ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صادرات کشمش از کشور به حدود 140 هزار تن می رسد

صادرات کشمش از کشور به حدود 140 هزار تن می رسد

ایرنا/ مدیرکل دفتر میوه های سردسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس میزان تولید، پیش بینی می شود امسال حدود 140 هزار تن کشمش از کشور صادر شود.

رمضان روئین تن روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شهرکرد اظهار داشت: مطابق پیش بینی های انجام شده امسال 180 هزارتن کشمش در کشور تولید شد که این میزان 10 هزار تن نسبت به سال قبل رشد دارد.
به گفته وی، سال گذشته حدود 114 هزار تن کشمش از کشور صادر شد که 290 میلیون دلار ارزآوری در برداشت.
وی با بیان اینکه ایران رتبه سوم جهان در صادرات کشمش را دارد، تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی های انجام شده باید ارزش صادرات کشمش کشور به 500 میلیون دلار افزایش یابد.
مدیرکل دفتر میوه های سردسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین در خصوص صادرات پسته نیز اظهار داشت: پیش بینی صادرات پسته کشور برای امسال 250 هزار تن برآورد شده است.
روئین تن ادامه داد: سال گذشته 180 هزار تن پسته از کشور صادر شد.
وی، سطح زیرکشت پسته را حدود 380 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: از مجموع سطح زیرکشت این محصول حدود 320 هزار هکتار باغات بارور و مابقی باغات غیربارور است.
به گفته وی، 2.6 میلیون هکتار باغ در کشور وجود دارد که 400 هزار هکتار آن دیم و 2.2میلیون هکتار آن آبی است.
به گزارش ایرنا، مدیرکل دفتر میوه های سردسیری معاونت باغبانی وزارت جهادکشاورزی برای حضور در ستاد فنی باغبانی چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده