ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سخنگوی شورای نگهبان: به گزارش های بی نام و نشان و بدون دلیل ترتیب اثر نمی دهیم

سخنگوی شورای نگهبان: به گزارش های بی نام و نشان و بدون دلیل ترتیب اثر نمی دهیم

جماران/ نجات الله ابراهیمان در پاسخ به سوالی در مورد نحوه ارزیابی سابقه کاندبدها با توجه به گسترش فضای مجازی و فعالیت آنان در این عرصه، اظهار کرد: در بررسی صلاحیت کاندیداها کم کم این امور را باید در نظر بگیریم؛ چرا که وقتی دنبال مواضع سیاسی یک فرد هستیم، اگر دیروز در میتینگ ها سخنرانی او را گوش می کردیم امروز فضا تغییر کرده است؛ لذا هرجایی که او اتخاذ موضع، فعالیت دینی و سیاسی داشته است که فضای آن خصوصا برای افراد جوان تر، فضای مجازی است، برای رد یا تأیید صلاحیت در فضاها باید مدنظر قرار گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا ملاک فعلی احراز صلاحیت عضویت در احزاب است؟ گفت: خیر؛ بسیاری از اشخاص در کشور ما عضو هیچ حزبی نیستند و در انتخابات به صورت مستقل کاندیدا شده اند؛ خصوصا آنکه در شهرهای کوچک داوطلبان مستقل نقش مهمی دارند و لذا لزوما عضویت در حزب ملاک فعالیت و سابقه سیاسی نیست.

سخنگوی شورای نگهیان یادآور شد: یک نفر ممکن است مبلّغ دینی، فعال سیاسی یا استاد دانشگاه موثر باشد که مواضع و فعالیت های او نشان از التزام به شرع نظام جمهوری اسلامی و احساس وظیفه باشد که احراز صلاحیت این افراد خیلی سخت نخواهد بود.

ابراهیمان در پاسخ به سوال دیگری در مورد ملاک تحقیقات محلی هیأت نظارت در مورد کاندیداها گفت: مواضع، سخنرانی ها و حسن شهرت افراد، التزام به شرع و اینکه مردم آنها را به عنوان مسلمان متدین می شناسند یا خیر، از ملاک های این هیأت هاست که برای این منظور به سراغ افراد شناخته شده و مورد اعتماد یک شهر می روند.

وی در مورد اینکه آیا استعلام از نهادهای خارج از مراجع چهارگانه جزو تحقیقات محلی محسوب می شود یا خیر؟ تصریح کرد: هرجایی که بتواند اطلاعات موثری به ما بدهد ما از آن استقبال می کنیم، اما این اطلاعات باید مستند و مدلل باشد.

سخنگوی شورای نگهیان تأکید کرد: خودمان صحت گزارش ها را بررسی می کنیم. اما علی القاعده نباید به گزارشات بی نام و نشان و بدون دلیل ترتیب اثر داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده