ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانک مرکزی: مسکن در تهران ارزان شد

بانک مرکزی: مسکن در تهران ارزان شد

تسنیم/ بانک مرکزی از کاهش قیمت مسکن در تهران در مردادماه امسال خبر داد.

اداره بررسیها و سیاستهای اقتصادی بانک مرکزی، گزارش « تحولات بازار مسکن شهر تهران در مرداد سال 1394» را که برگرفته از آمار خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، تهیه و منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: در مرداد سال 1394، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران 38.5 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0.3 و 2.8 درصد کاهش نشان می دهد.

در ماه مورد گزارش تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به 13.1 هزار واحد مسکونی رسیدکه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 11.6 و 3.2 درصد رشد نشان می دهد.

در مرداد سال 1394 از میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 76.7 میلیون ریال به منطقه 1 و کمترین آن با 20.2 میلیون ریال به منطقه 18 تعلق داشته است.

این گزارش صرفاً معطوف به بررسی حوزه «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران» بوده و لذا نتایج حاصل از این گزارش قابل تعمیم به «معاملات مسکن سایر مناطق شهری» و نیز «تحولات رونق و رکود در حوزه ساخت و ساز» نیست.
1
- حجم معاملات مسکن در مرداد سال 1394، تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به 13.1 هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 3.2 درصد افزایش نشان می دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مرداد سال 1394 حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5 سال ساخت با سهم 52.8 درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده اند.

این سهم در مقایسه با مرداد سال گذشته 2.7 واحد درصد کاهش نشان می دهد.

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در مرداد سال 1394حاکی از آن است که از میان مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 13 درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.

همچنین مناطق 2 ،4 و 15 به ترتیب با سهم 7.9 ،9.3 و 6.2 درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

68 درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران صرفاً مربوط به 10 منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق 1 ،7 ،8 ،14 ،10 ،15 ،2 ،4 ،5و 18) بوده
و 12 منطقه دیگر تنها 32 درصد از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده