ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فارس مدعی شد: رد پای یک آقازاده در ارزشگذاری آلومینیوم المهدی

فارس مدعی شد: رد پای یک آقازاده در ارزشگذاری آلومینیوم المهدی

فارس/ سازمان خصوصی‌سازی در پی باز شدن پرونده واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزآل در هیات داوری واگذاری‌ها،از حدود 15 روز قبل یک کارشناس رسمی دادگستری را به عنوان نماینده منتخب خود به منظور ازشگذاری دارایی‌ها و سهام این شرکت اعزام کرده است.

پرونده شکایت از سازمان خصوصی سازی در نحوه قیمت گذاری دارایی ها و واگذاری سهام مجتمع آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال در حالی از دیوان عدالت اداری به هیات داوری واگذاری‌ها ارجاع شده که بنابر گزارش‌های دریافتی تا 10 روز آینده نخستین جلسه این هیات برای بررسی موضوع پرونده به ریاست عبدالعلی میرکوهی تشکیل می شود. این هیات از 5 عضو برخوردار است که تحت نظارت وزارت دادگستری فعالیت می کند.

بر اساس این گزارش سازمان خصوصی سازی نیز در آستانه برگزاری نخستین جلسه کاری هیات داوری در اقدامی قابل تامل با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل جدید شرکت مجتمع آلومینیوم المهدی ، نماینده‌ای برای اخذ اطلاعات درباره ارزشگذاری سهام و دارایی های آن شرکت معرفی کرده که بر حسب این نامه از سوی « کارشناسان منتخب رسمی دادگستری منتخب این سازمان » معرفی شده است.

سازمان خصوصی سازی همواره مدعی بوده واگذاری آلومینیوم المهدی طی دو نوبت آگهی مزایده در بهترین حالت و با بهره گیری از 4 کارشناس رسمی دادگستری با 4 نوبت رفت و آمد به این کارخانه صورت گرفته است. کارشناسانی که مطابق با نامه جدیدی که منتشر شده با لفظ « کارشناسان منتخب رسمی دادگستری منتخب این سازمان » از آنها یاد شده است و مطابق با قوانین قضایی کشور انتخاب کارشناسان رسمی باید به دستور مقام قضایی از طریق درخواست از کانون کارشناسان رسمی دادگستری صورت گیرد.

بر اساس این گزارش بررسی اسناد و مدارک بدست آمده از فرایند واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی نشان می دهد که با وجود ادعای متولیان خصوصی سازی مبنی بر اینکه تنها در تهیه بلیط رفت و برگشت کارشناسان رسمی منتخب برای قیمت گذاری ها دخالت داشته اند، از جمع کارشناسان مذکور تنها یک کارشناس خود را به بندرعباس رسانده است.

این در حالی است که هیچ مستندی دال بر حضور کارشناسان مذکور در کارخانه عظیم مجتمع آلومینیوم المهدی به جز ساعت بلیط رفت و برگشت هواپیما وجود ندارد.
بررسی ها نشان می دهند که نقش کارشناسان رسمی در فرآیند قیمت گذاری سهام مجتمع آلومینیوم المهدی در حالی اکنون زیر سوال رفته که سازمان خصوصی سازی تلاش می کند با جمع آوری اسناد و مدارک جدیدی بر روی گاف عدم حضور کارشناسان رسمی در زمان قیمت گذاری سهام این شرکت سرپوش گذارد.

مطابق با آنچه که مورد بررسی قرار گرفته قیمت گذاری آلومینیوم المهدی از سال 90 به بعد همواره بر اساس ارسال اسناد موجودی دارایی های این شرکت صورت گرفته و مدرکی دال بر حضور آنها در کارخانه وجود ندارد. یکی از کارشناسان رسمی ( مرتضی محمد خان) حتی نیمی از دیگ های آلومینیوم سازی این مجتمع را در گزارش خود ضایعات به شمار آورده در حالی که هر 4 سال یکبار دیگ های مذکور دوباره بازآوری و بکار گرفته می شوند. بر اساس اطلاعات موجود تنها عملیات نسوز کاری هر یک دیگ آلومینیوم المهدی از ارزشی بالغ بر یک میلیارد تومان برخوردار است.

بر اساس این گزارش،در زمان اعلام نتیجه و نظر کارشناس مذکور رقم کارشناسی مجتمع المهدی با وجود برخورداری از تکنولوژی خارجی در فرآیند آند سازی ،میله گذاری و آلومینیوم سازی مبلغ 580 میلیارد تومان تعیین می شود. این در حالی است که با وجود شناخته شدن شرکت آلومینیوم المهدی در دنیا و برخورداری از مشتریانی از کشورهای ژاپن،چین،ترکیه،اروپایی ها و کشورهای عربی اما هیچ رقمی تاکنون از بابت برند شرکت آلومینیوم المهدی در کارشناسی ها منظور نشده است.

جالب اینکه سازمان خصوصی سازی به تازگی همسو با موج خبری به راه افتاده برای مزایده سرخابی ها از ارزش گذاری برند 200 میلیون تومانی این دو شرکت سخن گفته بود.

خبرگزاری فارس با هدف اطلاع رسانی و رسالت خبری خود بزودی از مدارک و مستنداتی را افشا خواهد کرد که از حضور برخی آقازاده‌ها برای تصاحب این شرکت برخوردار از ظرفیت سودآوری حکایت دارد. در عین حال ریخت و پاش ها و ارایه تخفیف های بی حساب و کتاب با برخی مشتریان منسب به یک مقام دولتی فعلی و نماینده سابق مجلس خارج از ضوابط اداری و قانونی تا قبل از واگذاری سهام شرکت ، ابهام های جدیدی نسبت به گزارش های کارشناسی سازمان خصوصی سازی و دلیل خاموش ماندن این سازمان دولتی در زمان قیمت گذاری ها را افزایش می دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X