ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیاتِ ماجرای ملوانان آمریکایی از زبان فرمانده نیروی دریایی سپاه

جزئیاتِ ماجرای ملوانان آمریکایی از زبان فرمانده نیروی دریایی سپاه

باشگاه خبرنگاران/ فرمانده نیروی‌ دریایی سپاه گفت: اگر رفتار غیرحرفه‌ای ناو آمریکا ادامه می‌یافت، فاجعه‌ای رخ می‌داد.

دریادار پاسدارعلی فدوی فرمانده نیروی‌دریایی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در گفت و گویی با اشاره به رها کردن 10 نظامی آمریکایی دستگیر شده، اظهار داشت: پس از بررسی‌ها، مشخص شد آمریکاییها بر اساس طرح از پیش تعیین شده وارد نشده بودند.

فرمانده نیروی‌دریایی سپاه افزود: آنها مقاومتی نکردند و پس از بازداشت، به جزیره فارسی منتقل و پس از طی مراحل مورد نظر رها شدند.

وی تاکید کرد: ناوهواپیمابر آمریکایی ترومن در زمان دستگیری متجاوزین 40 دقیقه رفتار غیرحرفه‌ای داشت در حالیکه ما با موشک های ساحل به دریا، شناورهای تندروی موشک انداز و توانمندی های متعدد خود در آمادگی بالایی به سر می بردیم و طی اطلاعیه ای که از سیستم بین المللی پخش کردیم، از حرکات بعدی غیر مسئولانه آنها جلوگیری کردیم و به آنها ثابت شد که در اینجا حرف اول و آخر را نیروی دریایی سپاه می زند.

سردار فدوی ادامه داد: ناوهواپیمابر آمریکا و فرانسه در تیررس موشک‌های ما بودند و اگرامریکایی ها کار غیرحرفه‌ای خود را ادامه می دادند، فاجعه ای رخ می داد که در طول تاریخ برای آنها اتفاق نیفتاده بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: آنها در معرض شلیک های ما بودند که در صورت این اتفاق، به انهدام آنها می انجامید.

دریادار فدوی با بیان اینکه عبور از آبهای سرزمینی هر کشور قوانین خودش را دارد، گفت: یکی از این قوانین، تشخیص کشور ساحلی مبنی بر عبور بی ضرر آن شناور است و ما از گذشته اعلام کردیم که عبور آمریکایی‌ها، عبور بی ضرر نیست و این ما هستیم که آن را تشخیص می دهیم.

وی افزود: سپاه که مسئولیت حراست از تنگه هرمز و خلیج فارس را برعهده دارد با قدرت حق حاکمیت ایران را اعمال می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: بررسی ها، بازجویی ها و بررسی سیستم ناوبری آنها نشان داد که آنها غیر عمد و نادانسته وارد آبهای ایران شدند و در انتها هم خودشان و هم دیپلماتهایشان اشتباهشان را قبول کردند و متعهد شدند که آن را تکرار نکنند و مسئولین ما هم تصمنیم به آزادسازی آنها گرفتند و تفنگداران دستگیر شده امریکایی در آبهای بین المللی رها شدند.

سردار فدوی ادامه داد: آنها گفتند که می خواستند مسیر کویت به بحرین را طی کنند که مسافت زیادی است و هماهنگی مناسبی با ناوگروه خودشان نداشتند و قاعدتا نباید این مسافت زیاد را با این شناورها می رفتند. سیستمشان مشکل پیدا کرده که در بازجویی‌ها این موضوع مشخص شد.

وی با بیان اینکه آنها تفنگداران جوانی بودند که با آنها رفتار محترمانه‌ای شدخاطرنشان کرد: آمریکایی ها مطمئن هستند در هیچ یک از نبردهای احتمالی در خلیج فارس و تنگه هرمز با ایران برنده نخواهند شد و نتیجه آن نبرد انهدام و غرق شدن ناوهایشان خواهد بود ،این در حالی است که در آن 40 دقیقه مشخص بود آمریکایی ها به لحاظ فشار روانی وارد شده به آنها در حد و اندازه ای که از یک نیروی حرفه‌ای و مسئولیت پذیر انتظار می رفت رفتار نکردند .

دریادار فدوی در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که حضورشان در منطقه نه تنها آنها را به اهداف‌شان نمی‌رساند بلکه چالشهای جدیدی را برای آنها رقم می زند، خاطر نشان کرد: این اتفاق پیام‌های بسیاری برای سراسر دنیا مبنی بر قدرت نیرو‌های مسلح و هوشمندی و صلابت سپاه داشته است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده