ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ربیعی: باید اجازه بدهیم همه صداها در کشور شنیده شود

ربیعی: باید اجازه بدهیم همه صداها در کشور شنیده شود

جماران/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امام آنجایی که به توطئه علیه مجموعه مردم مربوط بود رسانه خاطی را از سایر جراید جدا می کرد و چنین مسئله ای را به سایر رسانه ها و مطبوعات تسری نمی داد.
علی ربیعی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران، با بیان اینکه ما اهالی مطبوعات رسالت داریم که اجازه ندهیم ارزش های امام فراموش شوند، اظهار کرد: یکی از مهمترین ارزش های مورد تأکید امام نوع نگاه به فقر و محرومیت در جامعه است که هیچ گاه نباید فراموش شود.

وی افزود: فریب دادن محرومان و فقرا بدترین نوع فریب کاری، و دروغ به آنها بدترین نوع دروغ است و بنابراین باید تلاش کنیم که جلوی کارهای پوپولیستی را بگیریم و مانع کارهای فریبنده شویم.
ربیعی درباره نوع نگاه امام به مطبوعات و آزادی مطبوعات در اوایل انقلاب، گفت: برای فهم نوع نگاه امام به مطبوعات بهترین راه توجه به شعار اصلی انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که شعار آزادی را می توان به طور قطع به میزان زیادی با آزادی مطبوعات به دست آورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر بخواهیم رفتار امام را مرور کنیم و درباره رابطه ایشان با مطبوعات بحث کنیم، بهترین پاسخ این است که امام حتی در اوج انقلاب مانع فعالیت گروه های مختلف نشدند و تنها با چیزی مخالفت می کردند که برای همه مردم به طور خاص مضر بود. امام به هیچ وجه از قدرت انقلاب که رهبران انقلاب ها در همه دنیا با استفاده از آن قدرت، همه صدا ها را از بین می برند، در این راستا استفاده نکردند.

وی در ادامه به نوع برخورد امام خمینی(س) با رسانه ها اشاره کرد و گفت: امام آنجایی که به توطئه علیه مجموعه مردم مربوط بود، رسانه خاطی را از سایر جراید جدا می کرد و چنین مسئله ای را به سایر رسانه ها و مطبوعات تسری نمی داد. توجه کردن به این نوع نگاه خط و مرزی است که همیشه می توانست باقی بماند و اگر خدشه دار نمی شد و یا تفسیر های وسیعی از آن نمی شد، چارچوب خوبی بود که امام برای ما مشخص کرده بودند.
ربیعی دیگر ویژگی امام در مورد رسانه ها را اعتقاد امام به تضارب آراء دانست و تصریح کرد: امام به تضارب آراء اعتقاد داشتند و به چالش نظری علاقه مند بودند که من فکر می کنم از این دیدگاه می توانیم در مطبوعات استفاده کنیم.
وی ادامه داد: اگر به آثار و افکار امام برگردیم و از آنها بهره مند شویم می توانیم این چالش های نظری را که امام هیچ گاه مانع آن نمی شدند در جهت ارتقا سطح کشور به کار بندیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: من معتقدم که اگر انقلاب بخواهد بماند و اگر نظام بخواهد جلو برود ما هیچ چاره و مسیر دیگری جز اینکه اجازه دهیم صداها و نوشته های مختلف در داخل کشور شنیده و دیده شوند، نداریم. یکی از موارد سوال بر انگیز برای همه مسولان و دانشگاهیان این است که چرا مردم یک کشور برای دریافت اخبار به رسانه های خارجی رجوع می کنند؛ قطعا پاسخ این است که اگر در داخل کشور مسئله ای از تریبون های آن کشور پنهان بماند و چیزی گفته نشود مردم برای آگاهی از آن مسئله چشم و گوششان را از رسانه های داخلی می گیرند و به سمت خارج می برند.
وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که اگر ما دوام انقلاب را می خواهیم باید اجازه دهیم فضای اطلاع رسانی عمومی صادقانه و پوشش دهنده سلیقه های مختلف و افکار گوناگون باشد و هرکس به رسانه دلخواه خود مراجعه داشته باشد، در این صورت است که اعتماد به اخبار کشور افزایش خواهد یافت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X