ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وکیل وزارت نفت: دولت قبل درست عمل کرده است اما بابک زنجانی سوء استفاده کرد

وکیل وزارت نفت: دولت قبل درست عمل کرده است اما بابک زنجانی سوء استفاده کرد

ایرنا/ وکیل وزارت نفت با بیان اینکه شرکت ملی نفت امانتدار بیت المال است، به فرافکنی بابک زنجانی در دفاعیات و سیاسی کردن این موضوع اشاره کرد و گفت که این موضوع ربطی به دولت قبلی و فعلی ندارد.

غلامرضا مهدوی عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضائی ایرنا، افزود: متهم نفتی در چند جلسه قرائت دفاعیات، با سیاسی کردن موضوع مسائلی غیرمنطقی و بی اساسی مطرح کرده است.وی افزود: دولت قبلی براساس ضرورت ها و شرایط آن زمان درست عمل و به متهم اعتماد کرده است و این متهم بود که با سوء استفاده از این اعتماد ، پول شرکت نفت و بیت المال را برده است.

وکیل وزارت نفت در پاسخ به این سئوال ایرنا که آیا طرح شکایت وزارت نفت همان طرح شکایت شرکت اچ کی است که امروز در دادگاه قرائت شد، اظهار کرد: دفاعیات یکی است؛ چون شرکت اچ کی از شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت است و شرکت ملی وزارت نفت شرکت مادر می باشد.وی ادامه داد: همه شرکت های نیکو، اچ کی و دیگر شرکت ها زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است.

مهدوی شرکت ملی نفت ایران را امانت دار بیت المال عنوان کرد و گفت: هر فروش نفتی که انجام می شود به موجب قانون باید به خزانه دولت برود و دولت نیز براساس بودجه مصوب مجلس برای چگونگی مصرف آن تصمیم می گیرد.

به گزارش ایرنا، تا کنون هشت جلسه دادگاه به منظور رسیدگی به پرونده بابک زنجانی و دو متهم دیگر نفتی به نام های «م.ش» و «ح.ف.ه» در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار شد که نماینده دادستان در سه جلسه نخست کیفرخواست 237 صفحه ای متهمان را قرائت کرد.

از جلسه چهارم قرائت دفاعیات 200 صفحه ای بابک زنجانی متهم ردیف اول شروع شد که البته در این میان تا کنون مرتضی تورک معاون دادستان و مسئول نظارت بر اموال بابک زنجانی در دادگاه حاضر شد و مطالبی در پاسخ به اظهارات این متهم مطرح و غلامحسین صادقی قهاره وکیل شرکت نفتی اچ کی نیز در جلسه امروز با حضور در جایگاه به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران طرح شکایت را در دادگاه ارائه کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده