ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون مسکن وزیر راه: رونق مسکن در گروی افزایش وام مسکن است

معاون مسکن وزیر راه: رونق مسکن در گروی افزایش وام مسکن است

فارس/ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام درخواست وزارت راه و شهرسازی برای افزایش وام مسکن و تسهیلات لازم برای خرید آن، رونق این بازار را در گروی افزایش تسهیلات بانکی دانست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان درباره پیش‌بینی قیمت مسکن گفت: واقعیت این است که در حال حاضر قیمت‌های واقعی ملک در سطح معقولی است زیرا اگر تورم سالیانه را کم کنیم قیمت مسکن به حدود سال 89 می‌رسد و از این منظر وضعیت نسبتا خوبی داریم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: درحال حاضر حباب‌های قیمتی مسکن از بین رفته است و امیدواریم طی سال آینده رونق به بازار مسکن بازگردد.

مظاهریان با اشاره به طرح‌های در دست اجرای دولت برای ایجاد رونق در بخش مسکن تاکید کرد: اجرای بهتر این طرح‌ها مستلزم افزایش وام‌های بانکی است. خواسته‌ای که وزارت راه و شهرسازی دارد این است که وام‌های بانکی باید افزایش پیدا کند و حداقل باید وام‌ها بتوانند 50 درصد قیمت خرید مسکن را تامین کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت اعتباری بانک‌ها در حال حاضر در شرایط مناسبی نیست. این خواسته مداوم وزارت راه و شهرسازی است که باید نقش بیشتری را به پس‌انداز مردم و به تبع آن پرداخت وام اختصاص دهیم تا مردم بتوانند در فرآیند روشنی بدانند در یک برنامه‌ریزی با پس انداز خود صاحب خانه شوند.

*وام 80 میلیونی مسکن 20 هزار متقاضی پیدا کرد

همچنین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص آخرین آمار و اطلاعات از صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: آخرین آمار از صندوق پس انداز مسکن یکم حاکی از آن است که تاکنون 20 هزار و 308 مورد سپرده گذاری در این صندوق برای دریافت وام خرید مسکن 80 میلیون تومانی انجام شده است.

وی بابیان اینکه مبلغ این سپرده گذاری بیش از 3 هزار و 863 میلیارد ریال است، به مهر گفت: با حذف برخی شرایط در پرداخت تسهیلات این صندوق، پیش بینی می‌شود که استقبال از این تسهیلات افزایش پیدا کند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در ابتدا برای صندوق پس انداز مسکن یکم، یک تامین اعتباری پیش بینی شده بود اما فرآیند تعداد متقاضیان این سطح را پر نمی‌کرد، اظهار داشت: بنابراین برخی شروط از شرایط لازم دریافت این وام حذف شد تا استقبال بیشتری از این وام انجام گیرد.

مظاهریان با بیان اینکه بانک مرکزی برای اینکه این امکان تسهیلاتی اجرا شود، برخی شرایط را حذف کرد، افزود: این اقدام در راستای افزایش تعداد متقاضیان انجام شده است تا تعداد بیشتری مشمول دریافت این وام شوند.

براساس این گزارش، شرط استعلام فرم «ج» همسر متقاضی، شرط تاهل و شرط حداکثر 3 سال عمر واحد مسکونی و تبدیل آن به حداکثر 15 سال عمر واحد از شرایط دریافت وام 80 میلیون تومانی مسکن حذف شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X