خودشان شروع کردیم
تسنیم: آقای ایوبی، جدیدترین واکنش شما به شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینما، ماجرای جدید سینمای ایران است. واکنش شما کمی جنجالی و غیرمنتظره بود و دوباره سندی بر اینکه آستانه تحریک‌پذیری شما، خیلی پایین است.
ایوبی: ما با همه این دوستان این شورا روابط دوستی و کاری داریم و خیلی از آنها از دوستان قدیمی بنده هستند. خب برای تاسیس این شورا که مشورتی با بنده نشده بود و دلیلی هم ندارد که شود و انتظاری هم ندارم. ما با بیانیه‌های آنها متوجه شدیم که این شورا تشکیل شده. آن هم توسط دوستانی که ما همیشه با هم هستیم.
صادقی: من یادآوری می‌کنم که خیلی از این دوستان عضو شوراهای خود سازمان سینمایی هستند و هر هفته جلسه دارند با آقای ایوبی. نمی‌دانم چرا در همین شوراها همین مواردی که می‌گویند را طرح نمی‌کنند و اصلاح نمی‌کنند.
ایوبی: بعضی‌ها گفته‌اند که این شورا را من راه انداختم، در حالی که من واقعا خبری ندارم. حالا این شورا بیانیه داده است و سه بار من را مورد مخاطب قرار داده است و ادب اقتضا می کند که جواب این دوستان را بدهیم. پاسخ من هم خیلی معقول بود. من گفتم عده‌ای از بزرگان سینمای کشور اعلام کرده‌اند که دولت نباید از سینماگران حمایت کند و به آنها پول بدهد، چون مفسده دارد و مشکلات دارد. خب من هم گفتم بسیار خب... من هم به حرف شما گوش می‌دهم و از خود شما شروع می کنم که یک مقدار دوستان ناراحت شدند. من فقط گفتم که به این بیانیه شما عمل می کنم و از خود شما شروع می‌کنم.خب بالاخره ما باید حرف خوب را گوش کنیم دیگر. انتظار دیگری دارند؟
جوسازی‌ها روی ما اثر معکوس دارد، قرار ملاقات داشتیم، جوسازی کردند،‌لغو کردند
تسنیم: ولی کلا این در فضای رسانه‌ای و سینمایی وجود دارد که اگر می‌خواهیم چیزی را به سازمان سینمایی تحمیل کنیم، فضاسازی کنیم و ماجرا را بکشیم به رسانه‌ها. غر بزنیم و مساله‌مان را حل کنیم.
ایوبی: من بارها گفته‌ام و امروز هم با صدای بلند می‌گویم که اتفاقا این تلاش‌ها روی ما اثر عکس دارد. اگر احساس کنم که کسی می‌خواهد با جوسازی و مصاحبه کارش را جلو ببرد من مقابله خواهم کرد. بحث انتقام جویی نیست. ولی مثلا فرض کنید کسی در برنامه ملاقات با بنده بوده است، آن وقت در رسانه‌ها شروع کرده است به جوسازی که من می‌خواهم فلانی را ببینیم، برنامه ملاقات با ایشان را سه ماه عقب انداخته‌ام. شما مطمئن باشید که این مسائل نه تنها تاثیری روی من ندارد که تاثیر عکس هم دارد.
تسنیم: آقای ایوبی روابط شما با آقای رضاداد هم ظاهرا کمی بهم خورده است. خیلی‌ها می‌گویند به زودی باید منتظر باشیم که علاوه بر تیم قبلی مدیریت سازمان سینمایی، تیم قبلی مدیریت جشنواره فجر هم جبهه‌های علیه مدیریت شما تشکیل دهد.
ایوبی: نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا می‌آید. آقای رضاداد هم اکنون کنار اتاق ما نشسته است و مشاور ارشد من است و پیشنهاد اجرایی بالاتری هم برای ایشان دارم و ایشان از آدم‌های موردعلاقه من است.
صادقی: صبح با هم حلیم خوردند اتفاقا.( می‌خندد)
رضاداد را تحسین می‌کنم
تسنیم:‌آن شیوه برکناری ایشان از دبیری جشنواره فجر، ظاهرا یک مقدار دلخوری به وجود آورده است.
ایوبی: بالاخره جابه‌جایی ها کمی دلخوری دارد. اما آقای رضاداد جزء شخصیت‌هایی است که من تدین و تعهد و پای کار بودن ایشان و علاقه اش به سینما را به شدت تحسین می‌کنم. ایشان واقعا علاقه دارد که برای سینمای ایران کاری انجام دهد و این خیلی برای من قابل‌تحسین است.
اتاق‌های ما پرده ندارد و کرکره‌ای است؛ پشت‌پرده نداریم/ من که آخر سر نفهمیدم که چه‌کسی پشت ماست
تسنیم:‌ آقای ایوبی، از همان زمانی که شما روی کار آمدید، این گزاره هم مطرح بود که آقای ایوبی عملا تصمیم‌گیر سازمان سینمایی نیست. شما گزینه جمعی از سینماگران پرنفوذ بودید، آدم‌های که اکثرا جزء مدیریت قبلی و فعلی خانه سینما هستند و سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری اصلی سازمان هم در واقع در پشت پرده به دست این دوستان انجام می‌شود و شما فقط مجری این سیاست‌ها هستید.
