ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دهقان: حضور منفعت‌طلبان و بدون شناسنامه‌ها در انتخابات برای کشور خطر است

دهقان: حضور منفعت‌طلبان و بدون شناسنامه‌ها در انتخابات برای کشور خطر است

فارس/ عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در هر دوره انتخاباتی افراد منفعت‌طلب و بدون شناسنامه خطر همیشگی برای کشور هستند.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی پیرامون تبلیغات زود هنگام سیاسی و انتخابات پیش رو اظهار داشت: هنوز تا انتخابات بیش از 6 ماه باقی مانده است و جریان‌های سیاسی نباید از حالا کشور را انتخاباتی کرده و تبلیغات انجام دهند چراکه به نفع کشور نیست و مردم و مسئولان را از مسیر فعالیت‌های اقتصادی و پیشرفت کشور باز می‌دارد.

وی ضمن انتقاد از بکار گرفتن چنین رویکردی، افزود: همیشه روال بر این اساس بوده است که 70 روز قبل از انتخابات ثبت نام کاندیداها شروع شده و نیز به مدت یک هفته تبلیغات انتخاباتی انجام می‌شود.

*مردم تمایلی به افراط گری ندارند

نماینده مردم چناران،‌ طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ایجاد جو انتخاباتی و فضای تند در کشور را نقد و تأکید کرد: برخی افراد سیاسی نا‌م و نشان‌دار لزومی در تبلیغات زودهنگام نمی‌بینند. معمولا افرادی که به هیچ جریان سیاسی متصل نیستند و بر اساس موقعیت زمانی خود را به جریان‌های مختلف نزدیک می‌کنند و تبلیغات زودهنگام را به‌کار می‌گیرند. اینگونه افراد گمان می‌کنند می‌توانند با ایجاد فضای تند سیاسی مردم را به سمت خود جذب کنند.

دهقان ضمن انتقاد از چنین روندی یادآور شد: واقعیت این است که بصیرت مردم روز به روز بالاتر می‌رود،‌ ملت همه گروه‌های سیاسی را آزمایش کرده و در سال‌های گذشته از رفتارهای تند سیاسی دوری گزیدند همچنین تمایلی به رفتارهای افراطی از هیچ گروهی ندارند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه به گروههای مختلف شرکت کننده در انتخابات مجلس اشاره کرد و متذکر شد: در این میان مردم به دنبال رفتار کاملا منطقی و اعتقادی هستند و به انسان‌های پایبند و معتقد تمایل بیشتری دارند.

وی اضافه کرد: جریان‌های اصلاح‌طلبی که درون نظام فعالیت‌ کرده و از فتنه سال 88 بری جستند بخشی از انتخابات آینده هستند همچنین جریان نزدیک‌تر به دولت اعتدال هم جریانی دیگر از انتخابات هستند.

*افراد بدون شناسنامه خطرهای همیشگی انتخابات

دهقان نیروهای معتقدی که به نظام اسلامی و راه امام همچنین رهبر معظم انقلاب بیشتر پایبند هستند را نیز طیف دیگری از فعالان انتخابات برشمرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به حضور افراد سودجو در دوره‌های مختلف انتخابات اشاره کرد و گفت: تعدادی فرصت طلب هم همیشه در انتخابات وجود دارند،‌ اینها انسان‌های منفعت‌طلبی هستند که این جریان و آن جریان برای آنها اهمیتی ندارد.

« در این میان برخی نیز پایبند به هیچ اصلی نیستند؛ این افراد نه اعتقاد به جریان‌های اصولگرایی و اعتقادی دارند و نه به ویژگی‌های اصلاح‌طلبی پایبندی هستند.»

وی این‌گونه افراد را خطرهای همیشگی هر انتخاباتی عنوان کرد و گفت: اینها نگاه می‌کنند ببینند باد به کدام سمت می‌رود آنها هم به همان سمت حرکت می‌کنند این افراد همیشه هر کجا که فضا مناسب‌تر باشد به آن سمت می‌روند.

دهقان همچنین عنوان کرد که اگر روزی در گوشه‌ای از کشور فضا به نفع نیروهای مذهبی،‌ معتقد و ولایتمدار باشد اینها خود را ولایتمدار ترین افراد معرفی می‌کنند و اگر فضا به سمت کم بنیه‌ترین‌ها در زمینه مذهبی باشد خود را به آن سمت متمایل نشان می‌دهند تا بتوانند رأی مردم را کسب کنند.

نماینده مردم چناران،‌ طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در انتخابات افرادی دارای یک مرام مشخص،‌ موضوع روشن و پایبندی خاص باشند با هر جریانی که وارد میدان شوند به‌طور حتم به نفع کشور خواهد بود.

وی افرادی که یا بدون شناسنامه یا با نوسانات فکری متعددی هستند را افرادی معرفی کرد که همیشه موجب خسران کشور می‌شوند و همچنین اضافه کرد: ولی افرادی نیز وجود دارند که از ابتدای انتخابات جزو افراد معتقد و اصولی بوده‌اند و هیچگاه از مسیر مذهبی خود جدا نشدند.

*عامل دست شدن فرصت‌طلبان خطرآفرین است

دهقان با انتقاد از افرادی که همواره ثبات رأی ندارند، افزود: اینگونه افراد زمانی خود را مستقل می‌بینند و زمانی دیگر احمدی‌نژادی می‌شوند و تا زمان تغییر می‌کنند اینها نیز خود را عوض می‌کنند.

این نماینده در مجلس ضرر اینگونه افراد را بیش از سایرین دانست و عنوان کرد: اینگونه افراد مرام مشخصی نداشته و کسی نمی‌تواند روی آنها حساب باز کند در نتیجه زمینه رأی آنها معلوم نیست و متأسفانه به سمت معامله‌گری می‌روند.

وی به دیگر خطرات موجود در هر انتخاباتی اشاره و خاطر نشان کرد: از دیگر خطراتی که همواره انتخابات را تهدید می‌کند این است که همین فرصت‌طلبان و معامله‌گران عامل دست دیگران می‌شوند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در این میان از افراد متدینی به نام اصلاح‌طلب یاد کرد که از ابتدا با این عنوان حضور داشتند و اکنون هم در مجلس شورای اسلامی همین افراد که دارای یک مرام و مشخص و پایبند به نظام و انقلاب همچنین دارای ثبات رأی هستند وجود دارد که حضورشان مفید است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده