ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش‌ فروش خودرو با حفظ تعهدات قبلی

پیش‌ فروش خودرو با حفظ تعهدات قبلی

دنیای اقتصاد/ در شرایطی که طبق قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش‌فروش خودرو تا قبل از اتمام تعهدات قبلی، ممنوع است، برخی شرکت‌های داخلی و همچنین واردکنندگان، اقدام به پیش‌فروش محصولات خود کرده‌اند، آن هم بدون صفر کردن تعهدات پیشین. اگر نگاهی به سایت فروش برخی خودروسازان و واردکنندگان بیندازیم، متوجه می‌شویم برخی محصولاتی که پیش‌تر پیش‌فروش و هنوز به‌طور کامل تحویل ثبت‌نام‌کنندگان نشده‌اند نیز در لیست پیش‌فروش جدید آنها قرار دارند. این رفتار خودروسازان و واردکنندگان را می‌توان از دو جنبه مورد بررسی قرار داد؛ اول اینکه پیش‌فروش برخی محصولات بدون صفر شدن تعهدات قبلی، ناشی از زیاد شدن تیراژ و همچنین بالا بودن حجم تقاضا است، که در این صورت می‌توان هدف عرضه‌کنندگان را به‌نوعی «متعادل کردن بازار» دانست.

جنبه دوم اما پیش‌فروش خودرو صرفا به قصد تامین نقدینگی است، اقدامی که در بین برخی خودروسازان داخلی و واردکنندگان مرسوم بوده و آنها هر چند وقت یک‌بار برای پر کردن خزانه خود، به این روش روی می‌آورند. به‌عبارت بهتر، یکی از روش‌های اصلی عرضه‌کنندگان خودرو برای کسب نقدینگی، پیش‌فروش محصول (آن هم با تاریخ تحویل چند ماهه) است، روشی که در بیشتر مواقع جواب داده و به داد خزانه خالی آنها رسیده است. هرچه هست، چه جنبه اول را در نظر بگیریم و چه جنبه دوم را، خودروسازان و واردکنندگان دچار تخلف شده و از قانون وزارت صنعت که می‌گوید «پیش‌فروش خودرو بدون صفر شدن تعهدات قبلی ممنوع است»، تخطی کرده‌اند. در این شرایط باید منتظر ماند و دید آیا وزارت صنعت واکنشی به این ماجرا نشان خواهد داد یا اینکه با توجه به مشکلات مالی عرضه‌کنندگان خودرو، این تخلف نادیده گرفته می‌شود.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده