ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معمای سقوط کره‌های فلزی از آسمان در ویتنام

معمای سقوط کره‌های فلزی از آسمان در ویتنام

العالم/ اخیرا در ویتنام کره‌های فلزی عجیبی کشف شده که همگی از آسمان سقوط کرده اند.

به گزارش "روسیا الیوم"، این کره‌های فلزی که هنوز مشخص نیست از کجا آمده‌اند شبیه به اجسامی هستند که در چند کشور دیگر کشف شده‌اند.
وزارت دفاع ویتنام اعلام کرد که هنوز منشأ این کره‌های عجیب مشخص نیست و 3 نمونه از آن در اندازه‌های مختلف نزدیک مرز چین یافته شده است.
سنگین‌ترین کره 45 کیلوگرم وزن دارد، و وزن دو کره دیگر یکی 6 کیلوگرم و دیگری 240 گرم است.
سقوط این کره‌های فلزی خسارتی به ساکنان محلی نزده است.

گزارشهای مختلفی در خصوص منشأ این کره‌های فلزی منتشر شده است به صورتیکه برخی آنها را باقیمانده موشکهای شلیک شده و یا اجسام پرنده دیگر می دانند.
داخل این کره‌ها هیچ نوع ماده منفجره وجود ندارد و آنها کاملا خالی هستند.
نمونه مشابه این کره ها نیز در 22 فوریه 2012 در برزیل یافت شد که قطر آن یک متر بود.
در سال 1975 هم کره فلزی ناشناسی به قطر 20 سانتیمتر در روسیه کشف شد.
در آمریکا هم در سال 1966 عده‌ای در ایالت آرکانزاس شاهد سقوط یک کره فلزی به قطر 28 سانتیمتر بودند. البته پس از بررسی ها مشخص شد که روی سطح آن کره هیچگونه آثار برخورد با لایه‌های جو زمین وجود نداشت.
در سالهای 1963 و 1969 اجسام مشابهی در صحرای استرالیا و منطقه شمال آرژانتین یافته شد.
اما نخستین کره در سال 1802 در چاهی نزدیک شهر لایدن در هلند یافته شد. این جسم 12.5 سانتیمتر قطر داشت. در آن دوره دانشمندان نتوانستند منشأ و یا مواد تشکیل دهنده آن را مشخص کنند و پس از مدتی آن جسم ناشناخته ناپدید شد. گفته می شود که سربازان ناپلئون در آن زمان آن جسم کروی را به سرقت بردند.
اما عجیب ترین مورد یافتن اجسام فلزی مشابهی در چند چاه در آفریقای جنوبی بود.

این اجسام کروی ناشناخته در لایه‌های سنگهایی یافت شدند که عمر آنها حدود 2.8 میلیارد سال بود! البته عجیبتر این است که طبق تأکید باستان شناسان، این اجسام ناشناخته، به صورت طبیعی تشکیل نشده و ساخته شده‌اند.

معمای سقوط کره‌های فلزی از آسمان در ویتنام

معمای سقوط کره‌های فلزی از آسمان در ویتنام

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X