ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الهه کولایی: رفتار مسئولان در نشاط یا دلسردی انتخاباتی تأثیر مستقیم دارد

الهه کولایی: رفتار مسئولان در نشاط یا دلسردی انتخاباتی تأثیر مستقیم دارد

ندای ایرانیان/ عضو شورای هماهنگی مجمع زنان اصلاح‌طلب گفت: شورای نگهبان به سبب ساختار کارکردی و همچنین داشتن کلمه «قانون اساسی» در نام خود، دارای جایگاه ویژه ای است و رفتار آن در نشاط یا دلسردی انتخاباتی تأثیر مستقیم دارد.

الهه کولایی همچنین تصریح کرد: بر این اساس، وقتی قانون به صراحت مراجع چهارگانه را برای بحث احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی مشخص کرده، رفتار شایسته این است شورای نگهبان نیز با تأسی از قانون اساسی کشور، صرفا همین مراجع را محل پرداخت اصلی در انتخابات و موضوع صلاحیت کاندیداها قرار دهد.

کولایی ادامه داد: که هرگونه رفتاری از سوی شورای نگهبان قانون اساسی بر اجرا یا نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ارتباطی مستقیم دارد، ارتباطی که می تواند حتی تا میزان مشارکت و دلسردی – دلگرمی رای دهندگان پای صندوق حوزه های انتخابیه سراسر کشور نیز اثرگذار باشد.

این استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تأکید دارد که مسولان اجرایی و نظارتی انتخابات و در کل مسولان ذی ربط باید توجه ویژه ای نیز به شرایط جاری بین المللی و به خصوص اوضاع حساس منطقه و خاورمیانه داشته باشند و می افزاید: بی شک ایجاد شور و نشاط داخلی، بر بسیاری از مولفه های امور چه درورنی و چه بیرونی موثر خواهد بود.

نماینده مجلس ششم شورای اسلامی با اشاره به مبحث مهم احراز صلاحیت ها و مراجع قانونی مربوط به آن، متذکر شد: بی گمان پرداختن به افزایش انسجام داخلی و تقویت باورهای ملی، امریست که هر فرد دلسوز جمهوری اسلامی ایران آن را بر ایجاد انشقاق اجتماعی – سیاسی ترجیح می دهد؛ فقط باید توجه داشت که رفتارها و برآیند مسولان و دستگاه های متولی انتخابات، در راستای کدام یک از این دو موضوع و به صلاح واقعی کشورمان خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X