ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصرالله: معتقدیم اسرائیل می‌داند در صورت حمله به لبنان چه هزینه سنگینی را باید بپردازد

نصرالله: معتقدیم اسرائیل می‌داند در صورت حمله به لبنان چه هزینه سنگینی را باید بپردازد

تسنیم/ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان طی مناسبت روز شهید در سخنانی عملیات شهید احمد قصیر را بزرگترین عملیات در منازعه اعراب و اسرائیل در تاریخ مقاومت خواند و تاکید کرد که از ابتدا شهادت بزرگترین سلاح مقاومت بوده است.

سید حسن نصرالله در مجتمع سید الشهداء واقع در حومه جنوبی بیروت و به مناسبت روز شهید سخنرانی می‌کند.

این سخنرانی هم اکنون به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی المنار و در مناطق النبطیه، صور، بعلبک و الهرمل در حال پخش است.

سید حسن نصرالله در ابتدا با بزرگداشت روز شهید گفت: صحبت‌های من دو بخش ایراد می شود: بخش اول مربوط به روز شهید و همین مناسبت امروز است و بخش دوم آن، مربوط به آخرین تحولات منطقه است.‎

سید حسن نصرالله در آغاز سخنرانی خود گفت: احمد قصیر در سال 1982 در چنین روزی ساختمان نظامیان رژیم صهیونیستی را در صور منفجر کرد‬‎ در این ساختمان شماری از صهیونیست‌ها و فرماندهان عالی رتبه حضور داشتند‬‎. در این عملیات 141 نظامی صهیونیست به هلاکت رسیدند‬و 10 نفر ناپدید شدند که همگی از افسران و نظامیان ارشد رژیم صهیونیستی بودند‬‎ اسرائیل آن روز را روز فاجعه بزرگ خود نامید‬‎. از سال 1982 تا به امروز عملیات شهادت طلبانه احمد قصیر یکی از بزرگترین عملیات‌هایی است که بر ضد صهیونیست ها انجام شده است‬.

احمد قصیر آغازگر دوران شهادت طلبان بزرگ است

نصرالله افزود: ما از آن روز شهید احمد قصیر را امیر شهدای مقاومت نامیدیم؛ چرا که بزرگ شهدا کسی است که در برابر دشمن رویارو حاضر می شود و با آنها مبارزه می‌کند‬‎ و به همین دلیل ما امروز را روز شهدای مقاومت حزب الله نامیدیم‬‎. آن عملیات نخستین عملیات شهادت طلبانه تاریخ مقاومت بود‬‎. اکنون 33 سال از آن روز گذشته است و من همواره تاکید می‌کنم که آن عملیات بزرگترین عملیات بر ضد اسرائیل است و احمد قصیر آغازگر دوران شهادت طلبان بزرگ است‬‎. ما این روز را روز تمام شهدا از شهید سید عباس موسوی رهبر مقاومت گرفته تا راغب حرب و عماد مغنیه و تمام شهدای علما و کادر و فرماندهان مقاومت می‌دانیم‬‎ و همچنان عزیزانی به این قافله شهدا می پیوندند‬.

سید حسن نصرالله با تبریک به شهدای مقاومت گفت: شهدا با شهادتشان از این دنیا و این زندان دنیای فانی رهایی یافتند و به سوی زندگی جاودانه آخرت رهسپار و عازم بهشت جاودانه شدند آنها از این زندان رفتند و به زندگی در جوار الله ملحق شدند‬‎. جایی که در آن امنیت و آسایش و سعادت است آنها با شهادتشان، زندگی را نیرومندتر و با اهمیت تر کردند‬‎. زندگی در آخرت، زندگی واقعی است و زندگی در این دنیا، بازیچه‌ای بیش نیست‬.

باید همیشه به یاد داشته باشیم شهدا برای ما چه کرده‌اند

نصرالله با تجلیل از مقام شامخ شهدا افزود: از شهدا به خاطر هر آنچه تقدیم امت و مردم کردند، تجلیل می‌کنیم و این خدمتی در جهت کسانی بود که قدر نعمت را می‌دانند و ارزش آن را درک می‌کنند که این مردم صاحب این نعمت را شاکر هستند و پروردگار متعال خود اراده کرده است تا برخی از مخلوقاتش این توان را داشته باشند تا این نعمت را به مردم ارزانی کنند‬‎. باید همواره به یاد داشته باشیم که شهدا چه چیزی را به ما ارزانی داشته‌اند و برای آینده ما چه کرده‌اند.‬‎ برخی از مردم گمان می‌کنند که ما بر آنها منت می‌گذاریم اما باید بدانند که همه ما مدیون همه شهدا هستیم از این رو به خاطر این جانفشانی‌هایشان باید از آنها تشکر کنیم‬.

به برکت خون شهدا امروز لبنان از هر خطری در امان است

سید حسن نصرالله با اشاره به نقش خون شهدا در امنیت و ثبات امروز در لبنان گفت: زمانی که درباره دوران پیروزی‌ها سخن می‌گوییم این دوران حاصل برکت خون پاک شهداست شهدای مقاومت و ارتش لبنان و ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت فلسطینی، شهدا همه چیز را تقدیم ما کردند‬‎. بزرگترین چیزی که می‌تواند یک انسان تقدیم کند، شهدا آن را به ما هدیه کردند، این پیروزی‌ها، پیروزی‌های شهداست‬‎. و در سایه دستاوردهای آنهاست که امروز ما چنین زندگی می‌‌کنیم زمانی که به تحولات خارجی نگاه می‌کنیم و به نتایج محسوس آن توجه می‌کنیم، می‌نگریم که سرزمین ما به ما بازگشته است‬‎. آن هم بدون هیچ قید و شرطی پس از سال‌های طولانی اشغالگری به ما بازگشته است اسرای ما از زندان‌ها آزاد شدند و امنیت به ویژه در جنوب لبنان به دلیل معادله بازدارنده در برابر تکفیری ها حاصل شده است اکنون لبنان از هر خطری مصون و در امان است آن هم به برکت جانفشانی‌های شهدا‬.

خون شهدا روحیه مقاومت و کرامت را در ملت ما دمیده است

نصرالله همچنین با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای خون شهدا برای امت ما، این انگیزه‌ای است که در ملت به وجود آمده، روحیه جهادی و مقاومت و عزت و کرامت در ملت ما دمیده شده است‬‎ گفت: این ملت دیگر ذلت و خواری و کاهلی را کنار گذاشته است. اکنون یک خیزش معنوی و روحی در ملت به وجود آمده است‬‎ آنچه حاصل شده است همه به برکت خون شهداست که روحیه جوانان را زنده کرده است و تضمینی برای ثبات در راه مقامت و جهاد برای آزادی سرزمین و مقدسات ارائه داده است‬‎ و رویای استقلال و حفظ تمامیت ارضی و آزادی محقق شده است‬.

از ابتدای مقاومت، «شهادت طلبی»، سلاح نیرومند ما بوده است

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه این تحول در خانواده و در محیط اجتماعی عمومی هرگز از طریق سخنان و موعظه محقق نمی‌شد تاکید کرد: تنها خون شهدا بود که بزرگترین و نیرومندترین انگیزه را برای بیداری و آماده کردن اراده‌ها به وجود آورده است‬‎. از همان ابتدای مقاومت، روحیه جهادی و شهادت طلبی، سلاح نیرومند ما در برابر دشمن بود‬‎ این در حالی است که آمریکا به صورت فراگیر و همه جانبه از اندوخته نظامی اسرائیل حمایت می‌کند. اگر می‌خواستیم بنشینیم و منتظر رسیدن امکانات برای برقراری توازن راهبردی در برابر این دشمن می‌بودیم هرگز چنین مقاومت و چنین دستاوردهایی را نمی‌داشتیم‬‎ و در آن صورت این دشمن بر همه چیز سلطه می‌یافت و سلطه خود را مستحکم‌تر می‌کرد، چنین مسئله‌ای درباره فلسطین هم صدق می‌کند‬.

در حال تکمیل....

نصرالله: معتقدیم اسرائیل می‌داند در صورت حمله به لبنان چه هزینه سنگینی را باید بپردازد

نصرالله: معتقدیم اسرائیل می‌داند در صورت حمله به لبنان چه هزینه سنگینی را باید بپردازد

نصرالله: معتقدیم اسرائیل می‌داند در صورت حمله به لبنان چه هزینه سنگینی را باید بپردازد

نصرالله: معتقدیم اسرائیل می‌داند در صورت حمله به لبنان چه هزینه سنگینی را باید بپردازد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X