ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو هیأت رئیسه مجلس: دولت باید برنامه ششم را شهریور به مجلس می‌داد

عضو هیأت رئیسه مجلس: دولت باید برنامه ششم را شهریور به مجلس می‌داد

تسنیم/ عضو هیات رئیسه مجلس با اعلام اینکه مجلس شورای اسلامی نمی تواند همزمان لایحه بودجه و برنامه ششم را بررسی و تصویب کند، گفت: دولت باید برنامه ششم را شهریور به مجلس می‌داد. با این تاخیر ایجاد شده از سوی دولت، بودجه چند دوازدهم هم باید ارائه شود.

عبدالرضا مصری با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر ارائه همزمان لایحه بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه در روزهای آینده به مجلس گفت:‌ طبق قانون، مجلس باید ابتدا برنامه ششم توسعه را بررسی و تصویب کند و سپس بر اساس آن به بررسی لایحه بودجه سال 95 بپردازد.

مصری با ابراز بی اطلاعی از علت تصمیم دولت در ارائه همزمان لایحه بودجه95 و برنامه ششم توسعه به مجلس گفت : مناسب بود دولت لایحه برنامه ششم توسعه را در شهریور به مجلس ارائه می داد تا مجلس بر اساس جدول زمان‌بندی خود این برنامه را بررسی کند.

وی ادامه داد : در حال حاضر دولت به دلایلی تصمیم گرفته است که همزمان این دو لایحه را به مجلس ارائه دهد و مجلس نیز مقدمات لازم را برای این موضوع درنظر گرفته و البته همانطور که در قانون آمده است مجلس نمی تواند دو لایحه را همزمان با هم بررسی کند و آن اولویتی که اشاره کرده ام باید مورد توجه قرار بگیرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید براینکه تمهیداتی اندیشیده شده است که فرصت کمتری از مجلس برای بررسی لایحه برنامه ششم توسعه و بودجه 95 گرفته شود، ادامه داد : در حال حاضر در مجلس سه کمیسیون تلفیق تشکیل شده که یکی از آن‌ها به منظور نهایی شدن برخی از قوانینی است که در برنامه های گذشته مورد توجه قرار گرفته و دو کمیسیون تلفیق دیگر نیز برای بررسی برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 ایجاد شده است و وقتی این لوایح از سوی دولت به مجلس ارائه شود این سه کمیسیون فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مصری تصریح کرد : در قانون بر این موضوع تاکید شده است که اگر دولت در مهلت مقرر شده لایحه بودجه را به مجلس شورای اسلامی ارائه ندهد باید همراه لایحه بودجه ، لایحه بودجه چند دوازدهم را ارائه کند و دوستانی که می‌گویند به این موضوع احتیاجی نیست احتمالا از قانون اطلاعی ندارند.

وی ادامه داد : با توجه به دیرکرد دولت در ارائه لایحه بودجه 95 ، در اول فروردین سال آینده دولت اجازه برداشت و پرداخت ندارد و در قانون این موضوع پیش‌بینی شده است که برای اینکه کار دولت قفل نشود دولت لایحه چند دوازدهم به مجلس ارائه دهد تا بر اساس این لایحه فعالیت‌های دولت به پیش برود تا مجلس نیز بتواند کل بودجه را بررسی کند.

مصری با تاکید بر اینکه ما در مجلس تلاش می‌کنیم تاخیر ایجاد شده از سوی دولت را جبران کنیم ، افزود : نمایندگان از شرایط دولت اطلاع دارند و ‌آنچه که ما بیان می‌کنیم بر اساس قانون است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X