ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پشت پرده «هروئین چینی» و تلاش سوداگران مرگ برای فروش بیشتر

پشت پرده «هروئین چینی» و تلاش سوداگران مرگ برای فروش بیشتر

فارس/ مدیرکل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره پشت پرده فروش «هروئین چینی» در بازار مواد مخدر گفت: سوداگران مرگ برای یافتن بازار جدید با هدف فروش مواد قبلی، نام آنها را تغییر می‌دهند.

در حالی یوسف دولتی، مدیر عامل مرکز اقامتی ترک اعتیاد مهر اندیشان آفاق از وجود «هروئین چینی» در بازار خبر داد که رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر این موضوع را رد کرد.

دولتی عنوان کرده که هروئین چینی از مشتقات شیشه است که در آب حل شده و تزریق می‌شود اما مویدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر می‌گوید که چنین چیزی را نشنیده‌ و از آنجا که آزمایشگاه‌های پلیس برای مرجع تایید اینگونه موارد هستند هنوز از طرف آنها وجود مخدر جدید با نام هروئین چینی تایید نشده است.

هروئین چینی چیست؟

در این زمینه سعید صفاتیان، مدیرکل سابق درمان ستاد مبارزه با موادمخدر به خبرنگار فارس گفت: من چیزی به عنوان هروئین چینی را قبول ندارم.

وی که سالهاست در مراکز ترک اعتیاد فعالیت می‌کند افزود: زمانی که در ستاد مبارزه با مواد مخدر مسئولیت داشتم، اخبار اینچنین و اسامی مختلفی از موادمخدر مطرح می‌شد که هر بار با آزمایش آنها مشخص می‌شد این مواد، همان مواد موجود هستند که قاچاقچیان نام آنها را تغییر داده‌اند.

صفاتیان ادامه داد: هروئین چینی نیز چیزی نیست جز همان مواد مخدر موجود در بازار که قاچاقچیان برای پیدا کردن بازار جدید، نام آن را تغییر داده‌اند.

وی با بیان اینکه خاستگاه و محل تولید هروئین افغانستان است گفت: اساسا برای قاچاقچیان صرف نمی‌کند که هروئین را از افغانستان به چین ببرند و از آنجا به ایران منتقل کنند.

مدیرکل سابق درمان ستاد مبارزه با موادمخدر خاطرنشان کرد: این موضوع که هروئین چینی از مشتقات شیشه است، صحت ندارد و این ماده همان هروئین موجود در بازار است که خالصی و ناخالصی آن تغییر کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده