ساخت آبگرمکن خورشیدی با عامل آب و اتانول

ساخت آبگرمکن خورشیدی با عامل آب و اتانول

بی باک/ حمیدرضا حقگو عضو هیات علمی پژوهشکده انرژی و مجری این طرح گفت: تامین انرژی برای فرآیندها و تجهیزات انرژی بر و مراکز مصرف با استفاده از کلکتورهای خورشیدی از اهداف مهم تحقیقات در بخش انرژی است.
وی با بیان اینکه ویژگی کلکتورهای لوله گرمایی انتقال حرارت با شدت زیاد و کارآیی خوب است، افزود: در پژوهش انجام شده تاثیر سیال مخلوط آب و الکل و نیز تاثیر بکارگیری فتیله بر کارآیی و میزان انتقال حرارت لوله گرمایی در زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفته و با استفاده از نتایج بدست آمده کلکتور مناسب برای شرایط جغرافیایی کشور ساخته و آزمایش شده است.
این پژوهشگر خاطر نشان کرد: ابتدا مجموعه ای از لوله های گرمایی بر اساس معیارهای طراحی این سیستم ها ساخته و با ترکیب های مختلف آب – اتانول و با داشتن فتیله و بدون آن ساخته و در زوایای مختلف استقرار یافته و با تامین انرژی گرمایی، مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی گفت: با استفاده از نتایج بدست آمده بهترین مورد برای بکارگیری در شرایط جغرافیایی کشور انتخاب شده و کلکتور خورشیدی با نسبت ۵۰ درصد آب و اتانول ساخته شده است.
حقگو اظهار داشت: کلکتور خورشیدی ساخته شده مورد آزمایش قرار گرفته و راندمان ۵۲ درصد بدست آمده است.
این پژوهش با همکاری احمد جهانبخش و شهاب الدین علیزاده به انجام رسیده و نتایج آن در نشریه SOLAR ENERGY سال ۲۰۱۵ به چاپ رسیده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت آبگرمکن خورشیدی با عامل آب و اتانول» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X