ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب وقتی هوش زیاد مایه‌ی دردسر می‌شود!

معرفی کتاب/ وقتی هوش زیاد مایه‌ی دردسر می‌شود!

شهر کتاب/ معرفی مجموعه‌ی هشت جلدی «قصه‌های کره‌الاغ باهوش» نوشته‌ی سیدنوید سیدعلی‌اکبر
«قصه‌های کره‌الاغِ باهوش» مجموعه‌ای است از هشت کتاب و داستان کودکانه به قلم سیدنوید سیدعلی‌اکبر که واحد کودکان نشر چکه (هندونه) منتشر کرده است. همه‌ی کتاب‌ها در قطع ۲۰ در ۲۰، با کاغذ گلاسه و به صورت رنگی چاپ شده‌اند. هر یک از کتاب‌های مجموعه ۲۴ صفحه است و هفت هزار تومان قیمت دارد. تصویرسازی‌ کتاب‌ها کار حمیدرضا بیدقی است.

نام کتاب‌های مجموعه به شرح زیر است: «کره‌الاغ و شیرِ سفیدِ جنگل»، «کره‌الاغ و مگسِ ویژویژو»، «کره‌الاغ و روباه کلاهبردار»، «کره‌الاغ و مهمانِ ناخوانده»، «کره‌الاغ و گردنبند طلا»، «کره‌الاغ و مدرسه‌ی سواددارها»، «کره‌الاغ و دوتا موز قایمکی»، «کره‌الاغ و کله‌های کدویی».

همه‌ی کتاب‌های مجموعه حال و هوای طنز دارد و شرح ماجراهایی است که شخصِ محوریِ داستان‌ها، کره‌الاغ، به خاطر هوش سرشارش پشت سر گذاشته است!

«کره‌الاغ و دوتا موز قایمکی» قصه‌ی گربه‌ای است که به کره‌الاغ پیشنهاد می‌دهد سر میوه‌فروش را گرم کند تا او بتواند دو موز را از بساط میوه‌فروش بدزدد.

«کره‌الاغ و شیرِ سفیدِ جنگل» قصه‌ی کره‌الاغی است که آموزگارش می‌خواهد با کلمه‌ی «شیر» جمله‌ بسازد. منظور آموزگار شیرِ نوشیدنی است، اما دانش‌آموزِ قصه مدام جمله‌های خنده‌دار با شیری که سلطان جنگل است، درست می‌کند.

در قصه‌ی «کره‌الاغ و گردنبند طلا» مادرِ شخصیت اصلی داستان گردنبدی را به او می‌دهد تا به خانه‌ی خواهرش برساند. مادر از فرزندش می‌خواهد عادی رفتار کند تا کسی متوجه نشود که او گردنبندی قیمتی همراه دارد؛ اما...

در «کره‌الاغ و مهمانِ ناخوانده» مادر سفارش‌های لازم را در مورد مهمان‌نوازی به فرزندش کرده و خانه را ترک می‌کند تا اگر مهمانی آمد، فرزند رسم مهمان‌نوازی را به جا بیاورد. عموی الاغ به منزل می‌آید و داستان، شرح ماجراهایی است که بر سر مهمان خواهد آمد.

«کره‌الاغ و روباه کلاهبردار» شرح تلاش روباه طماعی است برای گذاشتن کلاه بر سر کره‌الاغ؛ غافل از اینکه مادر کره‌الاغ به او سفارش کرده است: مواظب باش کسی کلاه سرت نگذارد!

در «کره‌الاغ و مدرسه‌ی سواددارها» خانم معلم از شاگردانش می‌پرسد دوست دارند چه کاره بشوند؟ و بعد، از کره‌الاغ‌ها می‌خواهد دفترهایشان را روی میز بگذارند تا درس شروع شود. کره‌الاغ ما که می‌خواهد سوادش را زیادتر بکند، در این قصه ماجراهایی جدید پدید می‌آورد.

«کره‌الاغ و مگس ویژویژو» قصه‌ی کره‌الاغی است که مادرش به او پول می‌دهد تا مواد غذایی بخرد. مگس و کرم می‌خواهند پولش را از دستش درآورند و همین، موجب ماجراهایی دیگر می‌شود.

و اما در «کره‌الاغ و کله‌های کدویی» کره‌الاغ دوستی به نام کره‌خر دارد. این دو همیشه با هم هستند و دم‌شان به دم هم گره خورده است. روزی این دو با هم شروع به حل مسئله‌های ریاضی می‌کنند، ولی هر کدام به جوابی متفاوت می‌رسند. حالا جواب کدام‌شان درست است؟

پشت جلد همه‌ی کتاب‌های مجموعه، علاوه بر چند سطر در معرفی هر کتاب، معرفی ثابتی هم هست. در آن معرفی نوشته شده است: «اگر بگوییم این کره‌الاغ باهوش و نابغه است، حتماً تعجب می‌کنید. اما کره‌الاغ باهوش با قصه‌های خنده‌دارش شما را شگفت‌زده می‌کند. بهتر است خودتان این کتاب‌ها را بخوانید و با کره‌الاغ بیشتر آشنا شوید.»

در این داستان‌ها برخی کلمه‌ها و تعبیرهایی هست که ممکن است برای شما، به عنوان بزرگتری که می‌خواهد برای فرزندش کتاب بخرد، نه فقط خوشایند نباشد، بلکه بی‌ادبانه نیز تلقی شود. بهتر است اگر با این موارد مشکل دارید، پیش از خرید کتاب‌های مجموعه‌ی حاضر توجه بیشتری داشته باشید. همچنین یادآور می‌شوم در داستان‌ها هم از زبان نوشتار و هم از زبان گفتاری فارسی استفاده شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X