ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مباحث کلان اقتصادی زیر ذره‌بین برنامه «اقتصاد ایران»

 مباحث کلان اقتصادی زیر ذره‌بین برنامه «اقتصاد ایران»

باشگاه خبرنگاران/ محسن رفیعی تهیه‌کننده برنامه «اقتصاد ایران» شبکه پنج در خصوص محتوای این برنامه گفت: با توجه به رویکرد اصلی شبکه پنج که همان اقتصاد است، ساختار برنامه طراحی شده و این شبکه به دو گروه اقتصاد جامعه و اقتصاد توسعه تقسیم می‌شود. در اقتصاد توسعه به مباحث کلان پرداخته می‌شود و برنامه «اقتصاد ایران» مباحث کلان اقتصادی در حوزه‌های مختلف را ارزیابی می‌کند.
وی ادامه داد: «اقتصاد ایران» یک برنامه گفتگو محور و تبینی است که پخش آن در روزهای زوج و ساعت 19 زمان مناسبی است. گروه سردبیری این برنامه مباحثی ناشی از اقتصاد روز، اقتصاد کلان‌،‌ شرایط بین‌المللی، اقتصاد مقاومتی، بودجه سال آینده برنامه ششم توسعه، ماموریت اقتصادی دستگاه‌ها و دیگر مسائل را مد نظر قرار داده است و در همین خصوص نیز از مهمان‌های مربوط دعوت می‌شوند.
رفیعی اظهار داشت: این برنامه از شاخص‌های مختلفی تشکیل شده است. ما در «اقتصاد ایران» قصد ایجاد چالش نداریم اما سوالات مردم که از طریق پیامک برای ما فرستاده می‌شود را مطرح کرده و در مورد آنها بحث می‌کنیم.
وی عنوان کرد: گزارشات برنامه مفهوم‌های مد نظر را می‌رساند موضوع این برنامه کلان است و گزارش‌های آن نیز کلان و به صورت تخصصی است.
تهیه‌کننده برنامه «حرف حساب» تصریح کرد: در کل مباحث اقتصادی سنگین هستند. تجربه بیست ساله من در زمینه برنامه‌سازی و حوزه اقتصاد بیان‌گر این موضوع بوده است که اگر هدف برنامه مخاطبان استان تهران باشد به دو گروه تقسیم می‌شوند، گروه اول شهرستان و شهرهای کوچک و متوسط هستند و گروه دوم شامل شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها می‌شود. با این تفاسیر پخش برنامه اقتصادی برای شهرهای بزرگ و مراکز استانی در ساعت 22 به بعد مناسب است. باید توجه داشت که مباحث اقتصادی برنامه ما کلی و سنگین و تخصصی است بنابراین می‌تواند در ساعت 20 یا 21 پخش می‌شود در این صورت تصور می‌کنم استقبال نیز بیشتر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد اجازه می دهد که برنامه گفتگو محور باشد تا کنون 60-70 برنامه از این سری به روی آنتن رفته است و تا بعد از عید نیز پخش خواهیم داشت.
رفیعی در پایان گفت: در برنامه ششم بحث ما در خصوص مبارزه با قاچاق کالا خواهد بود. هم اکنون ماده وزارتخانه داریم که هر کدام از آنها شامل 10 الی 5 معاونت هستند بنابراین در مورد هر موضوعی در «اقتصاد ایران» به صورت کلان بحث خواهد شد.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X