ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

75درصد معلمان کویتی را زنان تشکیل می‌دهند

 75درصد معلمان کویتی را زنان تشکیل می‌دهند

تسنیم/ وزارت آموزش عالی و پرورش کویت با بیان این مطلب که 75 درصد معلمان کویتی را زنان تشکیل می‌دهند از بی‌رغبتی مردان کویتی برای تدریس و اشتغال در مدارس گفته و آن را تهدیدی جدی برای استمرار و ارتقای سیستم آموزشی کویت دانسته است.
طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت آموزش عالی و پرورش کویت،‌ 40 درصد معلمان شاغل در این کشور از سایر کشورها هستند همچنین مردان کویتی برای تدریس در مدارس بی‌رغبت هستند و 75 درصد معلمان را زنان تشکیل می‌دهند.

آنگونه که رایزنی فرهنگی ایران در کویت گزارش داده است، روزنامه القبس مورخ 3 آبان اعلام کرده است تعداد 61 هزار و 595 معلم از دو جنس در مدارس این کشور مشغول بکارند که 37 هزار و 277 نفر این تعداد را معلمان کویتی و باقی‌مانده را معلمان خارجی تشکیل می‌دهند.

وزارت آموزش عالی و پرورش کویت با بیان این مطلب که 75 درصد معلمان کویتی را زنان تشکیل می‌دهند از بی‌رغبتی مردان کویتی برای تدریس و اشتغال در مدارس گفته و آن را تهدیدی جدی برای استمرار و ارتقای سیستم آموزشی کویت دانسته است. این وزارت در پایان با ارائه نموداری از آمار معلمان کویتی و غیر کویتی در مقاطع مختلف تحصیلی از پیش دبستانی تا دبیرستان، برتری معلمان خارجی در مقاطع متوسطه و دبیرستان را به وضوح نشان می‌دهد .در مقطع متوسطه نسبت معلمان خارجی 63 درصد و دبیرستان 71درصد است و تدریس بسیاری از دروس تخصصی در اختیار معلمان غیر کویتی است.

گفتنی است وزارت آموزش عالی و پرورش همه ساله کمبود معلمان خود را از کشورهای مصر، سوریه، لبنان، اردن، تونس و غیره تأمین می‌کند.

** وضعیت دارندگان مدرک جعلی شاغل در حوزه خلیج فارس

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی که ماه می گذشته منتشر شد دارندگان مدارک دانشگاهی جعلی شاغل در کشورهای حوزه خلیج فارس را 3 هزار و 124 نفر دانست که سهم کویت از این تعداد 278 نفر است.

به دنبال این گزارش مدیر کل اداره ملی تأیید و کیفیت آموزش وزارت آموزش عالی و پرورش اعلام کرد 259 نفر از دارندگان مدارک جعلی شناسایی و به زودی به وزیر آموزش عالی و پرورش معرفی خواهند شد.پس از گزارش منتشر شده مدارک علمی تمام اساتید و کارشناسان آموزشی به شکل دقیقی کنترل و بررسی شد و تمام دارندگان مدارک جعلی اعم از کویتی و غیر کویتی شناسایی شدند.

در همین راستا روزنامه القبس در تاریخ 14 آبان در گزارشی تحت عنوان « اتباع کویتی مشتریان دکان های آموزشی» و اشاره به شناسایی 259 دارند مدرک جعلی، مشتریان مدارک جعلی را متنوع و آن را بسیار گسترده دانست و مدعی شد : در اطراف ما از نماینده مجلس و وکیل حقوقی گرفته تا روحانیون و بسیاری از عامه مردم برای بهبود شخصیت اجتماعی خود اقدام به تهیه چنین مدارکی کرده‌اند و چه بسیارند در اطراف ما که یک شبکه لقب دکتر و مهندس پیشوند نام آنها قرار گرفته است.

12 دانشگاه کانادایی با برگزاری نمایشگاهی در کویت امکانات تحصیلی و تسهیلات دانشجویی خود را برای متقضایان کویتی به نمایش گذاشتند.به گزارش روزنامه الأنباء مورخ 12 آبان 94،‌ در این نمایشگاه دو روزه که با حضور مورتن مورو سفیر کانادا به همراه رایزن فرهنگی این کشور در کویت در یکی از هتل‌های بزرگ افتتاح شد، نمایندگان این دانشگاه‌ها با پخش فیلم و عرضه بروشور و کتاب به تشریح سطح آموزش و کیفیت تحصیل در کانادا پرداختند.

خانم تامی آمز رایزن فرهنگی کانادا در این مراسم گفت: در حال حاضر بیش از 260 دانشجوی کویتی در دانشگاه‌های کانادا در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی و مدیریت بازرگانی مشغول تحصیل هستند و همه دانشگاه‌ها از حمایت دولت برخوردارند و فضای آن بسیار امن و مطمئن است و به همین دلیل تعداد متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا سال به سال رو به افزایش است.

وی افزود: هزینه تحصیل یک دانشجوی کویتی در کانادا به میزان 50 درصد از انگلستان و 25 درصد از کویت ارزانتر است. این نمایشگاه قصد رقابت با دانشکده کانادایی در کویت ندارد زیرا این دانشکده مدرک کاردانی دو ساله می دهد و مدرک کارشناسی و بالاتر ندارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده