ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داعش کشتار فرماندهان ارتش آزاد سوریه را آغاز کرد

داعش کشتار فرماندهان ارتش آزاد سوریه را آغاز کرد

خرداد/ پایگاه اینترنتی میدل ایست نوشت: روز سه شنبه شماری از رهبران شبه نظامیان مسلح در مناطق مختلف سوریه ، به ویژه در درعا کشته شدند و نام گروه داعش به عنوان متهم اصلی این کشتارها معرفی شد .

به گزارش این پایگاه، ابراهیم المسالمه ، فرمانده گروه لواء العمری که عملیات متعددی علیه داعش انجام داده، یکی از قربانیان این حوادث است . خالد ابا زید ، یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه نیز مجروح شد . براساس گزارش ها ، داعش 30 نفر از رهبران ارتش آزاد سوریه و فعالان مخالف را در مناطق جنوبی سوریه کشته است . داعش همچنین فراس حمزه السلمان ، مسئول گروه جنود الحق را در دیرالزور به اتهام سرکشی و نافرمانی کشت . جنود الحق پیش از این زیر مجموعه گروه جبهه النصره بوده است . سلمان قبلا با داعش بیعت کرده و در شهر البوکمال در حومه شرقی دیرالزور فعالیت داشت . داعش وعده داده بود وی را به عنوان مسئول بخش شرقی دیرالزور تعیین کند ، ولی وی پس از متهم شدن به نافرمانی ، کشته شد .

همچنین گروه داعش دستور داد شبکه اینترنت در روستاهای قوریه و جرذی ، واقع در حومه شرقی دیرالزور مسدود شود . بر اساس این دستور ، شبکه اینترنت در روستای شحیل نیز باید پایان این ماه مسدود گردد .

این در حالی است که حسن مرعی ، یکی از مسئولان نظامی احرار الشام که با نام مستعار ذوالنورین فعالیت می کرد، در درگیری با ارتش سوریه در منطقه مغیر ، واقع در حومه شمالی حماه کشته شد . فردی موسوم به محمد علی ازبکی ، فرمانده میدانی گروه امام البخاری که زیرنظر گروه جبهه النصره فعالیت می کرد نیز در همین منطقه در درگیری با نظامیان ارتش سوریه کشته شد .

همچنین ولید القدح ، یکی از مسئولان نظامی گروه لواء الخطاب که زیر مجموعه گروه احرار الشام است ، در درگیری با ارتش سوریه در حومه شمالی حماه کشته شد . وی با نام مستعار ابومحمد در روستای هبیط در حومه ادلب فعالیت داشت. پنج تن از شبه نظامیان مسلح گروه تجمع العزه که زیر نظر ارتش آزاد سوریه فعالیت دارد در درگیری با نظامیان سوری در حومه شمالی حماه کشته شدند .
ابراهیم المسالمه ، ملقب به ابوعنتر ، مسئول گردان شهدای العمری که زیر مجموعه لواء توحید جنوب است بر اثر تیراندازی افراد ناشناس در منطقه درعا البلد کشته شد . خالد ابا زید ، مسئول لواء التوحید نیز در این حادثه تیراندازی مجروح شد .

نوار الحموی ، ملقب به ابوزبیده و فرمانده گردان ابوجمیل قطب که زیر مجموعه احرار الشام است در درگیری با نظامیان ارتش سوریه در حومه جنوبی حلب کشته شد . همچنین ابوعبدالله الرصافی و عبدالباسط ابو محمود ، دو تن از فرماندهان میدانی گردان الهجره الی الله که زیر نظر گروه احرار الشام فعالیت می کند در همین منطقه به ضرب گلوله سربازان سوری کشته شدند .

طی روزهای گذشته 20 تن از فرماندهان گروه های مسلح در حومه شمالی حماه و حومه جنوبی حلب در درگیری با نظامیان ارتش سوریه کشته شده اند .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده