ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اشتاندارد گزارش داد: انتخابات آمریکا و رقابت‌‌هایی که در چنگ میلیاردرهاست

اشتاندارد گزارش داد: انتخابات آمریکا و رقابت‌‌هایی که در چنگ میلیاردرهاست

فارس/ یک روزنامه اتریشی درباره رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا نوشت که کسانی می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند که از حمایت‌های مالی کلانی برخوردار باشند.

مبارزات انتخاباتی برای ورود به کاخ‌سفید، جنگی است که در آن ثروتمندان با هم رقابت می‌کنند. در انتخابات اخیر برای نخستین‌ بار رقم بی‌سابقه 10 میلیارد دلار (9.2 میلیون یورو) خرج می‌شود. «کریستوفر گیتس» از موسسه سان‌لایت می‌گوید: «به عنوان نامزد انتخاباتی اگر میلیاردر نباشید، جدی گرفته نخواهید شد.» این همان چیزی است که به سر 2 نامزد جمهوری‌خواه یعنی «ریک پری» و « اسکات واکر» آمد، چراکه از حمایت مالی مناسبی برخوردار نبودند.

«هیلاری کلینتون» نامزد محبوب دموکرات‌ها هم از پشتوانه مالی حدود 80 میلیون دلاری برخوردار است. برنی سندرز هم با برخورداری از حمایت 40 میلیون دلاری پس از وی قرار دارد. با این حال اگر به وضعیت این افراد در سه ماهه سوم توجه شود مشخص می‌شود که کلینتون فقط توانست تقریبا 29.9 میلیون دلار به دست آورد که در این مدت تقریبا 4 میلیون دلار بیشتر از سندرز است. هم‌اکنون «بن کارسون» با 31 میلیون دلار و «تد کروز» 26 میلیون دلار از بیشترین کمک مالی برخوردارند.

در این گزارش آمده است: « آنچه اهمیت دارد این است که در جریان مبارزات انتخاباتی گروه‌ حامیان مالی مستقل و عمده (Super-PACs) چقدر هزینه می‌کنند. آنها خود را در پشت عناوینی مانند: «حق رشد آمریکا» و «بازیابی آینده ما» مخفی می‌کنند و به عنوان قدرتی جدید در انتخابات آمریکا عرضه اندام می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: «گروه‌ حامیان مالی مستقل و عمده به کمیسیون انتخابات اعلام کرده‌اند که در مجموع تا آخر ژوئن بیش از 300 میلیون دلار دریافت کرده است. شرایط این است که این گروه‌ها به احزاب و نمایندگانی وابسته نباشند و هماهنگی مستقیمی میان ‌آنها نباشد.»

«اسامی افرادی که در این راستا هزینه می‌کنند، مشخص نیست فقط کمیسیون انتخابات هر 6 ماه گزارشی در این باره دریافت می‌کند. بودجه رسمی کمیسیون هم باید هر 3 ماه یک‌بار ارسال شود. با این پول هزینه‌های رقابت‌های انتخاباتی، جت‌های خصوصی و اتاق‌های هتل نامزدها پرداخت می‌شود.»

«در سالهای گذشته تعداد افرادی که هزینه کلانی به این منظور اختصاص می‌دهند، افزایش داشته است. آمارهای مرکز سیاست پاسخگو نشان می‌دهد که در سال 2006 فقط 2 نفر از آمریکا بیش از یک میلیون دلار در این زمینه هزینه کردند. در سال 2010 این رقم به 26 تن و در سال جاری هم به بیش از 50 نفر رسیده است و این روند تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه دارد.»

تحلیلی که «نیویورک‌تایمز» انجام داده است نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از آنهایی که در این زمینه کمک‌کرده‌اند از 185 خانواده و شرکت‌های وابسته هستند. هر خانواده تا آخر ژوئن دست‌کم 250 هزار دلار هزینه کرده است که به این ترتیب رقمی برای با 176 میلیون دلار برای مبارزات انتخاباتی جمع‌آوری شده است. بیشتر این خانواده‌ها یعنی 138 خانواده از 158 خانواده حامی جمهوری‌خواهان بودند.

اشتاندارد گزارش داد: انتخابات آمریکا و رقابت‌‌هایی که در چنگ میلیاردرهاست

اشتاندارد گزارش داد: انتخابات آمریکا و رقابت‌‌هایی که در چنگ میلیاردرهاست

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده