ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4گوشه دنیا روباتی که صاحب سوپرمارکت را خوشحال می کند

4گوشه دنیا/ روباتی که صاحب سوپرمارکت را خوشحال می کند

مهر/ مطالعات میدانی صورت گرفته نشان می دهد بسیاری از مشتریان به دلیل آنکه نمی توانند محصول مورد نظرشان را از قفسه ها پیدا کنند، سوپرمارکتها را با دست خالی ترک می کنند و این یعنی ضرر و زیان هنگفت برای صاحبان آنها.

اما با ورود روباتها به عرصه های مختلف زندگی و از جمله مراکز خرید، امید می رود که این مشکل برطرف شود و حالا Tally پیشگام این عرصه معرفی شده است.

مهمترین تخصص این روبات اسکن قفسه سوپرمارکتها و فروشگاههای بزرگ مواد غذایی است تا این اطمینان خاطر را برای اداره کنندگان آنها ایجاد کند که مشتریان هیچگاه با دست خالی از آنجا خارج نمی شوند.

روبات Tally همواره در حال گشت زنی در راهروی سوپرمارکتهاست و طی آن تمامی قفسه ها را اسکن کرده تا در صورت نیاز پر شدن هر یک از آنها، به همکاران انسانی خود اطلاع رسانی کند.

این فناوری جدید توسط شرکت دانش بنیان Simbe Robotics در آمریکا ارایه شده و در واقع تازه ترین تلاش جهانی برای خودکارسازی اموری همچون اداره فروشگاهها و سوپرمارکتها به شمار می آید.

مبنای عملکرد این روبات استفاده از سطحی از هوش مصنوعی است به طوریکه به لطف مجهز بودن به چهار دوربین مخصوص نه تنها می تواند خالی شدن قفسه ها را گزارش دهد بلکه نحوه چیدمان درست محصولات و انطباق برچسب قیمت با محصول مورد نظر را نیز به دقت بررسی کند.

روبات بر روی پلت فورم چرخداری حرکت می کند و قابلیت آن را دارد تا گردن خود را به ارتفاع ۲.۴ متری برساند. بدین ترتیب عملا هیچ قفسه خالی و نامرتبی از چشمان تیزبین او پنهان نمی ماند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X