ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات برگزاری انتخابات پارلمانی مصر اعلام شد

جزئیات برگزاری انتخابات پارلمانی مصر اعلام شد

ایرنا/ کمیته عالی انتخابات مصر با صدور حکمی درباره جدول زمانی انتخابات مجلس نمایندگان سال 2015 اعلام کرد که این انتخابات در دو مرحله طی روزهای 17 و 18 اکتبر در خارج و 18 و 19 اکتبر در داخل برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، ایمن عباس رئیس کمیته عالی انتخابات مصر افزود: این کمیته درخواست های نامزدی در انتخابات را از اول سپتامبر به مدت 12 روز دریافت خواهد کرد.
به گفته عباس، انتخابات مجلس نمایندگان مصر در دو مرحله برگزار خواهد شد مرحله اول در 14 استان شامل الجیزه
، الفیوم، بنی سویف، المنیا، اسیوط، الوادی الجدید، سوهاج، قنا، الأقصر، أسوان، البحر الأحمر، اسکندریة، البحیرة، مرسی مطروح برگزار می شود.
انتخابات در ستادهای انتخاباتی این استان ها در خارج مصر روزهای شنبه ویکشنبه 17 و18 اکتبر 2015 و در صورت تمدید در روزهای دوشنبه وسه شنبه 26 و27 اکتبر برگزار خواهد شد.
مرحله اول انتخابات پارلمانی در ستادهای انتخاباتی داخل مصر روزهای یکشنبه ودوشنبه 18 و19 اکتبر آینده ودر صورت تمدید روزهای سه شنبه وچهارشنبه 27 و28 اکتبر برگزار می شود.
مرحله دوم انتخابات پارلمانی در 13 استان قاهرة، قلیوبیة، دقهلیة، المنوفیة، الغربیة، کفر الشیخ، الشرقیة، دمیاط، پورسعید، اسماعیلیة، سوئز، شمال سینا وجنوب سینا برگزار می شود.
انتخابات در ستادهای انتخاباتی این استان ها در خارج مصر روزهای شنبه ویکشنبه 21 و22 نوامبر ودر صورت تمدید
در روزهای دوشنبه وسه شنبه 30 نوامبر و یکم دسامبر برگزار خواهد شد.
این در حالی است که مرحله دوم انتخابات پارلمانی در داخل کشور روزهای یکشنبه ودوشنبه 22 و23 نوامبر ودر صورت تمدید در روزهای سه شنبه وچهارشنبه اول و دوم دسامبر آتی برگزار می شود.
مصر از ژوئن 2012 که دادگاه قانون اساسی مجلس منتخب را منحل کرد، فاقد مجلس است، مجلس مورد اشاره بعد از قیام مردمی که به سرنگونی حسنی مبارک دیکتاتور این کشور در سال 2011 انجامید، تشکیل شده بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده