ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی اجمالی بازار انواع دزدگیر خودرو در ایران نگهبانی گرانبها برای خودرو

بررسی اجمالی بازار انواع دزدگیر خودرو در ایران/ نگهبانی گرانبها برای خودرو

عصر خودرو/ در این مطلب گشت کوتاهی در بازار انواع دزدگیر خودرو زده‌ایم تا از نزدیک با چند و چون این بازار آشنا شده و اطلاع کاملی از مشکلاتی که اغلب مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کسب کنیم.
در بازار ایران افرادی هستند که دزدگیر را وسیله‌ای لوکس می‌دانند که هزینه کردن برای آن را جایز ندانسته و به کلی خرید دزدگیر را رد می‌کنند یا حداقل برای خرید آن کمترین هزینه ممکن را می‌پردازند. در مقابل عده دیگری هستند که دزدگیر را وسیله‌ای واجب برای خودرو تلقی کرده و بعد از دریافت خودرو در صورت نداشتن دزدگیر، سریعا به مراکز فروش سیستم‌های امنیتی خودرو مراجعه می‌کنند. در این گفتار با فرضیه این دو دسته از مشتریان نیز آشنا شده و سعی می‌کنیم تا جای ممکن پاسخی برای این عزیزان داشته باشیم. همچنین در انتها بعد از خرید دزدگیر هم با شما خواهیم بود تا دریابیم برای نصب دزدگیر و عملیاتی کردن آن روی خودرو، بهترین گزینه برای مراجعه و نصب دزدگیر چه مراکزی هستند و چه مقدار هزینه برای نصب باید پرداخت کنیم.

در بازار دزدگیر چه می‌گذرد؟
با ورود انبوهی از مارک‌ها و برندهای مختلف دزدگیر از کشورهایی نظیر چین، تایوان، کره و جدیدا سنگاپور، بازار دزدگیر در ایران کمی آشفته به نظر می‌رسد. در بازار قصد فروشنده‌ها این است که مشتری را مجاب کرده تا هر دزدگیری را که مدنظر آنهاست، خریداری کنند که در بین انبوهی از دزدگیرهای مختلف در بازار، حقیقتا سخت می‌توان به فروشنده اعتماد کرد.
مشکل اصلی در مورد بازار دزدگیر در ایران آن هم در حال حاضر این است که نمایندگی‌های فروش تخصصی دزدگیر در شهرها به سختی یافت می‌شوند؛ اما به هر مغازه فروش قطعات لوکس خودرو که مراجعه کنید هم برای شما دزدگیر در ویترین دارد و هم نصاب آن. همین امر باعث شده است که در مورد گارانتی و خدمات پس از فروش، اکثر مشتری‌ها از خرید خود ناراضی و از فروشندگان مغازه‌ها نیز گلایه‌مند باشند.
به هر روی، مخصوصا در شهرهای کوچک، می‌توان انگشت‌شماربودن نمایندگی‌های تخصصی دزدگیر را بزرگ‌ترین مشکل خریداران این وسیله دانست که حل شدن آن نیازمند دست به جیب شدن واردکنندگان دزدگیر برای افتتاح نمایندگی‌های مجاز است. البته با توجه به اینکه برای تاجرهای واردکننده کالا از جمله دزدگیر، اکثرا سود کلان مهم‌تر از کیفیت و راضی نگه‌داشتن مشتری است، یقینا بازگشایی نمایندگی و گارانتی‌کردن بی قید و شرط دزدگیر نیز امری محال و پرهزینه به نظر می‌رسد.
به هر روی با نادیده گرفتن تفاسیر فوق، بازار دزدگیر در ایران به دو قطب صفر یا صد تقسیم می‌شود، به نحوی که استقبال از دزدگیرهای ساده مخصوصا با قیمت‌هایی بین 75 تا 120 هزار تومان بی‌نهایت بالاست در حالی که از دزدگیرهایی با قیمت متوسط استقبال چندانی نمی‌شود ولی دزدگیرهایی با قیمت 350 هزار تومان به بالا علی‌رغم نداشتن کیفیت مناسب در برابر رقم پرداختی با تقاضای بی‌نظیری در بازار روبه‌رو هستند.

فرضیه مشتریان برای خرید دزدگیر
در بازار مشتریانی که قصد خرید دزدگیر را دارند به دو دسته تقسیم می‌شوند:
1. مشتری‌هایی که دنبال جنس ارزان هستند و هدف آنها این است که دزدگیر همین قدر که نقش باز و بسته کردن درب خودرو را از راه دور داشته باشد کافی است و اگر هم مانند خودروهای گرانبهاتر این ریموت درون سوئیچ خودرو قرار بگیرد که از این بهتر نمی‌شود!
2. دسته دوم مشتریانی هستند که خودروی آنها به صورت فابریک آن هم از روی سوئیچ مجهز به فناوری باز و بسته کردن درب خودرو از راه دور هستند و قصد آنها از خرید دزدگیر این است که واقعا این وسیله بتواند دزد مورد نظر را بگیرد!
این دسته از مشتری‌ها حاضرند هزینه بیشتری را حتی آنچه که فروشنده برخلاف ارزش واقعی دزدگیر اظهار می‌دارد، بپردازند اما خودروی آنها از دست دزد نابکار مصون بماند.
پاسخ‌ها:
باید گفت برای خریداران دسته اول، انتخاب دزدگیرهای ساخت کشور چین بهترین گزینه است. زیرا این دزدگیرها هم قیمت نازلی دارند و هم اکثرا نیاز مشتری را که همان باز و بسته کردن درب خودرو است، به کلی برطرف می‌کنند.
اما مسئله مهم این نکته است که به تمام دزدگیرهای ارزان در بازار به هیچ وجه نمی‌توان اعتماد کرد چون هم برندهای متنوعی در بازار وجود دارند و هم کیفیت جنس‌های چینی حتی قبل از باز کردن بسته‌بندی هم گویای دوام آنهاست.
پیشنهاد ما به این دسته از عزیزان این است که اگر دنبال جنس ارزان هستید، حتی‌الامکان با پرداخت اندکی هزینه بیشتر، ارزان‌ترین دزدگیر یک برند محبوب و خوشنام را خریداری کنید تا حداقل هم گارانتی داشته باشد و هم تا حدی خیال خریدار را از خرید خود راحت کند.
اما پاسخ ما برای دسته دوم از مشتریان دزدگیر در بازار این است که طبق آمار کشف خودروهای سرقت شده از ناجا، وسایل حفاظتی خودرو نظیر‌ قفل فرمان، زنجیر و دزدگیر تنها زمان ربوده شدن خودرو را آن هم به میزان اندک اضافه می‌کنند اما در نهایت خودروی مزبور به سرقت می‌رود.
جان کلام این است که به هیچ وجه روی مصون ماندن خودرو از دست سارق آن هم با دزدگیر گران‌قیمت حساب باز نکنید چون بعضا سارقین حتی از نصاب‌های این دزدگیرها هم به عملکرد دزدگیر آشنا‌تر هستند و خنثی‌کردن دزدگیر برای آنها تنها چند دقیقه زمان می‌برد. بنابراین توصیه ما این است که اگر بودجه کافی برای خرید دزدگیر دارید، گول تبلیغات و گفته‌های فروشنده را در مورد آپشن‌های بی‌نظیر فلان دزدگیر نخورده و با توجه به هزینه مد نظر خود بهترین دزدگیر تصویری ساخت کره، آن هم از برندی نام‌آشنا را خریداری کنید.

بهترین گزینه برای نصب دزدگیر
اکثر فروشنده‌های انواع کالاهای لوکس خودرو در مراکز فروش خود شاگردهای همه‌فن‌حریفی دارند که قادرند هر وسیله‌ای را اعم از سیستم صوتی، رینگ، روکش صندلی و‌.... را یک‌تنه و با بهترین استاندارد البته به‌زعم خود ‌روی خودرو نصب کنند.
اگر تصمیم دارید همان فروشنده‌ای که دزدگیر را از او خریداری کرده‌اید آن را برای شما نصب کند، دستمزد اندکی را به ظاهر از شما دریافت می‌کند اما واقعیت این است که سود اصلی را فروشنده در همان فروش خود به حدی قبلا از شما گرفته‌ که پیشاپیش خودتان هزینه خرید و نصب را یکجا در هنگام خرید پرداخته‌اید!
نصب دزدگیر در محل کسب فروشندگان خُرد دزدگیر، حتی‌المقدور توصیه نمی‌شود چون این قطعه هم الکتریکی بوده و هم نیازمند به گذراندن دوره‌های خاصی برای تکنیسین نصب دزدگیر است (البته آموزش و سپری‌کردن دوره و گرفتن گواهینامه هم در حال حاضر بیش از 5 جلسه طول نمی‌کشد‌). به همین روی پیشنهاد می‌شود دزدگیر خریداری شده را به مراکز معتبر دارای گواهینامه آموزش نصب دزدگیر از مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزش کشور بسپارید تا آنها دزدگیر را‌ روی خودروی شما عملیاتی کنند.
در انتها لازم به ذکر است در مراکز فروش معتبر هزینه نصب دزدگیر بین 15 تا 55 هزار تومان متغیر است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X