ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات رسانه ملی "ملی" می شود؟

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ رسانه ملی "ملی" می شود؟

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز چهارشنبه به شرح زیر می باشد:

ابتکار –این روزنامه در مطلبی با عنوان « رسانه ملی «ملی» می شود؟»نقش رسانه ملی و رسانه ها برای تعیین مسیر و سوق دهی به ملت و کشور که کدام راه را انتخاب کنند بسیار حائز اهمیت است. همه ساله در فصل انتخابات بیشتر از پیش نقش و وظایف صداو سیما در ایران اسلامی سنگین و خطیر می شود. به دلیل اینکه با برنامه ها و سیاست های خود می تواند شور مردمی را برای مشارکت در انتخابات به حداکثر یا به حداقل برساند.

آرمان-این روزنامه در مطلبی با عنوان «بازی بانک ها در میدان سپرده ها» با اشاره به افزایش و کاهش پی در پی نرخ سود بانکی از سال 1392 تاکنون، نوشت: اصلاح سیستم بانکی، اقدامی عاجل است که با هیچ توجیهی نمی شود از آن گریخت، اما آیا جامعه هم نباید چشم هایش را بشوید! مشکل اساسی، هم ساختاری است وهم فرهنگی.در کشوری مثل سوئد، بانک ها مرجع امانت داری محسوب می شوند. مردم تا حد ممکن از پول خود استفاده می کنندومابقی را نزد بانک به امانت می گذارند. انتظار سودهای بالا را هم ندارند. در مقابل سیستم بانکی هم به پول مردم به عنوان منابع ارزان و در دسترس نگاه نمی کند تا به هر شکل که لازم بداند از آنها بهره برداری کند. اما در کشور ما، گویا مردم پول را برای پول آوری می خواهند. عمری کار می کنند، پول درمی آورند، سپرده می گذارند و انتظار می کشند تا زیاد و زیادتر شود و در زمانی که معلوم نیست چه وقت هست از آن پول لذت ببرند.

جام جم- این روزنامه در گزارشی به ضعف قانون در رویارویی با قهوه خانه ها و مبارزه با قلیان کشی پرداخت.آذری پور، عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت ، دلیل افزایش قلیان سراها را اجرا نشدن قانون و ضعف فعالیت های فرهنگی دانست.به اعتقاد این مقام مسئول، در طول این یک دهه نیز کار فرهنگی جدی برای مقابله با استعمال قلیان انجام نداده ایم: هنوز خیلی از خانواده ها فکر می کنند ضرر قلیان کمتر از سیگار است، این تصورات غلط است.

جوان-این روزنامه در گزارشی با عنوان«ترمز شتابزدگی اجرای برجام کشیده شد» با اشاره به سخنان دبیر شورای عالی امنیت نوشت:سخنان علی شمخانی درباره تشکیل هیئت نظارت بر برجام در جلسه دیشب شورای عالی امنیت ملی شاید پایانی بر برخی نگرانی‌هایی باشد در زمینه اجرای فرامین رهبری ، به خصوص آنکه این روزها برخی اخبار این شائبه را ایجاد می‌کند که این محدودیت‌ها زیر پا گذاشته شده است.سخنان وی نکته دیگری هم داشت و آن هم درباره آغاز جمع آوری سانتریفیوژ‌ها که گفت:«قبل از اینکه این اقدام صورت بگیرد، با یک اخطار جلوی آن گرفته شده است.»

جوان –این روزنامه در مطلبی با عنوان« رئیس جمهور مجادلات را به جلسه سران قوا ببرد» با اشاره به اینکه شعار امسال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»است نوشت : چنانچه بین مقامات ارشد نظیر سران سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه بگو مگو و درگیری وجود داشته باشد تا به آنجایی که علنی شده و در تریبون های رسمی به اطلاع عموم جامعه برسد چگونه می توان انتظار داشت که شعار «همدلی و همزبانی » رنگ تحقق به خود بگیرد.

جوان - این روزنامه در مطلبی با عنوان «اولویت وام خودرو به وام ازدواج در ترازوی تدبیر،»نوشت: 11 میلیون و 200 هزار جوان دم بختی که کم کم دارند از سن ازدواج و باروری عبور می کنند در یک کفه ترازوی چالش های جامعه قرار دارند و خودروهای داخلی که در اعتراض به کیفیت آنها کمپینی برای نخریدنشان تشکیل شده و انبار شرکت های خودروساز را پر کرده است در کفه دیگر. در دولت تدبیر و امید اما انگار کفه حمایت از خودروسازان می چربد، به همین خاطر دو روزی می شود که طرح فروش خودرو با وام 25 میلیونی آغاز شده تا همه بتوانند ماشین دار شوند حتی جوانانی که پشت سد ازدواج مانده اند.

کیهان –این روزنامه در مطلبی با عنوان « پادوهای دیروز جریان نفوذ عبرت امروز »با اشاره به موضوع نفوذ سیاسی نوشت: ماجرای نفوذ سابقه ای بس طولانی دارد و تنها معطوف به جمهوری اسلامی ایران نیز است و قدرت های استکباری در ادوار مختلف، با توجه به شرایط کشورها و اهداف خود، درصدد نفوذ بوده اند.

کیهان – این روزنامه در یادداشتی با عنوان «جمعیت مقاوم» به نفوذ غرب در ایران پرداخت و نوشت:یکی از تجربه های به دست آمده از دوران حکومت اصلاح طلبان بر ایران - 76تا 84 - این است که چرخش ماهیتی و یا رفتاری نظام جمهوری اسلامی تنها از طریق سیطره «تغییرطلبان» بر قوای جمهوری اسلامی ایران تحقق نمی یابد...در جریان انتخابات دوم خرداد 76و سپس انتخابات 29 بهمن 78، دو قوه مهم اجرایی و مقننه جمهوری اسلامی به دست کسانی افتاد که تعداد زیادی از آنان «نظام دینی» و «استقلال کشور» را قبول نداشتند...در این مقطع، نظام در معرض آسیب جدی قرار گرفت و در واقع کار به جایی رسیده بود که مدیران نظام علیه نظام بپاخاسته بودند! شما هم حتما این عبارت که مربوط به همین دوران است را شنیده اید «مسئولین می خواهند نظام را ساقط کنند اما مردم نمی گذارند!»

آرمان –فاطمه هاشمی دختر ارشد آیت‌ا... هاشمی این روزها در حال تصمیم‌گیری برای ورود یا عدم ورود به انتخابات مجلس است .
فاطمه هاشمی دراین باره گفت : اگر در انتخابات شرکت کنم ، از تهران کاندیدا می‌شوم

آرمان –ابراهیم اصغرزاده فعال سیاسی گفت : در شرایط کنونی انتخابات مجلس خبرگان به دلیل حضور آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی دارای اهمیت بسیار زیادی است. حضور آیت‌ا... هاشمی به عنوان کاندیدای خبرگان بدون تردید آرایش سیاسی کشور را به هم می‌ریزد. وی هم چنین گفت : اصلاح‌طلبان برای اینکه تلاش کنند جلوی تندروها را بگیرند لازم نیست آقای ناطق نوری یا علی لاریجانی را سرلیست انتخاباتی خود قرار بدهند بلکه کافی است در برخی حوزه‌ها که جریان معتدل دارای کاندیداست کاندیداهای اصلی خود را به صحنه نیاورند. اصلاح‌طلبان باید اجازه بدهند جریان معتدل در انتخابات مجلس فعال و تاثیرگذار باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده