ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتصاب "لوفتهانزا" 100 هزار مسافر دیگر را سرگردان کرد

 اعتصاب "لوفتهانزا" 100 هزار مسافر دیگر را سرگردان کرد

تسنیم/ ادامه اعتصاب کارکنان شرکت هواپیمایی لوفتهانزا موجب شد امروز چهارشنبه 930 پرواز دیگر لغو شده و 100 هزار مسافر دیگر زمین گیر و سرگردان شوند.

به گزارش آسوشیتدپرس، پس از رای دادگاه در خصوص موافقت با ادامه اعتصاب کارکنان خدمه پروازی شرکت لوفتهانزا، این اعتصاب امروز چهارشنبه نیز ادامه یافته تا به بدترین اعتصاب در تاریخ شرکتهای هواپیمایی آلمان تبدیل شود.

اعتصاب جدید کارکنان لوفتهانزا موجب لغو پروازها در فرودگاه های فرانکفورت، مونیخ و دوسلدورف شده است. این اعتصاب در 4 روز گذشته نیز موجب شده تا 2800 پرواز لغو و 300 هزار مسافر سرگردان شوند.

این اعتصاب از روز جمعه آغاز شد و با وقفه یک روزه طی یکشنبه بار دیگر از سرگرفته شده و احتمالا تا جمعه آینده ادامه خواهد یافت.

لوفتهانزا سعی کرد تا با طرح شکایت در یک دادگاه کارگری نسبت به این اعتصاب اعتراض کند ولی دادگاه به نفع کارکنان لوفتهانزا رای داده است.

اتحادیه کارکنان لوفتهانزا نیز ضمن استقبال از رای دادگاه از خدمه پروازی خواسته است تا ساعت 23 روز جمعه به اعتصاب خود در فرودگاه های مونیخ، دوسلدورف و فرانکفورت ادامه دهند.

شرکت لوفتهانرا قصد دارد هزینه های خود را کاهش دهد و این مساله با مخالفت اتحادیه کارکنان این شرکت که بیش از 19 هزار عضو دارد، روبرو شده است.

بر اساس قانون فعلی کارکنان لوفتهانزا می توانند در سن 55 سالگی بازنشسته شوند و تا رسیدن به وضعیت بازنشستگی کامل در سن 65 سالگی حداکثر 60 درصد حقوق و دستمزد را دریافت کنند. لوفتهانزا قصد دارد این قانون را لغو کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده