ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون سیاسی سپاه: رهاسازی نظامیان آمریکایی نه به برجام مربوط بود و نه به تهدیدات آمریکایی ها

معاون سیاسی سپاه: رهاسازی نظامیان آمریکایی نه به برجام مربوط بود و نه به تهدیدات آمریکایی ها

میزان/ سردار رسول سنایی راد گفت: رهاسازی ده نظامی آمریکایی کاملا توسط خود سپاه و پس از انجام بررسی های دقیق و بدون مداخله دیپلمات ها صورت گرفت.

سردار رسول سنایی راد معاون سیاسی سپاه با اشاره به ماجرای دستگیری ده نظامی آمریکایی در آبهای سرزمینی ایران در خلیج فارس، اظهار داشت: دستگیری افرادی که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران می شوند، یکی از ماموریت های عادی و معمول سپاه پاسداران است و اتفاق هفته گذشته نیز ثابت کرد که حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس یک حضور تزئینی نیست بلکه حضوری عملیاتی، واقعی و مقتدرانه است.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران به عنوان نگهبان انقلاب اسلامی در هر عرصه ای مقید به انجام وظیفه و رعایت اصول دینی و اخلاقی بدون هرگونه محافظه کاری است عنوان کرد: قبل از آنکه ماجرای دستگیری ده نظامی آمریکایی در آبهای خلیج فارس یک بعد سیاسی پیدا کند باید آن را اقدامی در راستای وظایف ذاتی سپاه تفسیر کرد.

سردار سنایی راد با اشاره به اینکه ماهیت سپاه تولید اقتدار همراه با عقلانیت و انسان مداری است تاکید کرد: سپاه در اجرای ماموریت های خود در کنار قاطعیت همواره به اصول اسلامی پایبند بوده است.

معاون سیاسی سپاه در ادامه با اشاره به تهدیدات ناو آمریکایی در هنگام دستگیری ده تفنگدار آمریکایی تصریح کرد: متاسفانه آمریکایی ها هنوز درک واقعی و صحیحی از جمهوری اسلامی، مردم و نهادهای انقلابی آن پیدا نکرده اند و گویی همچنان در چند دهه قبل زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه رهاسازی ده سرباز آمریکایی هیچ ربطی به تهدیدات آمریکایی ها نداشته است تاکید کرد: تهدیدات شناورهای آمریکایی نسبت به سپاه در روند دستگیری نظامیان آمریکایی، اقدامی کاملا ناشیانه و غیرحرفه ای بود چرا که در صورت بروز درگیری اولین خطر متوجه ده سرباز دربند آمریکایی بود.

سردار سنایی راد ادامه داد: اگر قرار بود سپاه به دلیل ترس از تهدید آمریکایی ها آن ده نظامی را رها کند، از ابتدا آنها را دستگیر نمی کرد و به تعبیری خود را در دردسر نمی انداخت.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه استفاده از معیارهای دوگانه جزو شاخصه آمریکایی هاست گفت: اگر این اتفاق در آبهای سرزمینی ایالات متحده آمریکا رخ می داد آیا آنها همان برخورد منطقی و آرام جمهوری اسلامی ایران را داشتند؟

وی در ادامه با رد فرضیه رهاسازی نظامیان آمریکایی به دلیل ماجرای برجام و شرایط حساس آن گفت: در جریان دستگیری نظامیان آمریکایی از همان لحظات ابتدایی دستگاه دیپلماسی کشورمان از روند موضوع اطلاع دقیق و کامل را به دست آورد و یک نوع تعامل و هماهنگی از همان دقایق اول میان سپاه و دستگاه دیپلماسی دولت شکل گرفت اما اینکه ما بیاییم و رهاسازی این نظامیان را به دلیل برجام بدانیم و رفتار سپاه را رفتاری محافظه کارانه و از موضع عقب نشینی تفسیر کنیم اصلا صحیح نیست.

سردار سنایی راد تاکید کرد: رهاسازی ده نظامی آمریکایی کاملا توسط خود سپاه و پس از انجام بررسی های دقیق و بدون مداخله دیپلمات ها صورت گرفت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده