ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی: پرده آخر لغو تحریم‌ها امروز فرو می‌افتد

عضو کمیسیون امنیت ملی: پرده آخر لغو تحریم‌ها امروز فرو می‌افتد

خانه ملت/ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لغو تحریم ظرف امروز و فردا انجام می شود.


منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خروج قلب راکتور اراک و انتقادات برخی به این اقدام گفت: برخی اعتقاد دارند که نباید به این سرعت کار خروج قلب راکتور اراک انجام می شود اما این گروه فراموش کردند که فاز عملیاتی و اجرایی شدن توافق هسته ای شروع شده است و هر روزی که در اجرای آن تاخیر کنیم به ضرر کشور تمام می شود.

هر روز تاخیر در اجرای برجام 250 میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می کند
نماینده مردم ادربیل، نیر و نمین در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه هر روز تاخیر در اجرای برجام 250 میلیارد تومان به کشور خسارت وارد می کند، ادامه داد: اکنون که برای فعالیت هسته ای ایران به توافق جهان دستیافته ایم و قرار است تحریم های ظالمانه علیه کشور وارد شود نباید در اجرای آن تاخیر کنیم. حتی می خواهم بگویم اگر چند روز اجرا را به جلو بیندازیم به نفع ما خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه عده ای بر این باور هستند که خروج قلب راکتور اراک سریع انجام شده است، اظهار داشت: برای اجرای برجام جدول زمان بندی در نظر گرفته شده است. به نظر می رسد که با مراحل اجرایی برجام برخورد احساس و عاطفی صورت می گیرد در حالی که برجام تصمیم ملی، عقلایی و جمعی انجام شده و همه در نظام با آن موافق هستند.

لغو تحریم ظرف امروز و فردا
این نماینده ادامه داد: در حال حاضر توپ اجرای و متعهد بودن به برجام در زمین غرب و کشورهای گروه 1+5 است. امروز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به وین رفت و برآورد می کنیم که امروز یا فردا در مراسم تشریفاتی اجرای برجام و لغو تحریم های اعلام می شود.
حقیقت پور اعتقاد دارد که با این اعلام توافق هسته ای به بار خواهد می نشیند و با لغو تحریم ها تاثیر این توافق در صنعت، اقتصاد کشور و زندگی روزمره مردم احساس خواهد شد.

هزینه های بازطراحی از صورت غرب تامین می شود
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در باره تامین هزینه های بازطراحی اراک گفت: این موضوع در برجام آمده است و وقتی کارهای بزرگ و توافق بین المللی صورت می گیرد نباید چانه زد، هزینه بازطراحی اراک از سوی غرب حتما تامین می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده