ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارشناس آموزشی: سیاست بومی گزینی باید با آمایش سرزمین اجرا شود

کارشناس آموزشی: سیاست بومی گزینی باید با آمایش سرزمین اجرا شود

مهر/ یک کارشناس آموزشی گفت: باید سیاست بومی گزینی در آزمون استخدامی با آمایش سرزمین انجام می شد تا اگر نیروی بومی در منطقه ای وجود نداشت ظرفیت های دیگر مناطق را افزایش می یافت.

حسین احمدی با اشاره به ۵۱۷ ظرفیت خالی آزمون استخدامی وزارت آموزش وپرورش در باره ی سیاست بومی گزینی در استخدام های وزارت آموزش وپرورش گفت: بومی گزینی سیاست درستی است.

وی افزود: در سال های گذشته وقتی یک فرد غیر بومی به منطقه روستایی اعزام می شد دو مشکل وجود داشت، یکی عدم تطابق مسایل فرهنگی و شرایط بومی و مشکل دیگر فرد پس از دو سال اقامت متقاضی انتقال به دلایل مختلف همچون ازدواج، دوری از خانواده با نامه نگاری های متعدد سعی بر گرفتن انتقال می کرد.

این کارشناس آموزشی تصریح کرد: اگر هم فرد غیربومی در آن منطقه ادامه خدمت می داد با یک حالت نارضایتی بود و دلسوزی هایی که لازمه شغل معلمی است از خود بروز نمی داد.

احمدی خاطرنشان کرد: سیاست های بومی گزینی از ابتدا جزو سیاست های آموزش و پرورش بود اما با مقاومت هایی از سوی مردم محلی رو به رو می شد یا افراد واجد شرایط در آن منطقه کم بود لذا به این سیاست کمتر توجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون برای اجرای سیاست بومی گزینی راهی باز شده است و باید از نیروهای واجد شرایط بومی حتی اگر مقداری سطح آن ها از استانداردهای لازم پایینتر باشد برای به وجود نیامدن دو مشکل ذکر شده استفاده کرد تا افراد بومی منطقه مشغول به خدمت شوند.

وی با اشاره به ۵۱۷ ظرفیت خالی آزمون استخدامی وزارت آموزش وپرورش گفت: باید سیاست بومی گزینی در آزمون استخدامی با آمایش سرزمین انجام داده می شد تا اگر نیروی بومی در منطقه ای وجود نداشت ظرفیت های دیگر مناطق را افزایش می یافت.

احمدی بیان کرد: فرایند دریافت مجوز برای استخدام سخت است لذا باید تدابیر بیشتری اندیشیده می شد تا این فرصت از دست نمی رفت چراکه با کمبود نیرو در برخی از مناطق روبه رو هستیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده