ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو کمیته پیگیری پرونده نفتی: دفاعیات بابک زنجانی انحراف افکار عمومی است

عضو کمیته پیگیری پرونده نفتی: دفاعیات بابک زنجانی انحراف افکار عمومی است

ایرنا/ عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی گفت: رویکرد دفاعیات بابک زنجانی نه تنها بار حقوقی ندارد، بلکه با هدف انحراف افکار عمومی و ایجاد تقابل بین مسئولان انجام می شود.

امیرعباس سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص دفاعیات بابک زنجانی در دادگاه افزود: کاملا مشخص است اظهارات بابک زنجانی بار حقوقی ندارد و نمی توان عنوان دفاعیات بر آن گذاشت.
وی تصریح کرد: تمام اظهارت این متهم نفتی در جهت انحراف افکار عمومی و فرافکنی و فرار رو به جلو است.
سلطانی، اظهارات بابک زنجانی را نوعی طلبکاری از مردم و نظام دانست و تصریح کرد: بابک زنجانی تلاش می کند تا توپ را در میدان مسئولان بیندازد و به جای پاسخگویی به مردم، ادعای طلبکاری می کند.

** ادعای شکایت بابک زنجانی از یک بانک بلوف است
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای بابک زنجانی مبنی بر شکایت وی از یک بانک ، اظهار کرد: این ادعا نیز در حد یک بلوف است و بار حقوقی ندارد.
سلطانی با بیان اینکه بدهی های بابک زنجانی، جزو بیت المال است، افزود: این بدهای ها به حساب هیچ شخص حقیقی واریز نمی شود.

** بابک زنجانی ویترین مافیای اقتصادی
وی با تاکید بر شناسایی عوامل پشت پرده پرونده بابک زنجانی، خاطرنشان کرد: از دستگاه قضا انتظار می رود تا عوامل پشت پرده این پرونده را شناسایی و به مردم معرفی کند، چون بابک زنجانی ویترین این مافیای فساد اقتصادی است.
به گزارش ایرنا، تا کنون هشت جلسه از دادگاه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی و به صورت علنی برگزار و در سه جلسه نخست کیفرخواست 237 صفحه ای متهمان توسط نماینده دادستان قرائت شد.
بابک زنجانی از جلسه چهارم دفاعیات در برابر اتهامات وارد بر کیفرخواست از قبیل افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو، را آغاز کرد و قرائت این دفاعیات همچنان ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X