آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی

آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی

فارس/ رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: این سازمان برای اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی آمادگی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد کشور،‌ تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اولین همایش «پیاده سازی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور» گفت: عمده برنامه ریزی‌های سازمان ثبت در چند سال اخیر بر اساس همین رویکرد بوده و با توجه به قیمت تمام شده تمامی خدمات ارائه شده و نگاه نتیجه گرایانه موفق شدیم علیرغم کم لطفی‌های فراوان در بخش بودجه‌ای، میلیون‌ها مراجعه حضوری متقاضیان و مکاتبات کاغذی را حذف و حجم بسیاری از هزینه‌های پنهان را کاهش دهیم.
وی افزود: بحث حسابداری تعهدی سابقه زیادی در دنیا دارد و طبیعتا دستگاه‌هایی که بوروکراسی حجیم و کارآمدی کمتری دارند موانع و سدهای محکمی در این زمینه هستند و نخواهند گذاشت که این رویکرد در کشور موفق شود.

تویسرکانی اظهار داشت: امروز با تغییر فرایندها و اقدامات موثر در حوزه‌های مختلف این سازمان، زمینه ارتکاب جعل و تخلفات در حوزه‌های مختلف اسناد و املاک کاهش پیدا کرده و راه ارتکاب جرائم مرتبط بسته شده و این‌ها نتیجه نگاه نتیجه گرا است که با نیت خیر و قصد قربت انجام گرفته و انتظار تشویق و تقدیری هم نداریم.
معاون رئیس قوه قضائیه با انتقاد از وضعیت بهره‌وری در کشور افزود: بدون تردید برای دستیابی به اهـداف چشم انداز و سیاست‌های کلان، حتما به بازخوانی در فرآیند اقدامات و اصلاح عملکرد و شناسایی آسیب‌های فراوان موجود نیاز است و در غیر این صورت بسیاری از برنامه‌ها و سیاست‌ها تنها یک نوشته بر روی کاغذ باقی می‌مانند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: مدیران باید بدانند هزینه مدیریت و تصمیم گیری‌های آنها چقدر است و مردم و منابع عمومی کشور چقدر متحمل هزینه می‌شوند و این مسئله باید به خوبی فرهنگ سازی شود.
وی گفت: متاسفانه امروز در بخشی از مدیریت‌ها گرفتار مسائل روزمره و سطحی و وضعیتی انفعالی هستیم و باید بدانیم تا این مسائل حل نشود اتفاقی برای افزایش بهره‌وری و موفقیت در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نخواهد افتاد.
تویسرکانی با اشاره عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک به عنوان دستگاهی پیشتاز در ارائه خدمات الکترونیکی ثبتی در سال‌های اخیر اظهار داشت: این سازمان در زمینه اجرای حسابداری تعهدی نیز پیشگام شده و امیدواریم اینطور نشود که حساب کشی‌ها از این سازمان افزایش یابد و سازمان‌های مصرف کننده‌ای با دستی باز در هزینه و بهره وری پائین مصون باشند.

اکرمی معاونت نظارت مالی و خزانه دار کل کشور نیز در این همایش گفت: ارتباط این معاونت با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارتباطی کارشناسی و معنادار بوده و فعالیت های مشترک و مهمی در تعامل با این سازمان به نتیجه رسیده است.
وی با تقدیر از نگاه جسورانه و تحول گرایانه مدیریت این سازمان بویژه توجه به مسائل نظام مالی کشور افزود: سازمان ثبت اسناد در زمینه برقراری ارتباط الکترونیکی و هم اینک نیز در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی الگوی مناسبی در پیشتازی این بخش‌ها بوده است.
خزانه دار کل کشور با تاکید بر اهمیت بحث نظارت مالی اظهار داشت: متاسفانه تا کنون یک تعریف جامع و مانعی از نظارت مالی نداریم و باید حد مرز بین هدایت، نظارت و دخالت روشن شود.
وی گفت: حسابداری نقدی در حال حاضر پاسخ مناسبی برای این مسائل به ما نمی‌دهد و به نظر ما راهی به جز حسابداری با رویکرد تعهدی جهت اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد نداریم.
خزانه دار کل کشور خطاب به همه ذیحسابان گفت: بخش عمده موفقیت و حتی شکست اجرای حسابداری تعهدی در کشور به عملکرد ذیحسابان بستگی دارد و آنها به عنوان نمایندگان ما در دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه تمام تلاش خود را بکار گیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X