ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: ورق پاره‌ها را به زباله‌دان تاریخ ریختن، اوج قدرت و هنرمندی است

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: ورق پاره‌ها را به زباله‌دان تاریخ ریختن، اوج قدرت و هنرمندی است

ایرنا/ معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری با انتقاد از عملکرد دولت گذشته در قبال تحریم های بین المللی نوشت: باگزارش آژانس،برجام اجرایی و پرچم افتخارآمیز ایرانی بودن دوباره برافراشته شد.

حمید ابوطالبی روز شنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر افزود: با این گزارش، تحریم هارفع وگره سیاست واقتصادبازشد و حیثیت ملی وغرورجهانی بازگشت.
وی ادامه داد: اما برسیاستمداران کشور از هر اندیشه وجناحی است که چندین موضوع را سرمشق کنش های خویش قراردهند.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری اضافه کرد: کاغذپاره خواندن تصمیمات دیگران درعرصه بین الملل، نشانه قدرتمندی نیست؛بلکه ورق پاره ها را به زباله دان تاریخ ریختن، اوج قدرت وهنرمندی است.
ابوطالبی اضافه کرد: سیاست تقابل وستیزه جویی بی منطق، بهره ای جزنابودی توان ملی نخواهد داشت؛ در برابر اثرات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی برآمده از این سیاست ورزی مسئولیم.

وی تاکید کرد: اسلام واسلامیت وایران وایرانی بودن راهزینه خطاهای عمدی وسهوی ننماییم؛ واسلام گریزی وایران هراسی را کسوت افتخار و لباس اقتدار نپوشانیم.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: برای قدرت هشت ساله، کشور را درگیربلایایی چند دهه ای نکنیم؛ و برای کسب وجهه کاذب وساختن تصویری جعلی ازخود، چهره زیبای کشور را نابود ننماییم.

ابوطالبی در ادامه این نوشتار خود افزود: مسئولیت ناپذیری وشعارهای زودگذرچه برسر ما خواهد آورد؛ و نادانی و نابسامانی فکری، وقدر اندیشمند و متفکر در کشورداری ندانستن چقدر فاجعه آمیزاست.

وی با بیان این که سیاست وسیاست ورزی را راه و رسمی است، ادامه داد: خودرایی وخودپسندی سیاست نیست؛ وعمرعوام گرایی وعوام فریبی کوتاه است؛ بیاییم دست به دست هم دهیم واین دوران سخت پسابرجام را با همدلی وهمزبانی طی کنیم که جهان آبستن حوادث است و بیم موج و گردابی چنین حائل در پیش رو.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اینک بر ما است که وحدت و یکپارچگی پیشه کنیم؛ با یکدیگر به صمیمیت برآییم؛ آسایش و رفاه مردم راعزم جزم خود بدانیم وایرانی آباد و ملتی سرافراز بپا داریم.

به گزارش ایرنا، قرار است تا ساعاتی دیگر گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای تعهدات ایران در برجام ارائه شده و پس از آن محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی را قرائت کنند.

به این ترتیب، امروز برجام اجرایی شده و برچیده شدن تحریم ها آغاز می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X