ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی

آمادگی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی

فارس/ رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: این سازمان برای اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی آمادگی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد کشور،‌ تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اولین همایش «پیاده سازی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور» گفت: عمده برنامه ریزی‌های سازمان ثبت در چند سال اخیر بر اساس همین رویکرد بوده و با توجه به قیمت تمام شده تمامی خدمات ارائه شده و نگاه نتیجه گرایانه موفق شدیم علیرغم کم لطفی‌های فراوان در بخش بودجه‌ای، میلیون‌ها مراجعه حضوری متقاضیان و مکاتبات کاغذی را حذف و حجم بسیاری از هزینه‌های پنهان را کاهش دهیم.
وی افزود: بحث حسابداری تعهدی سابقه زیادی در دنیا دارد و طبیعتا دستگاه‌هایی که بوروکراسی حجیم و کارآمدی کمتری دارند موانع و سدهای محکمی در این زمینه هستند و نخواهند گذاشت که این رویکرد در کشور موفق شود.

تویسرکانی اظهار داشت: امروز با تغییر فرایندها و اقدامات موثر در حوزه‌های مختلف این سازمان، زمینه ارتکاب جعل و تخلفات در حوزه‌های مختلف اسناد و املاک کاهش پیدا کرده و راه ارتکاب جرائم مرتبط بسته شده و این‌ها نتیجه نگاه نتیجه گرا است که با نیت خیر و قصد قربت انجام گرفته و انتظار تشویق و تقدیری هم نداریم.
معاون رئیس قوه قضائیه با انتقاد از وضعیت بهره‌وری در کشور افزود: بدون تردید برای دستیابی به اهـداف چشم انداز و سیاست‌های کلان، حتما به بازخوانی در فرآیند اقدامات و اصلاح عملکرد و شناسایی آسیب‌های فراوان موجود نیاز است و در غیر این صورت بسیاری از برنامه‌ها و سیاست‌ها تنها یک نوشته بر روی کاغذ باقی می‌مانند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: مدیران باید بدانند هزینه مدیریت و تصمیم گیری‌های آنها چقدر است و مردم و منابع عمومی کشور چقدر متحمل هزینه می‌شوند و این مسئله باید به خوبی فرهنگ سازی شود.
وی گفت: متاسفانه امروز در بخشی از مدیریت‌ها گرفتار مسائل روزمره و سطحی و وضعیتی انفعالی هستیم و باید بدانیم تا این مسائل حل نشود اتفاقی برای افزایش بهره‌وری و موفقیت در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نخواهد افتاد.
تویسرکانی با اشاره عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک به عنوان دستگاهی پیشتاز در ارائه خدمات الکترونیکی ثبتی در سال‌های اخیر اظهار داشت: این سازمان در زمینه اجرای حسابداری تعهدی نیز پیشگام شده و امیدواریم اینطور نشود که حساب کشی‌ها از این سازمان افزایش یابد و سازمان‌های مصرف کننده‌ای با دستی باز در هزینه و بهره وری پائین مصون باشند.

اکرمی معاونت نظارت مالی و خزانه دار کل کشور نیز در این همایش گفت: ارتباط این معاونت با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارتباطی کارشناسی و معنادار بوده و فعالیت های مشترک و مهمی در تعامل با این سازمان به نتیجه رسیده است.
وی با تقدیر از نگاه جسورانه و تحول گرایانه مدیریت این سازمان بویژه توجه به مسائل نظام مالی کشور افزود: سازمان ثبت اسناد در زمینه برقراری ارتباط الکترونیکی و هم اینک نیز در اجرای حسابداری با رویکرد تعهدی الگوی مناسبی در پیشتازی این بخش‌ها بوده است.
خزانه دار کل کشور با تاکید بر اهمیت بحث نظارت مالی اظهار داشت: متاسفانه تا کنون یک تعریف جامع و مانعی از نظارت مالی نداریم و باید حد مرز بین هدایت، نظارت و دخالت روشن شود.
وی گفت: حسابداری نقدی در حال حاضر پاسخ مناسبی برای این مسائل به ما نمی‌دهد و به نظر ما راهی به جز حسابداری با رویکرد تعهدی جهت اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد نداریم.
خزانه دار کل کشور خطاب به همه ذیحسابان گفت: بخش عمده موفقیت و حتی شکست اجرای حسابداری تعهدی در کشور به عملکرد ذیحسابان بستگی دارد و آنها به عنوان نمایندگان ما در دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه تمام تلاش خود را بکار گیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X