ایوبی: اتفاقا اتاق‌های ما پرده ندارد و کرکره‌ای است. من که آخر سر نفهمیدم که چه کسی پشت ماست.طیف‌های مختلفی را می‌گویند که اتفاقا آنها با هم مشکل هم دارند. ولی واقعا اینجوری نیست. ما با همه مشورت می‌کنیم. تیم ما همه بچه‌های اهل مشورت هستند و نقدپذیرند. ما برای تصمیمات مهم کارگروه و جلسه و شورا داریم و با همه مشورت می‌کنیم.متاسفانه درجه حساسیت جامعه سینمایی به شدت بالاست. دوبار بنده را با شما ببینند که با هم چای می‌خوریم به این نتیجه می‌رسند که حتما یک سروسری هست و پشت پرده‌ای هم هست.
اگر تصور می‌کنید که مدیر فرهنگی در این کشور هر کار دلش می‌خواهد می‌تواند انجام دهد تصور نادرستی است
تسنیم: آقای درویش چند هفته پیش حرف غیرمنتظره‌ای زد. اینکه «رستاخیز» قربانی بازی‌های سیاسی شد. خب خیلی‌ها پیش و بعد از این هم به این گزاره‌ معتقد بودند که آقای ایوبی در منگنه سیاسی دولت و شخص وزیر ارشاد گیر کرده است. در یک فضای سیاست‌زده که عملا نگاه فرهنگی در حال قربانی شدن است و متهم درجه یک هم شخص وزیر است.
ایوبی: اتفاقا یکی از ویژگی‌ها آقای جنتی این است که اعتماد می‌کند به مدیرانش و مدیران ایشان احساس آرامش می‌کنند. ایشان خیلی هم تحت تاثیر جو و حرف‌های دیگران نیستند. نسبت به بنده هم همیشه محبت داشته‌اند. کلیت کار ما را هم قبول دارند.برخی جاها ایشان به عنوان وزیر ورود می‌کنند و بر کسی هم پوشیده نیست. اما ما کاملا هماهنگ هستیم با ایشان. اما اگر تصور می‌کنید که مدیر فرهنگی در این کشور هر کار دلش می‌خواهد می‌تواند انجام دهد تصور نادرستی است. آن مدیر فرهنگی بیچاره‌ای که روی صندلی مدیریت نشسته است باید هزار چیز را در نظر بگیرد و هماهنگ کند و خیلی وقت‌ها هم چیزهایی از دستش درمی‌رود. مثل همین ماجرای فیتیله.
تسنیم: در نقاط بحرانی، این هماهنگی اصلا دیده نمی‌شود و خیلی اوقات موضع‌گیری‌های آقای جنتی کاملا متفاوت است با اظهارنظر‌های شما. حالا این وسط یک آقای نوش‌آبادی هم هست که یک فاز سومی را هم جلو می‌برد و یک دفعه می‌بینیم که سه اظهارنظر متفاوت درباره یک مساله سینمایی از سمت ارشاد اظهار می‌شود.
ایوبی: واقعا می‌گویم بنای آقای جنتی دخالت در کارهای ما نیست. اما جایی که ایشان ورود کنند کلام، کلام ایشان است.
گاهی شده است که آقای جنتی نظری را اعلام می‌کند اما در جریان نبوده است
تسنیم: آخر بعضی وقت‌ها هم دیده می‌شود که دو نظر متفاوت از سوی شما و آقای جنتی ابراز می‌شود و بعد نظر شما به کرسی می‌نشیند.
ایوبی: گاهی شده است که آقای جنتی نظری را اعلام می‌کند اما در جریان نبوده است و بعد که ایشان را می‌بینیم و با ایشان صحبت می‌کنیم می‌پذیرند. مثلا در مورد بحث تفکیک جشنواره‌ها، ایشان نبود و بعد که آمد گفت من توجیه نیستم و جشنواره باید برگردد به حالت قبل، مگر اینکه من را توجیه کنید. ما هم یک گزارش توجیهی برای ایشان فرستادیم. در مورد برخی فیلم‌ها هم مثلا این اتفاق افتاده است. ایشان قبل از دیدن فیلم نظرشان مثبت نبوده است و بعد فیلم را دیده‌اند و نظرشان برگشته است. ایشان بسیار منطقی هستند، حتی اگر نظری را اعلام کنند و بعد به این نتیجه برسند که نظر دیگری درست است ، نظرشان را تغییر می‌دهند.
تسنیم: آقای ایوبی، دیپلماتیک جواب می‌دهید. این نظر صائبی است که شما و آقای صالحی، معاون فرهنگی وزیر، واقعا مشی و شیوه متفاوتی با بقیه بخش‌های ارشاد دارید و آقای جنتی مسیر خودش را می‌رود و شما هم مسیر خودتان.
زیاد تمایل ندارم که درباره بقیه نظر دهم.
ادامه دارد...

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X