مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان از سال 96 برگزار می‌شود

مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان از سال 96 برگزار می‌شود

باشگاه خبرنگاران/ داود تک فلاح، مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کریم اظهار داشت: سیستم داوری مسابقات قرآن که در ایران اجرا می‌شود علی رغم چهارچوب‌های بسیار دقیق و حساسی دارد، سند بین‌المللی به محسوب نمی شود و امیدواریم با تدوین یک آیین‌نامه جامع، مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان را از سال 96 در ایران برگزار کنیم.
وی با اشاره به لزوم تشکیل انجمن داوران بین‌المللی قرآنی گفت: بیش از 90 درصد مسابقات جهانی قرآن را داوران مورد وثوق بین‌المللی از کشورهای مالزی، اندونزی، ترکیه، سوریه، لبنان، پاکستان، عربستان، مصر، عراق و ایران داوری می‌کنند و استانداردهای مسابقات فراتر از رده ملی باید مورد تأیید این دسته از داوران قرار گیرد.
تک فلاح تصریح کرد: در ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کریم کمیته بین ‌لملل به منظور رصد آیین‌نامه‌های اجرایی، فنی و داوری که مصوب جهانی دارند، پیش بینی و تشکیل شده است.
مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کریم خاطرنشان کرد: سنگ‌اندازی کشورهایی مانند عربستان سعودی و حامیان آن روند تدوین آیین‌نامه بین‌المللی مسابقات قرآن کریم را کند کرده است اما نمی‌توانند مانع اجرای این کار شوند و تا سال آینده استاندارد بین‌المللی مسابقات مورد مشورت و تأیید قرار می‌گیرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان از سال 96 برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X