ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۴۰ هزار تن جو طی یک هفته در گلستان برداشت شد

به گزارش خبرنگار مهر، حسین کاویانی شامگاه پنج شنبه در کارگروه گندم، آراد و نان استان اظهار کرد: امسال در سطح استان ۸۸ هزار هکتار از اراضی به کشت جو اختصاص‌یافته است که پیش‌بینی می‌شود ۲۱۵ هزار تن پیش‌بینی جو برداشت شود.

وی افزود: جوی تولیدی استان توسط ۳۰ مرکز خرید که مباشر آن در استان معاونت امور دام جهاد کشاورزی است، خریداری شود و با توجه به افزایش میزان برداشت محصول به دلیل شرایط مساعد جوی مراکز خرید به ۴۰ مرکز قابل افزایش است.

وی ادامه داد: قیمت تضمینی خرید جو در استان یک هزار و دو تومان در نظر گرفته‌شده درحالی‌که قیمت توافقی آن حدود ۷۰۰ تومان است.

کاویانی بابیان اینکه امسال در ۳۸۳ هزار هکتار از اراضی زراعی استان گندم کشت‌شده است، اضافه کرد: پیش‌بینی تولید گندم در گلستان یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن است اما پیش‌بینی خرید ما حدود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن است.

وی بابیان اینکه قیمت تضمینی گندم نیز یک هزار و ۲۷۰ تومان اعلام‌شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی از خرید گندم در استان ایجاد شد و پول گندم کاران بین چهار تا ۱۰ روزبه آن‌ها پرداخت شد. در سال جاری ۱۰ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا رفته که پیش‌بینی می‌شد ۲۰ هزار تن کلزا تولید شود.

وی تصریح کرد: برای خرید محصول کلزا باقیمت تضمینی دو هزار و ۵۳۰ تومان مصوبه شورای اقتصاد ۱۵ مرکز خرید در استان در نظر گرفته‌شده و شرکت غله و خدمات بازرگانی مباشر خرید این محصول است.

کاویانی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود از ۹ خرداد فصل برداشت گندم در استان آغاز شود و برای این منظور ۸۶ مرکز خرید پیش بینی شده که تا ۱۰۶ مرکز نیز قابل افزایش است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده