ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمله عمدی عربستان به بیمارستان های یمن

حمله عمدی عربستان به بیمارستان های یمن

ابنا/ سازمان صلیب سرخ اعلام کرد که بیمارستان های یمن از آغاز جنگ تا کنون ۱۰۰ بار به صورت عمدی هدف قرار گرفت.

بنا به گزارش منتشر شده از سوی صلیب سرخ در خصوص جنگ یمن، ساختمان بیمارستان ها در این کشور به صورت عمدی مورد حمله قرار گرفته است.
طبق گزارشات رسیده، از ابتدای این جنگ تاکنون، جنگنده های عربستان سعودی، ۱۰۰ بار بیمارستان های یمن را هدف قرار داده و منهدم کرده است.
این سازمان با اشاره به حمله اخیر جنگنده های سعودی به بیمارستان الثورة در تعز، خواستار توقف این حملات خصمانه شده است.
سازمان صلیب سرخ اظهار داشت، بیمارستان مذکور در حال خدمات رسانی به بیش از ۵۰ بیمار و مجروح بود که چندین بار مورد حمله موشکی قرار گرفت.
نماینده صلیب سرخ با بیان این مطالب، برای بیماران و کارکنان بیمارستان های یمن، ابراز نگرانی کرد و این حملات را عمدی و ناقض حقوق بین الملل خواند.
پیش از حمله روز دوشنبه نیز، جنگنده های رژیم سعودی بیمارستان دیگری را در صعده مورد هدف قرار داده بودند.
صلیب سرخ در پی کمک رسانی به بیمارستان های یمن به خصوص بیمارستان بزرگترین شهر یمن، یعنی تعز است، ولی این شهر در محاصره قرار گرفته و جنگنده های سعودی به شدت آن را مورد حمله قرار می دهند.
این سازمان با ابراز نگرانی از وضعیت بیمارستان ها، یمن را دچار بحران انسانی دانست که باید سازمان ملل در اوضاع آن وارد گردد و امکان کمک رسانی و تهیه ما یحتاج مردم فراهم شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده