ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام سابق ناتو: ایران قدرتی کشور‌گشا خواهد شد

مقام سابق ناتو: ایران قدرتی کشور‌گشا خواهد شد

باشگاه خبرنگاران/ فرمانده پیشین ناتو به بهانه برداشته شدن تحریم ها، توهم ناشی از ایران هراسی خود را به جای تحلیل رفتار ایران در آینده جا زده است.

به گزارش سایت خبری «بریت بارت،» فرمانده ارشد پیشین ناتو، دریادار جیمز استاوریدیس، گفته که توافق هسته ای ایران باعث «بارش باران پول و طلا بر سر آنها» خواهد شد.

وی مدعی شد: «من به خاطر پیشینه ای که ایرانیان دارند عمیقا نگران این توافقنامه هستم. به گمانم احتمال دارد آنها بر سر این توافق تقلب کنند و ما می بایست زودتر بدانیم که آیا آنها این کار را خواهند کرد. نکته دوم این است که آنها به باور من از این پول برای انجام جنگ های نیابتی و عملیات تروریستی با کمک حزب الله استفاده خواهند کرد. ما ایران را همچون کشوری جهان‌گشا خواهیم دید که در منطقه جولان می دهد، خواه جنگ افزار هسته ای داشته باشند یا نداشته باشند، بنابراین کمربندها را محکم ببندید.»

وی پیشتر درباره بازداشت تفنگداران آمریکایی در ایران نیز مدعی شده بود: «دیدن اینکه تفنگداران ما در چنین وضعی گرفتار شده اند قلب آدمی را به درد می آورد. اگر وضع برعکس بود و یک شناور جنگی ایرانی به هر دلیل گرفتاری داشت و برای کمک وارد آبهای آمریکا می شد کنارشان می آمدیم و کمک می کردیم آشکار شود مشکل در کجاست. ما آنها را در جایی زندانی نمی کردیم و سپس به خاطر آنچه من مشکل موتوری می نامم وادار به عذرخواهی نمی کردیم.» استاوریدیس افزود میان ایران و آمریکا نوعی بی‌اعتماد و روابط سخت حاکم است که به نظر نمی رسد رو به بهبود باشد.

در این گفتگو استاوریدیس افزود که آمریکا با خارج کردن 15000 نیروی مشاور خود از عراق تصمیم بسیار بدی گرفته و اگر این نیرو در آنجا می ماند، ظهور گروه تروریستی داعش رخ نمی داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده