ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان جلد دوم «صلح را باید از کودکی آموخت» منتشر شد

پیشخوان/ جلد دوم «صلح را باید از کودکی آموخت» منتشر شد

ایسنا/ جلد دوم کتاب «صلح را باید از کودکی آموخت» به کوشش پریچهر نسرین‌پی در گفت‌وگو با نوش‌آفرین انصاری، منیر پوراصلانی (همایونی)، نسرین مصفا و مریم احمدی راهی بازار شد.
این کتاب که توسط موسسه پژوهشی کودکان دنیا راهی بازار شده،‌ با این پرسش کلیدی توام است که آیا بحث در مورد فرهنگ و فرهنگ سازی در مقوله‌ صلح فقط به متخصصان تعلیم و تربیت و یا کسانی که علوم انسانی و علوم اجتماعی خوانده‌اند محدود می‌شود یا این که متخصصان دیگر رشته‌ها مانند حقوقدانان‌، معماران‌، پزشکان‌، مهندسان‌، باستان‌شناسان‌، کارشناسان محیط زیست و دیگران نیز باید خود را نسبت به این مقوله مسوول و متعهد بدانند؟
در بخشی از مقدمه این کتاب با تاکید بر اینکه ‌سال‌های 2001 تا 2010میلادی از سوی سازمان ملل متحد به عنوان دهه‌ جهانی فرهنگ صلح و نفی خشونت علیه‌ کودکان و زنان اعلام شده، به قلم نسرین‌پی تاکید شده است می‌توانیم مفاهیم و مصادیق فرهنگ صلح را در تمام رشته‌های علمی پیدا کنیم و نظریه‌های مختلف درباره‌ فرهنگ صلح را از کارشناسان کشور به دست بیاوریم. اندیشه‌های ابرازشده‌، طبعا نظریاتی خواهند بود که با بوم،‌ سرزمین و فرهنگ ما هماهنگی بیش‌تری خواهند داشت و بر جامعه نیز تاثیر ماندگارتری خواهند گذاشت.
در پشت جلد این کتاب آمده است: «10 سال(2010-2001) از نام گذاری سازمان ملل متحد به عنوان دهه‌ جهانی فرهنگ صلح می‌گذرد. هدف از گفت‌وگوی‌هایی که با اندیشه ورزان صلح در این دهه انجام شده است‌، پیدا کردن اصول‌، مبانی و اهداف فرهنگ صلح منطبق با سرزمین‌، بوم و فرهنگ کشورمان ایران است.
این کتاب به دنبال جلد اول «صلح را باید از کودکی آموخت» شامل مصاحبه با چهار نفر از بانوان بزرگ ایران است.
نوش آفرین انصاری: با نگرش همه جانبه‌اش به آموزش به ویژه ادبیات کودکان به عنوان شخصیت فرهنگی بین‌المللی مرزها را درنوردیده و به عنوان مدافع صلح در سال 2010 در تدوین کتاب قصه‌ صلح از دیدگاه 22 نویسنده و تصویر گر خارجی انتخاب‌گر بوده است.
منیر پوراصلانی(همایونی): خردمندی که به حفظ و پایداری و پویایی روستاهای ایران می‌اندیشد و به ترویج کتاب خوانی برای کودکان روستایی می‌پردازد.
نسرین مصفا: استادی که با نگاه بین المللی به کودکان سرزمینمان فرهنگ صلح را معرفی می‌کند و با بینش انسان گرایانه خود به صلح سازی و صلح بانی می‌اندیشد.
مریم احمدی: محققی که اولین قدم برای حفط کرامت انسانی را احترام و ارزش به خانواده می‌داند و برای بقای خانواده گسترده‌ ایرانی تلاش می‌کند.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده