ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تازه‌ترین دستاوردهای ارتش سوریه در حومه حلب و لاذقیه

تازه‌ترین دستاوردهای ارتش سوریه در حومه حلب و لاذقیه

تسنیم/ منابع سوری از موفقیت ارتش سوریه در پاکسازی کامل چند روستا در حومه شرقی حلب و حومه شمال شرقی لاذقیه از لوث گروه‌های تروریستی تکفیری و کنترل تمام تپه‌های مشرف به جاده المحسه-القریتین در حومه حمص خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، نیروهای ارتش سوریه چندین روستا در حومه شرقی حلب و حومه شمال شرقی لاذقیه را از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی کردند.

بر اساس این گزارش،یگان‌هایی از ارتش سوریه، روستاهای العبودیه و العجوزیه در حومه شرقی حلب و روستاهای دویرکه و رویسه النمر در حومه شمال شرقی لاذقیه را در چارچوب عملیات مستمر علیه تروریسم پس از وارد کردن تلفات و خسارت‌های سنگین به تروریست‌ها آزاد کردند.

یک منبع نظامی سوری از تحکیم سیطره ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی بر تمام تپه‌های مشرف به جاده المحسه-القریتین تا جنوب شرقی شهر حمص خبر داد.

منابع میدانی از حلب گزارش دادند نیروهای ارتش سوریه با گسترش دامنه نفوذ خود در حومه شرقی حلب از طریق آزادسازی روستاهای العبودیه و العجوزیه، خسارت‌ها و تلفات سنگین به گروه تروریستی داعش وارد کردند.

روستاهای العبودیه و العجوزیه در 60 کیلومتری شرق شهر حلب قرار دارند و آزادسازی آن‌ها پس از نابودی آخرین کانون‌های گروهک تکفیری داعش صورت گرفت.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز روستای السریب و مزارع اطراف آن در حومه شرقی حلب را پاکسازی و جاده مواصلاتی روستای عیشه به روستاهای عین البیضا، السریب و نصرالله تا بزرگراه حلب به الرقه را بازگشایی کرده بودند.

نیروهای ارتش سوریه روز پنجشنبه نیز روستای عین البیضاء و منطقه واقع بین روستاهای عیشه و عین البیضا از جمله مخزن آب حلب در حومه شرقی حلب را پاکسازی کرده بودند.

خبر دیگر این‌که نیروهای ارتش سوریه، مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌های داعشی را در الباب، عران، تل بیجان، قطر، المفلسه و ودیعه در حومه شرقی حلب هدف قرار دادند که به انهدام تعدادی از جنگ افزارها و خودروهای تروریست‌ها منجر شد.

یک منبع سوری گفت نیروهای ارتش سوریه، در عملیات خود علیه کانون‌های تروریست‌ها در محله‌های الراشدین، الخالدیه، اللیرمون، الکاستیلو و بنی‌زید شهر حلب، شمار زیادی از آنها را از پای درآوردند. روز گذشته هم شماری از تروریست‌ها در محله‌های الشعار، اللیرمون، بنی‌زید، السکری، کرم المیسر، الانصاری، باب الحدید، الراشدین والشیخ سعید حلب کشته شدند.

این منبع افزود در عملیات نیروهای ارتش علیه مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌ها در روستای المنصوره و خربه حزمر در حومه غربی حلب، شماری از تکفیری‌ها کشته و یا زخمی شدند.

از سوی دیگر یک یگان از نیروهای ارتش، با حمله به مخفیگاه‌های تروریست‌های جبهه النصره در روستای العامریه در جنوب شرقی حلب، سلاح‌ها و مهمات آنها را منهدم کرد.

روز گذشته نیز در عملیات نیروهای ارتش در العبویه، جنوب خربه حزمر، المنصوره،‌تل رفعت و غرب فرودگاه النیرب در حومه حلب، شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری کشته شدند.

اوضاع میدانی حومه لاذقیه
از لاذقیه هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه، روستای دویرکه و رویسه النمر در حومه شمالی لاذقیه را به طور کامل پاکسازی و یک تونل و ایستگاه پخش ماهواره‌ای گروه‌های تروریستی را کشف و ضبط کردند.

یک منبع نظامی در حومه لاذقیه گفت نیروهای ارتش سوریه پس از وارد کردن تلفات و خسارت‌های سنگین به گروه‌های تروریستی مرتبط با حکومت اردوغان، روستای دویرکه و رویسه النمر را پاکسازی کردند.

این منبع افزود نیروهای ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی به پیشروی در حومه شمال شرقی لاذقیه ادامه داده که پاکسازی این دو روستا از جمله دستاوردهای آن بود.

به گفته این منبع، نیروهای یگان مهندسی ارتش هم در حال جست‌وجوی بمب‌ها و مین‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها است که با هدف مانع‌تراشی در برابر پیشروی ارتش کار گذاشته بودند، همچنین مقادیر زیادی سلاح و مهمات به جا مانده از تروریست‌ها پیش از کشته شدن شماری از آنها و فرار بقیه به غنیمت درآمد.

نیروهای ارتش و گروه‌های دفاع مردمی چند روز پیش شهرک استراتژیک سلمی به عنوان یکی از مهمترین مرکز تجمع گروه‌های تروریستی مرتبط با رژیم آل سعود و حکومت ترکیه و نیز روستاهای المارونیات و بیت میرو در حومه شمال شرقی لاذقیه را آزاد کرده بودند.

اوضاع میدانی حومه حمص
خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش سوریه تمام تپه‌های مشرف بر جاده المحسه-القریتین را به کنترل کامل خود درآوردند و تعدادی موشک‌انداز و خودروی گروه‌های تروریستی در حومه حمص را منهدم کردند.

یک منبع نظامی در حومه حمص گفت یگان‌هایی از نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی،‌عملیات گسترده‌ای را علیه تجمعات و مقرهای تروریست‌های داعشی در حومه جنوب شرقی حمص آغاز کردندکه طی آن با گسترش دامنه نفوذ خود، تمام تپه‌های مشرف به جاده المحسه-القریتین را به کنترل خود کامل خود درآوردند، این عملیات به قطع مهمترین خطوط کمک‌رسانی به گروهک تکفیری داعش به سمت مناطق المفتوره، المحسه و شهر القریتین در 85 کیلومتری جنوب شرقی شهر حمص منجر شد.

به گفته این منبع، شماری از تروریست‌های داعشی در این عملیات کشته و سلاح‌ها و مهمات آنها منهدم شد.

روز گذشته نیز در حملات جنگنده‌های ارتش سوریه، تعدادی از مقرهای گروهک تکفیری داعش در شهر القریتین منهدم شده بود.

تروریست‌های داعشی از ششم آگوست 2015، هزاران نفر از ساکنان شهر القریتین را به گروگان گرفته و مرتکب جنایات هولناکی علیه آنها می‌شوند و همچنان به تجاوزات خود به مردم و همچنین مراکز عبادت ادامه می‌دهند، آنها در همان ماه کلیسایی را درغرب شهر منفجر و تخریب کردند.

همچنین در حملات نیروهای ارتش و گروه‌های دفاع مردمی به تجمعات و استحکامات تروریست‌های داعشی در روستای سلام غربی در ناحیه جب الجراح واقع درهشتاد کیلومتری شرق حمص، یک خمپاره‌انداز و خودروی حامل تروریست‌ها منهدم شد.

در حومه شمالی حمص نیز نیروهای ارتش سوریه، تجمعات تروریست‌های جبهه النصره در روستای کیسین را هدف قرار دادند که به انهدام یک موشک‌انداز منجر شد.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته نیز یک خودروی مجهز به تیربار تروریست‌های جبهه النصره را در روستای کیسین منهدم کردند.عملیات نیروهای ارتش علیه تروریست‌های تکفیری در الرستن و روستای ام شرشوح به کشته و یا زخمی شدن شماری از آنها منجر شد.

اوضاع میدانی درعا
در درعا نیز نیروهای ارتش سوریه، به عملیات خ خود علیه تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری مورد حمایت رژیم اسرائیل ادامه دادند.

به گزارش تسنیم، یک منبع نظامی در این باره گفت یک یگان از نیروهای ارتش در حمله به مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره در غرب حاره البجابجه و جنوب غربی چاه ام الدرج در الحاره واقع در درعاالبلاد، شماری از آنها را کشتند و یا زخمی کردند.

درعاالبلد منطقه اصلی نفوذ تروریست‌های مزدور و قاچاق سلاح و مهمات از خارج به سبب نزدیک بودن به مرزهای اردن به شمار می‌رود که قاچاق سلاح و مهمات با نظارت و حمایت رژیم اسرائیل و سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای دشمن ملت سوریه صورت می‌گیرد.

در جنوب شرقی شهر درعا هم تجمعات و مقرهای گروه‌های تروریستی در جنوب غربی زندان غرز هدف حملات ارتش سوریه قرار گرفت که به انهدام دو دستگاه خودرو و کشته شدن سرنشینان آن منجر شد.

روز گذشته نیز یگان‌‌هایی از ارتش سوریه، مواضع و خطوط کمک رسانی به تروریست‌های گروه موسوم به حرکه المثنی الاسلامیه و جبهه النصره در اطراف شهر الشیخ مسکین را هدف حمله قرار دادند که به کشته شدن شماری از تروریست‌ها و انهدام یک خودروی آنها در جاده الشیخ مسکین به ابطع در شمال شهر درعا منجر شد.گروه‌های تروریستی هم در صفحات وابسته به خود در شبکه‌های ارتباط اجتماعی به کشته شدن شماری از تروریست‌های خود از جمله ایاد مرعی،‌بلال احمد الشرع، جمال محمد العصافره، الفهید الحریری، حسام السویدان، عامر المیساوی و عبدالوهاب عبدالله صلال اعتراف کردند.

انفجار تروریستی در الحسکه
از الحسکه هم خبر می‌رسد که یک تروریست انتحاری داعشی که کمربند انفجاری به خود بسته بود، خود را در روستای طوق الملح در غرب شهر الحسکه منفجر کرد که در نتیجه آن دو نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

این تروریست داعشی، خود را در 10 کیلومتری الحسکه و در جمع مردم منفجر کرد.گروه تروریستی داعش با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده و بمب به مردم شهر الحسکه و حومه آن حمله می‌کند که آخرین مورد آن انفجار دو بمب در دو رستوران در منطقه الشیاحی در مرکز شهر القامشلی در 30 دسامبر 2015 بود که چندین کشته و زخمی به جا گذاشت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X