ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد دستگاه های انتظامی در مسئله سفارت عربستان

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد دستگاه های انتظامی در مسئله سفارت عربستان

خانه ملت/ نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رحمانی فضلی باید در خصوص اتفاقات رخ داده در مقابل سفارت عربستان توضیح دهد و باید مشخص شود چرا نیروی انتظامی و امنیتی کشور چنین واکنش هایی را پیش بینی نکرده بودند.

سید حسین دهدشتی با اشاره به اینکه این هفته در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از وزیر کشور سوال می کند، اظهار داشت: از وزیر اطلاعات و وزیر کشور در خصوص حمله به سفارت عربستان سوال دارم. موضع ایران در قبال عربستان مشخص است و کسی را نمی توان پیدا کرد که موافق سیاست های آل سعود باشد.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: بعد از فاجعه منا و سیاست های خصمانه ای که عربستان در قبال ایران اتخاذ کرد، قطعا اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان با واکنش های تندی از سوی مردم شیعه ایران مواجه می شد. انتظار می رفت که نیروی انتظامی و امنیتی کشور پیش بینی لازم برای کنترل خشم مردم را در نظر می گرفتند.

این نماینده گفت: واکنش و اعتراض مردمی به اعدام شیخ نمر قابل درک است اما نباید اصول و قواعد بین المللی را زیر پا می گذاشتیم و عده ای به صرف رفتار احساسی به سفارت یک کشور حمله کنند. این موضوع را به هیچ وجه نمی پذیریم این اقدام بدترین دفاع از اعدام شیخ نمر برود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری که در سال 67 عهده دار ریاست جمهوری بود در خطبه نماز جمعه به صراحت عنوان کردند که با وجود اینکه با بسیاری از سیاست های کشورهای مختلف موافق نیستیم اما دلیل نمی شود که به سفارت آنها که خاکشان محسوب می شود حمله کنیم.

دهدشتی با بیان اینکه عده بنا به هر دلیلی اقدام غیر منطقی انجام داده اند، اظهار کرد: سوال اینجاست که در چنین شرایطی، جایگاه سیستم امنیتی، نظارتی و امنیتی کشور کجاست؟ در شرایطی حمله به سفارت عربستان کنترل نشد که در شرایط اعتراضی دیگر شاهد رفتارهای پیشگیرانه سیستم های انتظامی هستیم اقدام آنها درست و به موقع است اما چرا در مسئله سفارت عربستان درست و به موقع اقدام نشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنایت عربستان در قبال اعدام شیخ نمر برگ برنده ای بود در دست شیعیان برای اعتراض منطقی و درست از جنایت های آل سعود گفت: اما رفتار احساسی و نادرست باعث شد نگاه جامع بین المللی به ایران تغییر کند. این حاکی از ضعف اساسی در بخش نظارت و انتظامی کشور است که باید وزیر کشور و اطلاعات توضیح دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ابعاد حمله به سفارت مشخص شود می توان اقدامات پیشگیرانه برای عدم تکرار آن در آینده شد چرا که این اقدام بای کشور هزینه بر بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، جهت پاسخ به سوال نمایندگان روز دوشنبه 28 دی ماه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر می شود./[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X