ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتابخوان زخم‌های مستتر در «بوی خوش تاریکی»

کتابخوان/ زخم‌های مستتر در «بوی خوش تاریکی»

آخرین خبر/ گاه آدمی٬ سال‌های سال یک دمل چرکین را با خودش به این‌سو و آن‌سو می‌برد؛ به میهمانی٬ به عزا٬ به تریاها و‌ کافی‌شاپ‌ها٬ بی‌آنکه بداند در تن‌اش یک زخم کهنه چال کرده که عاقبت روزی سر باز خواهد کرد. این زخم‌ها گاه چنان خجالتی‌اند که آدم بود و نبودشان را به هیچ انگاشته تا این‌که بخواهد سربه‌سرشان بگذارد. و گاه بی حجب و حیایند که چرک و‌ خوناب پس می‌دهند. این زخم‌های مستتر می‌توانند خاطره‌ای گنگ در زمان کودکی یا عشقی بی‌سرانجام یا دستنوشته‌های یک زندانی محکوم به مرگ ‌باشند.

از متن کتاب: بوی خوش تاریکی
نویسنده: قاسم شکری
ناشر: مرکزروایتی ست در ژانر وحشت که به زیبایی حکایت می‌شوند و ‌مخاطب را درگیر قصه می‌کنند. روایت تصورات انسانی که چه به صورت ذهنی و چه روحی دچار خرافه‌ها و ناآگاهی‌های خویش است. دچار یک جهل تاریخی یا مذهبی یا اعتقادی ست. روایت انسانهایی که یا ناقص‌ و‌ ناتوانند یا در عمل چنین‌اند. انسانهایی که دچار توهمات مالیخولیایی هستند که به واقعیت‌های پنداری درونی‌شان عینیت می‌بخشند و آن واقعیت‌های خیالی جایگزین واقعیت‌های راستین‌شان می‌شوند.
روایتی خشن و گروتسک که با توصیفات چندش‌آور و‌ مشمئزکننده در ادبیات فارسی کم‌سابقه است.‌ یک روایت‌ که استادانه توصیف‌طبیعی دارند و به سمت جادوی رفته و از رئالیسم به سورئالیسم می‌رسد.
نویسنده چنان با تبحر قصه را تعریف می‌کند که تا پایان قطعی به راوی نمی‌رسیم. روایت‌ها گاه نقیض هم‌اند گاه در تقابل هم ‌گاه متکامل ووو اثری بسیار عالی و بی‌مانند در ادبیات فارسی
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X