ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصباحی مقدم: تصویب بودجه ۹۵ به شب عید نمی‌رسد

مصباحی مقدم: تصویب بودجه ۹۵ به شب عید نمی‌رسد

تسنیم/ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام اینکه طبق قانون ۵۵روز زمان برای بررسی و تصویب بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس نیاز داریم و انتخابات را هم در پیش داریم، گفت:با این تفاسیر، انتظار رسیدن بودجه تا قبل از شب عید به دست دولت بعید است.

غلامرضا مصباحی مقدم گفت : تاکنون به طور رسمی از آمار و ارقام و اطلاعات بودجه چیزی به دست ما نرسیده و آنچه ذکر شده، همان چیزی است که سخنگوی دولت به شکل رسانه ای مطرح کرده است و سخنان رئیس جمهور که 25 درصد اتکای بودجه به درآمدهای نفتی خواهد بود.

وی افزوود : البته گفته اند که این هفته - احتمالا سه شنبه - بودجه را به مجلس می دهند.

مصباحی مقدم ادامه داد : از طرفی در اظهارات سخنگوی دولت آمده است که ما 201 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد یعنی بخش تملک دارایی های سرمایه ای بودجه دولت، 201 هزار میلیارد تومان است .

این نماینده مجلس توضیح داد: گمان می کنم ، این ترکیبی از تملک دارایی های سرمایه ای در بودجه عمومی و بودجه شرکت ها باشد چون اگر مراد، بودجه عمومی باشد که حتما آمار و ارقام ، این نیست و این نحو بیان ، قدری غلط انداز است و ما انتظار داریم اگر اظهاراتی هم می شود، شفاف باشد.

مصباحی مقدم اظهار داشت : تاکنون هرگاه صحبت از تملک دارایی های سرمایه ای می شده ، ناظر به بودجه شرکت ها نبوده است چرا که بودجه شرکت ها بالاخره یک بودجه عظیمی است که هر ساله شرکت ها سرمایه گذاری می کنند و موضوع تازه ای نیست؛ بنابراین، اعداد و ارقام اینها را نباید در کنار اعداد و ارقام مربوط به طرح های عمرانی بخش بودجه عمومی کشور قرار داد و یکپارچه مطرح کرد.

وی همچنین درباره صحت و سقم اخبار بودجه چند دوازدهم که به تازگی در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: به هرحال تا بودجه داده نشود، خیلی برای ما معلوم نمی شود اما اینکه بودجه چند دوازدهم را بخواهند بدهند، این مطابق قانون است.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس تصریح کرد: وقتی دولت ها بودجه را تا 15 آذر به مجلس ندهند ، باید بر اساس آیین نامه داخلی مجلس که از نظر اعتبار، بعد از قانون اساسی بالاترین قانون کشور به حساب می آید، بودجه چند دوازدهم بدهند.

مصباحی مقدم افزود: اگر دولت ، بودجه کل کشور را بدهد، اما مجلس احیانا زمان کافی را برای بررسی آن در اختیار نداشه باشد، در آغاز سال آینده مواجه با بلاتکلیفی دستگاه ها می شویم. بنابراین تا قبل از عید باید بودجه فروردین و اردیبهشت و یا خرداد کاملا مشخص باشد تا موافقتنامه ها هم مبادله شود و اول فروردین 95 دستگاه ها تکالیف خود را بدانند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: طبق قانون 55 روز زمان برای بررسی بودجه لازم داریم برای اینکه در کمیسیون ها از جمله کمیسیون تلفیق و صحن مجلس موارد و نکات مورد نظر را بگذرانیم به ویژه آنکه انتخابات را هم در پیش داریم و نمی توان آن را نادیده گرفت. با این تفاسیر ، این انتظار که بودجه آینده کشور تا قبل از شب عید به دست دولت برسد، بسیار بعید است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X